Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gajko

[wirtualny] Prosba o pomoc

Polecane posty

Witam. Jestem w trakcie prac nad moja pierwsza strona www. Bedzie to strona domowo-biznesowa mojej zony. Jest to dosc prosta stronak z informacjami na temat tanca towarzyskiego i jego kursow. Beda tam rowniez linki do youtube [i teraz nie wiem czy dodac tylko same odnosniki czy male okienka do wyswietlania filmow bezposrednio na stronie? bedzie to wplywalo na wage strony i jej transfer?], oraz troche zdjec z kursantami.

 

Od kilku dni staram sie przyswoic wiedze z zakresu www oraz probuje wybrac najlepszy dla nas serwer wirtualny, jednak wydaje mi sie ze troche bladze i szukam po omacku. Nie wiem dokladnie czego nam trzeba, jakiej specyfikacji servera (transfer miesieczny, skrypty, pojemnosc w GB itp.). Mam kilka typow, ale wciaz nie moge sie zdecydowac, wiec jesli mozna prosic o pomoc bede wdzieczny.

 

W przyszlosci, poniewaz interesuje sie fotografia, zamierzam stworzyc wlasna galerie zdjec i najprawdopodobniej umiescic ja na tym samym serwerze.

 

Zamierzam rowniez kupic domene(y) wiec hosting z mozliwoscia wykupu i utrzymania domen bedzie chyba najlepszym rozwiazaniem [prosze mnie poprawic jesli sie myle.]

 

Za wszelkie sugestie bardzo dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
bedzie to wplywalo na wage strony i jej transfer?]

Filmy z YT, są na innym serwerze wobec tego nie wpłynie to na transfer.

 

Wpłynie jednak na szybkość ładowania się witryny.

 

Nie wiem dokladnie czego nam trzeba, jakiej specyfikacji servera (transfer miesieczny, skrypty, pojemnosc w GB itp.).

Najlepiej wsiąść okres testowy. W wielu firmach jest też tak, że możesz zawsze przenieść się na wyższy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest wybrac nie wiedzac dokladnie co i jak, ale tak sobie mysle ze okolo 2-6 gb hdd i okolo 5-10 gb transferu miesiecznie powinno wystarczyc.

Zalezy mi na tym aby firma byla powazna, chce wybrac raz a dobrze, nie chce za kilka tygodni/miesiecy szukac nowego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też takie mysli miałem na początku swojej przygody z hostingiem :) na dzień dzisiejszy siędze w webh.pl ale zastanawiam się nad logout.pl. Trudno jednak dowiedzieć się od kogoś i poznać receptę na hosting, większość znających się na rzeczy poleca brać konta w firmach, które nam odpowiadają albo je znajdziemy i testować 7-14 dni lub kwartał jeśli jest taka opcja, a dopiero później wybrać i wiązać się z jednym usługodwacą na dłuższy okres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jeszcze dodam, że wiele firm korzysta z gotowych skryptów na serwerach np. Fantastico lub Installatron, taki skleep, stronę, forum czy galerię zdjęć z takiego skryptu instalujesz z panelu administracyjnego w przeciągu kilku minut, jest to znaczne ułatwienie dla osób ropoczynających pracę z serwerem.

 

No i przetestuj serwery w kilku firmach, jedna nie da Ci odwzorowania na temat działania pomocy technicznej, kontaktu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto "pomaltretować" troszkę BOK ;) Osobie która nie wie co i jak będzie z pewnością nie raz potrzebny : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc, decyzja co do serwera juz praktycznie zapadla.

 

Jak już wybór zapadnie na 100% daj znać co wybrałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×