Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Jeszcze o podatkach

Polecane posty

Gość

Hej,

 

Wiem, że było wałkowane, ale nie do końca potrafię znaleźć odpowiedź na moje pytanie dosłownie.

Nie wiem, czy są to identyczne przypadki, ale napiszę w osobnych punktach.

 

1. Gdy firma sprzętowa chce zacząć sprzedawać hosting, to kupuje gdzieś usługę (reseller / VPS itd.) i normalnie płaci za to VAT. Czy ja dobrze kumam, czy jeśli hosting jest tylko dla tej firmy na stronę internetową, to wtedy można odliczyć? Ale jeśli jest to dalej do sprzedawania usługa, to wtedy nic się nie odpisze? I wtedy jeden VAT płacimy gdy kupujemy np. resellera w jakiejś tam firmie hostingowej i nic sobie w koszta nie wrzucamy, ale potem jak sprzedajemy pakiety to normalnie już, że kwota + dochodowy + VAT?

 

2. Czy jak firma robi stronę internetową i kupuje stockowy obrazek, np. 10 obrazków po 100zł. Potem pakuje to na stronę klientowi i sprzedaje wszystko za 5000 + VAT.

I teraz: czy te obrazki normalnie się kupuje z VATem i tego też nie można odliczyć?

Czy jeśli strona kosztowała wstępnie 4000zł netto i potem doszedł koszt obrazków, to czy trzeba (przy kwocie 1000zł i 19 procentach to jest 190zł, to jako koszty uzyskania dochodu?) wtedy doliczyć dochodowy przy dorzucaniu kosztu obrazków do kosztu całej strony?

 

Chodzi mi o o to jak obliczyć opłacalność (czyli koszt utrzymania usługi hostingu) w punkcie 1 i jak obliczyć ostatecznie kwotę klientowi za stronę w punkcie 2.

 

Z góry dzięki : )

 

 

Miłosz / Sponsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×