Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bartek1234

pytanie laika - jak zalogować na serwer przez putty?

Polecane posty

Hej,

 

dodam, że jestem kompletnym laikiem, ale mam pewną sprawę. Prowadzę dużą stronkę, jednak co jakiś czas pada mi baza danych z niewiadomego powodu. Niestety moi admini są teraz na wakacjach i mam z nimi troszkę utrudniony kontakt.

 

Mam programik Putty, tylko nie wiem, jak się przez niego zalogować, abym mógł sam zrestartować bazę. Mam nazwę użytkownika root@mojastrona.pl, adres IP mojego dedyka oraz hasło ssh. Mam również komendy na restart bazy i litespeeda.

 

Może mi ktoś poradzić, jak mam się zalogować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Odpal putty.

2. W rubryce Host Name wpisz Ip swojego serwera dedykowanego

3. Kliknij klawisz ENTER

4. Pojawi się czarna konsola z napisem "login as:" wpisz tam "root"

5. Kliknij ENTER

6. Pojaiw się:"root@TWOJEIP's password:" wpisz tu hasło (UWAGA, BO NIE WIDAĆ HASŁA JAK SIĘ WPISUJE "dla bezpieczeństwa")

7. Klikasz ENTER

8. wpisujesz komendę, klikasz enter

9. Następnie wpisujesz "exit" żeby wyjść z konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to VPS, to zaloguj się do panelu VPS`a, tam powinna być opcja: Console Access i będziesz miał coś takiego:

 

You are actually logging into a user (xxxxxxxxx ) on the HOST machine, which will automatically drop you into the vps. The password is your Control Panel password for the vps. You can also login to this user xxxxxxxxxx  using your favorite ssh client, and there too on a successful login, you will be dropped into the vps. Note that you don't need an ipaddress to be configured on the vps to use this facility. You are basically connecting to the HOST as user, which will automatically transfer you to the vps.

W miejscu x będzie Twoje IP i port.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Oprócz restartu bazy, to lepiej sprawdzić dlaczego błąd wystąpił.

 

 

"dla bezpieczeństwa"

Jeśli już to bez cudzysłowów. Jeśli logujesz się np. przez KVM na komputer z podłączonym monitorem, osoba widząca fizyczne urządzenie mogła by podejrzeć hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz restartu bazy, to lepiej sprawdzić dlaczego błąd wystąpił.

 

Łatwo powiedzieć, marzę o naprawieniu tego od 6 miesięcy, pada mi co 2-3 dni ;( Moim admini (notebane bardzo dobrzy), mówią, że pada "znikąd; a ja biedny nie wiem, co mam z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×