Skocz do zawartości
adam_r

[wirtualny] strona sportowa

Polecane posty

Witam. Zamierzam założyć portal sportowy + forum. Będzie na nim wiele codziennych newsów plus publicystyka i inne treści. Jakie mniej więcej dla mnie powinien mieć parametry serwer?

PS. Nie będzie żadnego downloadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego na jakim skrypcie chcesz to postawić, jak duże ma być forum, ile użytkowników dziennie, ile odsłon, ile online.

W każdym razie na początku nie spodziewałbym się wielkiego ruchu dlatego radziłbym zacząć od zwykłego shared hostingu np. 2gb/15gb jeżeli zajdzie potrzeba to np. przeskoczysz na więcej powiedzmy 10gb/50gb no i dzięki temu zyskasz też większą tolerancję na obciążenie, a w przyszłości jak zajdzie taka potrzeba to przejdziesz na vps. Jeżeli podałbyś dokładniejsze dane to moglibyśmy jakoś konkretnie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaki skrypt, jak reklamujesz, ilu przewidujesz userów, czy newsy z RSSów agencji jakichś czy coś...

 

czyli w skrócie: o wiele za mało informacji.

 

Napisałeś coś w stylu "hej, chcę kupić auto i jeździć nim do pracy, co polecacie?" na forum samochodziarzy ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np 4000 tysięcy odwiedzin dziennie. Odsłon 5000. Mniej więcej... Skrypt jeszcze nie wiem. Raczej bez rss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Szacuję, że będziesz zużywał gdzieś absolutnie maks. 15GB transferu mies.

Jak coś tańszego to mogę polecić glowanet (uptime wg rankingu ISP 99.970% - rzadkie awarie, spoko admin) pakiet Starter, a jak droższe (wyższy uptime- przez ostatnich kilka miesięcy był 100% awaria w "historii" zdarzyła się, jak dobrze pamiętam raz i trwała 15 minut, tutaj jest taki minus, że nie ma "bajerów" typu cron, plus że bardzo szybka reakcja supportu i SLA) YES24 Personal Serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą pakietu EasyPack+ z ofert kont WWW w Hekko.pl. Jeśli są to serwisy startujące to 10GB transferu miesięcznego starczy na długo. W każdej chwili za dopłatą różnicy w cenie zmniejszonej o wykorzystany okres czasu można przejść na wyższy pakiet.

Koszt wspomnianej oferty to 68,32 zł brutto za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do przejrzenia oferty firmy MZone Group:

 

http://www.mzhost.co...arehosting.html

 

Pakiet hostingowy SW2000 (cPanel) lub SW2000DA (Directadmin):

Dysk: 2GB

Miesięczny transfer: 30 GB

MySQL , FTP, samodzielne parkownie domen, zarządznie DNS itp.

Roczny koszt utrzymania serwera to tylko 45 złotych

Roczny koszt w aktualnej promocji: 38,25 PLN brutto

 

Do wybory 3 lokalizacje serwerów: UK, DE, FR

 

Okres testowy dla konta do 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci za to zaproponował najpierw dobrze się zastanowić nad tym jakiego oprogramowanie chcesz użyć. Sęk w tym, że nie sztuką jest wybrać serwer wirtualny czy VPS o najlepszych parametrach. A to jak różne firmy hostingowe zapatrują się na rozwijające serwisy. Spotkałem się z sytuacjami, że firmy mówiły swoim klientom: pa! bo nie były w stanie zaoferować czegoś co by uciągnęło serwis klienta.

 

Jasne jest, że ciężko Ci powiedzieć ile będziesz miał odwiedzin miesięcznie. Jednak większość firm po wskazaniu oprogramowania (o ile miała z nim styczność) będzie potrafiła stwierdzić, jakie będą minimalne wymagania.

 

Gdybym był w Twojej sytuacji wybrałbym jakąś tanią ofertę, ale stabilną i testował na niej oprogramowanie jedno po drugim.

Po kilku tygodniach testów wiesz jaki skrypt Ci odpowiada i jakich zasobów potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą hostingu www. Sam wybiera Pan parametry które Pana interesują - brak sztywnych pakietów. W każdej chwili można zwiększyć dany parametr - pełna automatyzacja tak więc zmiana jest natychmiastowa. Poza płatnościami przelewem obsługujemy również płatności sms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np 4000 tysięcy odwiedzin dziennie. Odsłon 5000. Mniej więcej... Skrypt jeszcze nie wiem. Raczej bez rss

 

Ciekawe na jakiej podstawie sobie obliczasz, że nie istniejąca witryna uzyska podane statystyki. Nie patrząc już w ogóle, że stosunek wizyt do odsłon jest nierealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×