Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adeek

Sklep internetowy

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Jak widać jestem świeżo upieczonym użytkownikiem forum. Od kilku dni poszukuje przeróżnych informacji dotyczących założenia sklepu internetowego. Nie będę tu nikogo oszukiwać i powiem wprost że moja znajomość i pojętność w tym temacie jest bardzo znikoma.. W tym momencie pewnie część z Was pomyśli po co się pcham w głebokie wody, otóż bo lubie :D A sklep internetowy będzie dodatkiem do lokalu który również w niedługim czasie powstanie, ale mniejsza z tym.

 

Otóż sprawa się ma tak że poszukuję hostingu pod taki sklepik internetowy, na początek bedzię tam około 50 - 100 (max) towarów. Ogólnie oprogramowanie + strona chcę zlecić firmie że tak to ujmę. Po wstępnych ustaleniach wyczytałem wymagania systemowe serwera na jakim będzie chodzić strona, niestety nic z nich nie rozumiem i dlatego zwracam się o pomoc do was.

 

W skrócie hosting musi spełniać takie oto warunki :

  • serwer www z obsługą języka PHP i dostępem do bazy danych MySQL w wersji co najmniej 4.x (sugerowane wersje oprogramowania to PHP 5.x oraz mySQL 5.x),
  • zainstalowana na serwerze biblioteka graficzna GD (niezbędna do tworzenia "w locie" miniaturek obrazków)
  • Obsługa plików .htaccess (standardowych dla Apache) - niezbędna jeżeli chcą Państwo w swoim sklepie wykorzystywać tzw. "przyjazne linki dla wyszukiwarek",
  • System BasicCMS wymaga odpowiedniej konfiguracji serwera. Poniżej prezentujemy zestawienie parametrów, które muszą zostać spełnione w przypadku hostowania Systemu na Państwa serwerze:

    · Procesor porównywalny z Intel ® Pentium III 500 Mhz


    · 256 MB pamięci RAM
    · Minimum 15 MB wolnej przestrzeni dyskowej
    · System operacyjny: Linux, Windows, Solaris
    · Serwer WWW: Apache ≥ 1.3 (aktywny moduł rewrite)
    · Serwer baz danych: PostgreSQL lub MySQL
    · PHP ≥ 4.1


     
    Ponadto powinny zostać spełnione następujące warunki:
     

    · Dostęp do pliku .htaccess
    · Wyłączony tryb register_globals w pliku konfiguracyjnym php.ini
    · Wymagany na serwerze jest zaintsalowany Zend Optimizer

I to by było na tyle w tej chwili. Czy mogę liczyć na pomoc szanownych użytkowników ? Dodam iż przeglądam od rana różne oferty hostingowe stron których opinie wyczytałem właśnie tu ale mimo wszystko dalej nie wiem czego tak naprawdę mam szukać.

Co do wymagań to chciałbym aby to był w miarę sprawny gdzie nie bedę mieć problemów z działaniem sklepu, ale również chciałbym na początek jakiś w miarę tańszy hosting bo nie ukrywając nigdy nie wiadomo jak się sprawy potoczą ze sklepem.

 

Dziękuję za dotrwanie do końca mojego posta, liczę na ogrom pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niedałbyś rady samemu obsługiwać sklepu?

Zobacz np. prestashop.pl jest darmowy i całkiem przyjemny i przyjazny w użyciu.

Z instalacją mogę pomóc. Kilka przykładowych produktów też dodam do sklepu, żebyś wiedział co i jak działa.

Co do hostingu i wymagań, praktycznie każda firma hostingowa obecna tu na forum spełni te wymagania.

Możesz wziąć w kliku firmach konta testowe, sprawdzić jak odpowiada support, jak szybko działają Twoje strony/sklep i wtedy podejmiesz decyzję.

Na pewno dogadasz się w każdej sprawie z Adamem z glowanet.pl i z Pawełem z ionic.pl

Co do innych firm nie mam doświadczenia, więc się nie wypowiadam, ale jest dział z opiniami i sam możesz się przekonać co inni sądzą na temat różnych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×