Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Change

[wirtualny] Hosting

Polecane posty

Szukam serwera wirtualnego - w tym momencie:

prohost.pl :

200gb/mc transferu (wykorzystuję ok. 130-150gb)

dysk : 10gb - wykorzystuję ok 2gb

(Trochę zapasu ale niższy plan jednak nie wystarczał, a przez kolejne miesiące na pewno to wykorzystam)

 

Dużym plusem jest nielimitowana ilość baz mysql/postgresql i kont email + bdb. kontakt z obsługą.

 

W tym momencie jednak nie stać mnie na 300zł/rok (netto) (dochodzi odnowienie domeny ale przy innym hostingu też będzie prawdopodobnie o podobnej cenie - 80zł netto).

 

Mógłby mi ktoś polecić hosting, który wystarczy na to co wyżej, może za niższą cenę? Ogólnie, czy prohost to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z naszej strony proponujemy Panu serwer Reseller o parametrach :

 

 

 

 

Pakiet Gold

Pojemność: 100 GB

 

Transfer 200 GB

 

Transfer roczny 2400 GB

Bazy MySQL nielimitowane

 

Konta E-MAIL nielimitowane

 

Panel Direct Admin TAK

 

Konta FTP nielimitowane

 

Okres testowy 7 dni

TAK

 

Kopie bezpieczeństwa TAK

 

Przekierowania Email TAK

 

Autorespondery TAK

 

Własne filtry poczty TAK

 

Własne serwery DNS TAK

 

Limit domen NIE

 

CGI TAK

 

mod_rewrite TAK

 

mod_python TAK

 

mod_perl TAK

 

CRON TAK

 

PHP5 TAK

 

Dodatkowe IP :TAK

 

 

Lokalizacja : POLSKA

 

 

 

więcej info TUTAJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lolek :D czytasz chociaż zanim wyskoczysz ze swoją ofertą czego potrzebuje osoba zakładająca temat?

 

Twój reseller to koszt 150zł/mc, a @Change szuka konta do 366zł/rok

 

@Change co hostujesz na swoim koncie? Może będę w stanie coś zaproponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lolek :D

150.00 PLN miesięcznie

Dziekuje - idealne..

 

Coś normalnego może? :D

 

@up

Jest na nim forum - skrypt SMF 2.0, 300uu, ~2500userów.

Sporo transferu zabiera także hmm.. można powiedzieć że często używany download plików - (cs 1.6)

 

Najlepiej polska lokalizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile Twój serwis nie obciąży serwer poza nasz limit, to zapraszam do nas:

 

http://www.mzhost.co.uk/shareda.html

 

Nielimitowany transfer do każdego konta, już od 49 PLN na rok.

Jako że chcesz nielimitowane opcje to w tym wypadku tylko SW8000 za 219 PLN na rok - 15% promocja WIOSNA.

Dozwolone maksymalne obciążenie, dla serwera SW8000 wynosi do 10%.

Do wybor panele Direct Admin lub cPanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do obciążenia nawet nie wiem jak to sprawdzić.. :D

W tym momencie:

2010-Jun-17: 2.3971% cpu

2010-Jun-18: 2.9911% cpu

2010-Jun-19: 2.5676% cpu

2010-Jun-20: 2.7717% cpu

2010-Jun-21: 2.6263% cpu

2010-Jun-22: 2.6644% cpu

2010-Jun-23: 2.3326% cpu

2010-Jun-24: 3.4870% cpu

ale jak to się przekłada na ich sprzęt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej maszynie było to wzorowane, ale raczej nie powinno być problemu.

Zapraszam na 14 dniowy test, wtedy będziemy wiedzieć dokładne obciążenie na naszej maszynie.

 

Napisz do admina, na pewno poda Ci konkretny stan obciążenia CPU na dany dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś lokalizację Francja to weź w GlowaNet.pl. Jest pakiet bez limitu transferu 6GB za 180 zł/rok netto. Tanio i nie musisz się martwić o transfer. Najgorzej to jak za bardzo obciążysz im serwer.

 

Pozdrawiam,

Poplop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jaką mogę mieć pewność że nie obciąże? Od czego to najbardziej zależy? I czy Francja to duża różnica ? (prędkość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkość ładowania zależy też od łącza użytkownika który chce wejść na stronę.

Bardzo się nie różni. Z panem Adamem da się dogadać. Weź okres testowy, przerzuć tam forum i zmień dns domeny. Potem zobacz czy przeciążysz. Mi się wydaje że nie. 10% to bardzo dużo. Ale zawsze sprzęt sprzętowi nie jest równy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jaką mogę mieć pewność że nie obciąże? Od czego to najbardziej zależy? I czy Francja to duża różnica ? (prędkość)

 

Lokalizacja w Europie, nie zrobi Tobie w zasadzie żadnej różnicy. Chodzi o czas odpowiedzi od serwera do Ciebie i Twoich odwiedzających witrynę.

 

Ne będziesz miał pewności do czasu aż przetestujesz, najlepiej kilka firm.

 

My mamy do wyboru: Niemcy, Francja, UK, jednak nie ma to większego znaczenia dla stron www.

 

Przykładowa maszyna:

 

i7 920

12 GB RAM

RAID1

Backup danych wykonywany automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: a co to jest standardowy adres? :D

@Change: Czy masz swoje forum dostępne pod adresem np. forumcs.pl czy korzystasz z usług np prv, czyli masz przykładowy adres forumcs.prv.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem pytanie aczkolwiek forum mam w podkatalogu domena.pl/forum/

 

EDIT:

@behemoth

na swojej domenie, tak jak napisałem wyżej

 

@2 - do MZone - test serwera jest dostępny z poziomu portalu czy już trzeba się z Wami skontaktować - np. helpdesk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowy miałem na myśli jak np. w mzone.pl "*.mzhost.pl".

Zmienić DNS dla domeny twojego forum aby nie kierowała na serwer prohost.pl tylko np glowanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz sobie na tą stronę, na której kupiłeś swoją domenę (adres Twojego forum).

Logujesz się do panelu klienta i wchodzisz w zakładkę zarządzania DNS (w zależności od operatora nazwa ta może być inna).

W tej chwili masz tam dnsy prohostu, czyli pewnie coś w stylu ns1.nameserverus2.com

Musisz zmienić je na dns'y Twojego nowego dostawcy usług hosingowych, czyli np. na ns1.ionic.pl i ns2.ionic.pl

Pamiętaj tylko o przeniesieniu plików i bazy danych, bo bez tego pokaże Ci się strona o pomyślnym dodaniu strony do panelu :D

I pamiętaj, że zmiana DNSów może trwać do 24H.

I pamiętaj (po raz trzeci) o możliwej potrzebie zmiany ścieżek w konfigu Twojego skryptu forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parkujesz domenę na swoim serwerze w panelu administracyjnym, potem podajesz adresy DNS swojego serwera w panelu domeny u rejestratora.

Propagacji wpisów może potrwać do 72 godzin, z reguły trawa znacznie krócej.

 

Po zakończonej propagacji, Twoja domena wskazuje nowy serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ad.3 - co zmieniać w konfigu forum jeśli domena pozostaje ta sama, po prostu u innego usługodawcy?

 

(dns prawdopodobnie u mnie to jest zmiana delegacji dns - pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja plików konfiguracyjnych pewnie będzie inna na serwerze.

Przykładowo Twój katalog na serwerze prohostu nazywał się forumcs15000, a na nowym serwerze będzie się nazywał Change11.

Oznaczać to będzie, że lokalizacja plików konfiguracyjnych (i nie tylko; np. katalogu z avatarami i załącznikami) będzie inna, więc będziesz musiał edytować plik konfiguracyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w ścieżkach konfiguracyjnych nic nie zaczyna się od root/user a on public_html lub jeszcze wyżej. Ścieżka /avatary/avatar.jpg w nich prowadzi już do domena.pl/forum/avatary/avatar.jpg .. No chyba że się mylę - zanim się zajmę za przenoszenie wszystko przejże :D

Okey, do zamknięcia, wypróbujemy mzone.pl Wszyscy plusy.(edit : no nie wszyscy bo limit - 2 osoby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przenoś, tylko skopiuj i baw się już na nowym serwerze. Na starym będziesz miał kopie w razie pomyłki.

No i pamiętaj, że najszybciej będzie spakować całość to pliku zip lub tar.gz i w takiej postaci zarówno zgrywać jak i wrzucać na nowy serwer.

Wypakujesz sobie zawartość już bezpośrednio na serwerze. Zaoszczędzi Ci to przy sporym forum na pewno sporo czasu i ewentualnych nerwów spowodowanych zrywaniem połączeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

change@

 

Skopiujesz foldery i wrzucasz do nowego serwera (tam otrzymasz pewnie bezpłatną subdomenę).

Potem kopiujesz bazę danych PHP MyAdmin i wrzucasz poprzez php MyAdmin na nowy serwer.

Nie zapomnij utworzyć bazy i użytkownika z uprawnieniami.

 

Forum od tej pory powinno działać na Twojej subdomenie, potem tylko parkujesz domenę i wsio.

Pamiętaj aby zastosować to samo kodowanie bazy, jakie masz na stronie i poprzednim serwerze.

 

To oczywiście w skrócie, ale opisów jest pełno w sieci jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×