Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość HaPe

Czy coś takiego zadziała?

Polecane posty

Gość HaPe

Witam,

 

Czy istniej możliwość zrobienia tak by wszystkie subdomeny jednej domeny wskazywały na wybrane serwery DNS?

A jeśli któraś z subdomen nie posiada pliku strefy to wskazuje na wybrane IP?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy istniej możliwość zrobienia tak by wszystkie subdomeny jednej domeny wskazywały na wybrane serwery DNS?

np. na inne IP rekordem A i jak serwer drugi ją obsłuży to Ci wszystko będzie działać.

 

A jeśli któraś z subdomen nie posiada pliku strefy to wskazuje na wybrane IP?

Subdomena nie posiada pliku strefy a rekordy w pliku strefy domeny - jak ma na coś wskazywać skoro jej nie ma ? :)

Może wildcard ( * ) Ci jakoś pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HaPe

Opiszę co chcę osiągnąć:

Posiadam directadmin i za każdym razem jak dodaję userowi subdomenę w domenie serwera to tworzy dla tej subdomeny strefę, lecz do pliku domeny serwera nie dopisuje już serwerów DNS dla subdomen.

 

Czy mogę zastosować wildcard do wydelegowania wszystkich subdomen na z wybrane serwery DNS?

 

Czy można zrobić coś takiego, aby jedna www wskazywała na 2 adresy IP, aby w przypadku padnięcia jednego serwera domena wskazywała na drugi?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HaPe

Dobra, to wyżej nieważne, dziękuję za dotychczasową odpowiedź.

 

Jeszcze spytam, kiedy należy używać notify w bind?

Przecież (chyba) slave DNS sam sobie ściągnie strefy z głównego serwera, to do czego używa się notify?

 

Jeśli chcę znajomemu trzymać u siebie secondary DNS to tworzę w named.conf sekcje jego domeny, podaję skąd ma ściągać strefy i wskazuję plik, w którym te strefy będą przechowywane?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×