Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Beliar

Przejęcie domeny od wynajmowanej firmy

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Korzystam aktualnie z usług pewnej firmy w moim mieście. Około 3 lat temu, zapłaciłem z góry za wykonanie stronki, opłacenie hostingu, wykupienie domen.

 

Firmie płace rocznie, w skład płatności wchodzą wszystkie punkty wymienione powyżej wraz z administracją/serwisem technicznym czy jakimiś zmianami ala inny button.

 

 

 

Przez ten czas sporo się pozmieniało, dlatego postanowiłem zrezygnować z ich usług.

 

Co za tym idzie mam pytania :

 

 

1. Zarejestrowane mam u nich dwie domeny (.pl oraz .com.pl). Z tym, że z tego co widzę oni korzystają z usług az.pl, tak więc pośredniczą.

 

Czy w związku z tym, przy zakończeniu z nimi umowy, mogę jakoś te domeny odzyskać, zarejestrować na siebie i przenieść do masternetu? Dodam iż nazwa domeny jest taka sama jak nazwa firmy która jest prowadzona pod tą domeną.

 

 

2. Wykonywali oni dla mnie wcześniej stronkę internetową, czy w wypadku kiedy otrzymali oni pełną kwotę za robociznę, a treści na stronie uzupelniałem przez te 3 lata ja, jestem pełnoprawnym właścicielem jej plików i niej samej?

 

 

Kwestia taka jak serwer itp mnie nie interesuje. Pragnę priorytetowo odzyskać domeny (nie interesuje mnie płacenie im 50% więcej za pośrednictwo) oraz o ile się da, samą stronę.

 

 

Dzięki za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

Belu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom3kk

1. domene mozna przetransferowac do swojego registrata, oczywiscie oni musza zezwolic na jej transfer, mozna to zrobic kiedy sie chce, proces ten trwa pare dni

 

 

2. prawdemowiac to moze zalezec od twojej umowy, jak masz tam napisane ze np zrzekaja sie praw i przekazuja oni je tobie, wraz z calym serwisem - to jest ona twoja (moge sie mylic, nie jestem prawnikiem), secundo - mysle ze jest to tez po czesci kwestia porozumienia sie z ta firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie ze strony będę brał tylko opis po polsku i angielsku (strona zrobiona w dwóch językach) co ciekawe, za zrobienie ang tłumaczenia skasowali mnie tak samo jak za podstawową, a ja wszystkie tłumaczenia przesłałem (nawet buttonów)

 

Dwa, patrze teraz na ostatnia fakturę i wyobraźcie sobie mam policzone po 140 zł za przedłużenie domen na rok (1x pl, 1x com.pl) a więc suma wychodzi 280 zł za dwie domeny. blink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Domeny zarejestrowane są na Ciebie/Firmę czy na ich firmę? Bo takie praktyki też widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ich Firmę która wykupuje je w az.pl

 

Przed chwilą dzwoniłem do gościa, powiedział że z domenami nie ma problemu, trzeba tylko wskazać nazwę nowego rejestratora (w typ wypadku masternet.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie ze strony będę brał tylko opis po polsku i angielsku (strona zrobiona w dwóch językach) co ciekawe, za zrobienie ang tłumaczenia skasowali mnie tak samo jak za podstawową, a ja wszystkie tłumaczenia przesłałem (nawet buttonów)

 

Dwa, patrze teraz na ostatnia fakturę i wyobraźcie sobie mam policzone po 140 zł za przedłużenie domen na rok (1x pl, 1x com.pl) a więc suma wychodzi 280 zł za dwie domeny. blink.gif

Swoją drogą mają prawo do ustalania własnego cennika.. : ) Jeśli cokolwiek zakupujesz w takiej firmie zgadzasz się na ich ceny.

 

Dziwię się jedynie tym żądaniem nazwy rejestratora do którego przenosi się domeny. Nie jest to obowiązkiem, więc raczej mogą jedynie prosić o podanie takich danych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×