Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Caane

VPS - ile utrzyma

Polecane posty

Witam,

 

chciałbym dowiedzieć się ile może utrzymać vps o następujących parametrach:

Gwarantowane zasoby procesora 40% (ok. 2,4 Ghz) Pamięć RAM do 512 mb (gwarantowana 256 mb) Transfer 90 Gb / miesiąc Maksymalna liczba procesów 200

na nim będzie zainstalowany skrypt forum SMF + parę dodatków (linki seo, trochę ajaxu) czyli ogólnie dość mało zasobożerne rzeczy. O transfer raczej się nie boję. Chodzi mi głównie o ilość użytkowników i online jaką utrzyma ten serwer. Nie spodziewam się cudów ale na początek musi wystarczyć, później pomyśli się o czymś co utrzyma 100k uu i 2k online, bo takie są rokowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można określić nawet orientacyjnie ile wytrzyma, jeśli nawet nie wiesz ile VPS jest ulokowanych na serwerze matce.

Jednak ze skryptem raczej nie pownieneś mieć problemów, zainstaluj sobie Htop, Munin i kontroluj obciążenie.

 

Moim zdaniem przydałoby się trochę więcej RAM, szczególnie jeśli chcesz instalować jeszcze jakiś panel.

Pamięć 512 MB RAM powinna wystarczyć.

Poszukaj jakiegoś bezpłatnego panelu, co nie ma wielkich wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o ilość użytkowników i online jaką utrzyma ten serwer. Nie spodziewam się cudów ale na początek musi wystarczyć, później pomyśli się o czymś co utrzyma 100k uu i 2k online, bo takie są rokowania.

 

Na początek to polecałbym inne rozwiązanie.

Konto na rootnode.net, na 3 miesiące (54zł). Właśnie został oddany serwer fastweb do obsługi PHP (12 rdzeni. 32GB RAM, dyski SAS 15k), elastyczne możliwości konfiguracyjne - można includować do nginxa własne XMLe z konfiguracją. Do tego masz własny memcache do dyspozycji. SMF chodzi rewelacyjnie.

 

Masz z głowy babranie się w konfiguracje vpsa. W miarę jak liczba użytkowników będzie rosła przerzucisz się na coś dedykowanego i droższego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przydałoby się trochę więcej RAM, szczególnie jeśli chcesz instalować jeszcze jakiś panel.

Pamięć 512 MB RAM powinna wystarczyć.

Poszukaj jakiegoś bezpłatnego panelu, co nie ma wielkich wymagań.

 

dostałem informacje od administratora, że aby wszystko chodziło cacy potrzeba 2GB RAM'u. Mówił, że spokojnie wytrzyma pare/parenaście tysięcy ludzi na dzień. W miarę potrzeb mogą dokładać parametry. Panel dostane DA za symboliczne kwoty, także nie narzekam. Serwery w hetzner, także maszynki całkiem dobre. Podejrzewam, że z i7 na pokładzie. Myślę, że można zamknąć :) Dziękuje za odpowiedź, zmotywowała mnie do dłuższej rozmowy z administratorem. Jednak to też ludzie ;)

 

można wrzucać do nginxa własne XMLe z konfiguracją. Do tego możesz uruchomić własny memcache. SMF chodzi rewelacyjnie.

 

Problem w tym, że nie znam się na tym. Niestety muszę skupić się na rozwiązaniach droższych (koszta administracji). A na dedyk pewnie przyjdzie czas, niestety jak sie chce rozwijać to trzeba inwestować. Myślę, że 135zł netto / per miesiąc (podatek odliczymy) to nie tak źle jak na początek. Chociaż przyjże się tej ofercie rootnode.net

 

Ach mój błąd. Zapomniałem dodać, że serwery poza PL. Polskie prawo anty hazardowe jest nieznośne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie znam się na tym. Niestety muszę skupić się na rozwiązaniach droższych (koszta administracji). A na dedyk pewnie przyjdzie czas, niestety jak sie chce rozwijać to trzeba inwestować. Myślę, że 135zł netto / per miesiąc (podatek odliczymy) to nie tak źle jak na początek. Chociaż przyjże się tej ofercie rootnode.net

 

Możesz dodawać konfigurację, to nie znaczy, że musisz. Chodzi o elastyczność vps na hostingu współdzielonym.

O konfiguracji fastweb można poczytać tutaj: http://rootnode.net/wiki/index.php/Fastweb

Aczkolwiek ilość informacji potrafi przytłoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×