Skocz do zawartości
wood

problem z wytransferowaniem domeny

Polecane posty

Witajcie!

 

W wakacje zarejestrowałem domenę w az.pl i postanowiłem ją później przenieść do firmy X. Jednak po pewnym czasie stwierdziłem że msternet jest najtańszy i tam chcę mieć swoje domeny. Poprosiłem bok o informację jak przetransferować (jakie mają wewnętrzne procedury). Otrzymałem informację, że na stronie xxxxxx... jest formularz. Ok wypełniłem podpisałem przefaksowałem razem z dowodem osobistym. Dziś dostaję fakturę proforma i pytam za co. Trzymałem tam domenę parę miesięcy. Transfer miał być bezpłatny a odnośnie wytransferowwania regulamin głosi coś takiego

 

6.10. W przypadku cesji lub transferu domeny zarejestrowanej w ramach regulaminu do innego usługodawcy przed upływem rocznego abonamentu, Abonent domeny zobowiązuje się do dokonania dopłaty pokrywającej różnicę między ceną rejestracji domeny, a ceną odnowienia domeny,zgodną z obowiązującym cennikiem domen.

 

6.11. Administrator wyda Abonentowi kod autoryzacyjny domeny ( kod AuthInfo ) bezpłatnie do 72 godzin roboczych po uzyskaniu pisemnego wniosku o kod wysłanego wraz z wymaganymi załącznikami na numer faksu Administratora.

 

6.12. Administrator może odmówić wydania kodu autoryzacyjnego domeny ( kod AuthInfo ) w przypadku domen wygasających w przeciągu 30 dni od daty otrzymania wniosku oraz do 30 dni po wykonaniu odnowienia domeny.

Przecież ja tam nie rejestrowałem domeny tylko do nich transferowałem, więc na jakiej postawie obliczono różnicę? Czy coś takiego jest uczcziwe. Na wcześniejsze pytanie dotyczące ewentualnych opłat za transfer dostałem odpowiedź, że kod authinfo otrzymam po przesłaniu formularza.

Od 50 zł nie umrę ale uważam że to nie do końca wporządku.

 

Czekam na wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×