Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maa_ciekk

2 fora na jednym serwerze?

Polecane posty

Witam,

 

Mam pytanko. Od niedawna rozkręcam sobie jedno forum dla którego zakupiłem hosting etc. Teraz chciałbym zrobić kolejne forum tylko nie pasuje mi myśl, że musiałbym wykupić znowu hosting (dałem za niego 170).

 

Zastanawiam się czy można zrobić dwa fora niezależne od siebie wychodzące z jednego serwera? Serwer jest dobry do tego typu aktywności. Fora są mało obciążające dlatego chyba nie byłoby problemu z pojemnością ani nic.

 

Jest to możliwe? Pytam, bo nie jestem do końca w tym obeznany (to nie moja działka) chce dodać, że takie rzeczy jak baza mysql jest jedna wolna.

 

Martwi mnie tylko fakt, że np jako główna domena widnieje domena tego pierwszego forum.

 

Możecie mi coś doradzić? Czy da się postawić kolejne forum na tym serwerze czy jest to niemożliwe? Moglibyście mi też napisać jak to zrobić? W którym miejscu utworzyć katalog etc, prosze o wskazówki.

 

 

Z góry dzięki pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wystarczy, że utworzysz nową bazę danych zainstalujesz drugie forum np w innym folderze, a następnie utworzysz w panelu dla niego subdomenę, albo kupisz sobie nową i przekierujesz na url. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możliwe, musisz mieć dostęp do drugiej bazy danych. O ile Twój plan to przewiduje, za tą jednak cene pewnie masz możliwość założenia 10 baz.

 

Musisz jeszcze pamiętać o tym, że w przypadku "rozkręcania" się for z czasem wygenerują one większe obciążenie.

 

Fora możesz wgrać do dwóch różnych katalogów, podpiąć subdomeny lub przekierować domeny na te katalogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemacie,

 

Dzięki za odp do mojego pytania. Widzę, że się orientujecie więc zapytam jeszcze. Jak mówiłem jestem niezbyt kumaty jeśli chodzi o takie sprawy internetowe.

 

No wiec w panelu utworzyłem nową bazę danych, mam domenę podpietą, przekierowałem DNS'y i teraz domena wskazuje Index of. Nie wiem teraz co dalej zrobić, czy wrzucić forum przez FTP czy jak? Jak podpiąć tą nową baze danych pod domene, generalnie co teraz mam zrobić no żeby dalej ruszyć :)

 

Byłbym wdzięczny za opis krok po kroku od momentu, które opisałem.

 

 

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemacie,

 

Dzięki za odp do mojego pytania. Widzę, że się orientujecie więc zapytam jeszcze. Jak mówiłem jestem niezbyt kumaty jeśli chodzi o takie sprawy internetowe.

 

No wiec w panelu utworzyłem nową bazę danych, mam domenę podpietą, przekierowałem DNS'y i teraz domena wskazuje Index of. Nie wiem teraz co dalej zrobić, czy wrzucić forum przez FTP czy jak? Jak podpiąć tą nową baze danych pod domene, generalnie co teraz mam zrobić no żeby dalej ruszyć :)

 

Byłbym wdzięczny za opis krok po kroku od momentu, które opisałem.

 

 

 

Z góry dzięki :)

Wrzucasz forum, konfigurujesz, instalujesz i gotowe. Index of tzn że na serwerze nie masz pliku index.php/index.html Po wrzuceniu forum normalnie zacznie się wyświetlać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×