Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dbluepl

[opinie] host-ed.net - dobre na początek?

Polecane posty

A jeżeli ktoś nie chce płacić za hosting? Jeżeli ktoś nie jest pewny powodzenia swojej strony i wystarcza mu na razie 4GB/mc transferu, jedna baza i 150MB na dysku?

Z tego co widzę, firmy hostingowe których przedstawiciele są tutaj na tym forum oferują takie parametry za kilka złotówek. Dlaczego nie za darmo?

 

host-ed.net - czy miał ktoś doczynienia? Lokalizacja w Niemczech, ceny w dolarach. Mają też przyzwoite oferty płatne. Korzystał ktoś? Jakie są wasze opinie?

 

Proszę Was o puszczenie kilku pingów na ich 82.197.131.90

 

pingi z monity.pl (te monity to chyba też nie w Polsce):

PING 82.197.131.90 (82.197.131.90) 56(84) bytes of data.

64 bytes from 82.197.131.90: icmp_seq=1 ttl=56 time=28.5 ms

64 bytes from 82.197.131.90: icmp_seq=2 ttl=56 time=28.2 ms

64 bytes from 82.197.131.90: icmp_seq=3 ttl=56 time=28.1 ms

64 bytes from 82.197.131.90: icmp_seq=4 ttl=56 time=28.6 ms

 

pingi ode mnie (dialog, Jelenia Góra)

PING 82.197.131.90 (82.197.131.90) 56(84) bytes of data.

64 bytes from 82.197.131.90: icmp_seq=1 ttl=56 time=70.3 ms

64 bytes from 82.197.131.90: icmp_seq=2 ttl=56 time=76.8 ms

64 bytes from 82.197.131.90: icmp_seq=3 ttl=56 time=72.2 ms

64 bytes from 82.197.131.90: icmp_seq=4 ttl=56 time=71.0 ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Dlaczego nie za darmo?

 

1. A chleb jest za darmo?

2. Serwer też nie jest.

3. Pomoc techniczna tym bardziej.

4. A noi plazma też nie :D

 

 

Poza tym, płacisz za jakość.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. A chleb jest za darmo?

2. Serwer też nie jest.

3. Pomoc techniczna tym bardziej.

4. A noi plazma też nie :D

 

 

Poza tym, płacisz za jakość.

 

Nie wiem co za człowiek potrafi porównać chleb z hostingiem :|

Serwery nie są za darmo, bo to jest Polska. W Czechach masz za friko VPS, bo ich na to stać, Polskę niestety nie.

Pomoc techniczna. Wszystko ma swoje granice. Niektórzy potrafią bardzo pomóc za darmo, choćby sytuacja z moją prośbą napisania loga. Zgłosił się życzliwy człowiek i wykonał mi fajne logo za darmo.

Co do plazmy, pogadaj z Tomkiem z Castpol'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Nie wiem co za człowiek potrafi porównać chleb z hostingiem :|

Może ten, co hostingiem zarabia na chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za człowiek potrafi porównać chleb z hostingiem :|

Serwery nie są za darmo, bo to jest Polska. W Czechach masz za friko VPS, bo ich na to stać, Polskę niestety nie.

 

Ciekawa ta twoja teoria, możesz przybliżyć? Co znaczy że "W Czechach masz za friko VPS" - czeski rząd refunduje swoim obywatelom zakup VPS-ów czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ktoś nie chce płacić za hosting? Jeżeli ktoś nie jest pewny powodzenia swojej strony i wystarcza mu na razie 4GB/mc transferu, jedna baza i 150MB na dysku?

Z tego co widzę, firmy hostingowe których przedstawiciele są tutaj na tym forum oferują takie parametry za kilka złotówek. Dlaczego nie za darmo?

 

A jeżeli ktoś nie chce płacić za kolokacje serwera bo tam będą konta hostingowe, które chce je rozdać za darmo? To co? To firma kolokująca taką maszynę powinna mu udostępnić miejsce w szafie, UPS'owany prąd, łącze do internetu (oczywiście z odpowiednim backupem) oraz pomoc techniczną 24/7 za free i być szczęśliwa z ponoszonych kosztów?

No stary życie to nie bajka. Sam napisałeś, że firmy hostingowe oferują interesujące Cię parametry za kilka złotówek. Za te kilka złotówek oferują jakość i odpowiednie parametry. Jeśli nie stać Cię na te kilka złotówek to nic nie stoi na przeszkodzie by poszukać jakiegoś darmowego hostingu. Ty wrzucisz stronkę, oni dorzucą 1/4 strony reklam i wszyscy będą happy (w końcu oni też muszą za coś utrzymać ten darmowy hosting) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta twoja teoria, możesz przybliżyć? Co znaczy że "W Czechach masz za friko VPS" - czeski rząd refunduje swoim obywatelom zakup VPS-ów czy coś takiego?

 

Pipni.cz - możesz założyć za darmo konto i dostaniesz małego VPS'a pod warunkiem, że jesteś obywatelem Czech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie firmy oferują za darmo bardzo małe pakiety, jak sam widzisz jest to 150 MB powierzchni.

Ktoś kto chce mieć stronę firmy, cynawet samą wizytówkę woli zapłacić za profesjonalny hosting.

 

Ta firma ma też płatne pakiety, więc przypuszczam, że jest to tyko "łapanie" klientów na darmowe konta, licząc na to że dany klient przejdzie na płatny plan w przyszłości.

 

A dlaczego nie za darmo, jak pisałeś:

 

1 - Bardzo mało rzeczy na rej ziemi jest za darmo. Może warto się zapytać, dlaczego księża nie robią darmowych usług w kościele. Firma hostingowa to prawdziwa firma, kościół jednak chyba firma nie jest, nie musi a nawet nie powinien zarabiać.

2 - Nie jest problemem uruchomić jedno darmowe konto, jednak chętnych na darmowe konta jest tysiące osób. Każdy by chciał mieć to za darmo, tylko kto za to płaci.

3 - Przeważnie w darmowych hostingach nie masz supportu, jesli coś się stanie jest sam pozostawiony sobie. Przy płatnich hostingach masz wyszkoloną kadrę, która wie jak zareagować aby serwer był ponownie w sieci.

 

Zgłosił się życzliwy człowiek i wykonał mi fajne logo za darmo.

 

Gdyby ten człowiek płacił podatek, płacił za swoich pracowników lub opłaty za swoją firmę nie mogłby robić takich prezentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie firmy oferują za darmo bardzo małe pakiety, jak sam widzisz jest to 150 MB powierzchni.

Ktoś kto chce mieć stronę firmy, cynawet samą wizytówkę woli zapłacić za profesjonalny hosting.

 

Ta firma ma też płatne pakiety, więc przypuszczam, że jest to tyko "łapanie" klientów na darmowe konta, licząc na to że dany klient przejdzie na płatny plan w przyszłości.

1. A chleb jest za darmo?

2. Serwer też nie jest.

3. Pomoc techniczna tym bardziej.

4. A noi plazma też nie :D

Poza tym, płacisz za jakość.

Na wizytówkę czy stronę firmy to wystarczy Google Apps (nota bene niedługo już z db). Ile razy korzystasz z usług Google za darmo? Zawiodłeś się? Płacisz za jakość?

 

Tak, to wygląda na "łapanie" klientów tak jak piszesz. Założyłem tam konto i oczywiście można zauważyć dużo ograniczeń. Na pozór wszystkie opcje są dostępne w panelu, panel jest przejrzysty i bardzo rozbudowany, ale np. jeżeli chcesz dodać lub zmienić rekord w dns, jeżeli chcesz powiększyć pojemność szkrzynki email to od razu pojawia się cos podobnego: "Przepraszamy ale ta opcja nie jest dostępna. Bedzie dostępna jak założysz płatne konto" :) No umówmy się, oczywiście nie uwierzyłem że dostanę to wszystko za darmo, jednak nie zmienia to faktu że jest to dobra oferta na początek. Nie zmienia to faktu że jest to lepsza oferta od niektorych ofert płatnych innych firm.

Doceniam to co piszecie powyżej. Rozumiem że musicie jakoś zarobić na swój chleb. Jednak popatrzcie trochę z innej strony, zastanówcie się jak inaczej pozyskać klienta który potancjalnie przeleje wam trochę kasy? Wiem że na razie Was na to nie stać, firma ledwo musi opłacić podatki, data center i inne koszty, trzeba kupić plazmę i inne takie, ale już niedługo będziecie się prześcigać w tego typu ofertach. Życzę Wam i Waszym klientom abyście stali się "Taką firmą" która oferuje w ten sposób bardzo małe pakiety :D

 

Prosiłem o pingi i opinię na temat host-ed.net. Ich darmowa oferta działa rewelacyjnie w porównaniu z ofertami płatnymi firm z których usług rownież korzystam (również firm aktywnych na tym forum). Jest to jednak pierwsze wrażenie. Proszę o opinię osoby które miały doczynienia z podobnymi ofertami przez dłuższy czas, w szczególności z ofertą host-ed.net. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosiłem o pingi i opinię na temat host-ed.net. Ich darmowa oferta działa rewelacyjnie w porównaniu z ofertami płatnymi firm z których usług rownież korzystam (również firm aktywnych na tym forum). Jest to jednak pierwsze wrażenie. Proszę o opinię osoby które miały doczynienia z podobnymi ofertami przez dłuższy czas, w szczególności z ofertą host-ed.net. Dzięki

 

 

Ta firma jest tak mało znan tutaj, że raczej nie licz na dobre rekomendacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Ile razy korzystasz z usług Google za darmo? Zawiodłeś się? Płacisz za jakość?

1. Kilka razy na godzinę :)

2. Nie

3. Nie

4. Pamiętaj również że źródłem finansowania google, są reklamy oraz ich wysoki kapitał który pozwala na oferowanie wielu usług za darmo/niską cenę.

5. Przyjdzie Sponsi, i powie że google to są ^#@%$ szpiegowskie :)

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

5. Przyjdzie Sponsi, i powie że google to są ^#@%$ szpiegowskie :)

 

I będzie miał trochę racji, na tym też zarabiają, nawet zwykłe dane statystyczne są chodliwym towarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za człowiek potrafi porównać chleb z hostingiem :|

Serwery nie są za darmo, bo to jest Polska. W Czechach masz za friko VPS, bo ich na to stać, Polskę niestety nie.

Pomoc techniczna. Wszystko ma swoje granice.

 

Wiesz ile wart są twoje dane które tam zostawiasz ?

 

 

 

 

Niektórzy potrafią bardzo pomóc za darmo, choćby sytuacja z moją prośbą napisania loga. Zgłosił się życzliwy człowiek i wykonał mi fajne logo za darmo.

Co do plazmy, pogadaj z Tomkiem z Castpol'u.

 

 

Pasja a oddawanie vpsów za free to co innego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×