Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
filip955

Zaiks

Polecane posty

Witam, na początku możecie mnie zbesztać. Chciałbym wiedzieć jaka jest opłata za 300slotów radia internetowego (cały czas piosenki). Druga rzecz, muszę płacić jeżeli radio nie przynosi żadnych, ale to żadnych zysków? Trzecia sprawa, z tego co wiem, wiele radio nie mają umowy i do dnia dzisiejszego ZAIKS nic nie robi, zwykłe szczęście? Ile odsetek jest po roku jeżeli zaczęli by ściągać należność?

 

Ew. słyszałem, iż można puszczać remixy. Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niema znaczenia czy to remixy, czy oryginal, w swietle prawa, aby nadawać legalnie musisz płacić Zaiks + ZPAV, nieważne czy są zyski czy ich niema.

50 slotów kosztuje teraz 100 zł. Do tego musisz miec papier ze masz oryginalna muzykę, i oczywiście archiwum prowadzić co było grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzecia sprawa, z tego co wiem, wiele radio nie mają umowy i do dnia dzisiejszego ZAIKS nic nie robi, zwykłe szczęście?

O zdziwiłbyś się. Może w internecie nie jest to jeszcze tak ewidentne, ale kiedyś w sklepie widziałem taką akcję, przy udziale policji, że mi szczena opadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj małe sprostowanie za 50 slotów opłata 100 zł ale sam zaiks ci nie wystarczy do tego musisz mieć podpisana umowe ze STOART i ZPAV do tego wszystkiego dochodzi jeszcze prowadzenie raportów co miesiecznych ogólnie jak sobie kiedys przeliczylem za licencje w Polsce płaci sie 350 zł do tego jeszcze biurokracja :).

 

 

Wiele rozgłośni internetowych posiada niemiecką licencje GEMA .Rejestrując radio w Gema płacisz 130 zł za 3 serwery po 50 slotów zero jakichkolwiek raportów dupereli jedyny minus tego biznesu musisz posiadać konto w niemieckim banku

 

więcej o GEMA znajdziesz www.gema.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając internet napotkałem się na coś takiego:

Po ujawnieniu wielomilionowej straty ZAiKS-u, który bezprawnie spekulował pieniędzmi artystów, w resorcie kultury zawrzało. Minister Bogdan Zdrojewski zapowiedział prześwietlenie stowarzyszeń artystów oraz zmianę prawa tak, by audyty były coroczne - Artyści nie kryją oburzenia w ich reklamach dlatego tez wprowadzono ustawe w 2006 roku ze radia ktore nie sa radiami komercyjnymi i nadają na niskiej czestotliwości (ACC+ 48kbps 44100Hz stereo 50 slotów )nie maja obowiązku opłacac ZAiKS-u

 

Czy rzeczywiście można uniknąć opłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając internet napotkałem się na coś takiego:

 

Czy rzeczywiście można uniknąć opłaty?

 

 

totalna bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wiele rozgłośni internetowych posiada niemiecką licencje GEMA .Rejestrując radio w Gema płacisz 130 zł za 3 serwery po 50 slotów zero jakichkolwiek raportów dupereli jedyny minus tego biznesu musisz posiadać konto w niemieckim banku

 

więcej o GEMA znajdziesz www.gema.de

 

Lolek pociągnij temat bo cały czas na topie jak widać, przymierzam się do otwarcia radia internetowego na portalu i nie wiem w co iść.

 

Czy prowadzi ktoś z Was już radyjko na licencji GEMA? Jak to wygląda? Jakie serwery polecacie?

 

Ps.

 

obiło mi sie o uszy ,że można całą impreze mieć legalnie pod warunkiem ,że jest się studentem kierunków ala-dziennikarskich (przez okres nauki) , nie znam szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps.

 

obiło mi sie o uszy ,że można całą impreze mieć legalnie pod warunkiem ,że jest się studentem kierunków ala-dziennikarskich (przez okres nauki) , nie znam szczegółów.

 

Kolejna głupota wyzej masz napisane w moim poscie gdzie i jak jest najlepiej. Napisz do Gemma wszystkiego sie dowiesz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do stowarzyszenia gema trzeba spełniać kilka warunków

- nie więcej niż trzy adresy www

- 9 kanałów,

- dochodu nie więcej niż € 430 miesięcznie

- może być do 2700 słuchaczy miesięcznie

- konto bankowe i serwery muszą być w Niemczech

Jakoś tak chyba było ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×