Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michal9916

Podpięcie domeny

Polecane posty

Witam zarejestrowałem na o12.pl darmową domenę, ale mam wykupione konto na boo.pl i teraz chce tam podpiąć domenę... Czytałem coś na internecie, że trzeba się starać o jakiś kod odpłatnie, ale nie wiem czy to przy transferze domeny. Jestem w tym zielony także możecie mnie oświecić co zrobić aby domena z promocji za 0 zł na o12 działała na boo.pl ? Sam nie chce czegoś zepsuć dlatego pytam o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja może zacytuję ze strony o12

W tym celu należy:

 

- Uzyskać od swojego dostawcy usług hostingowych nazwy serwerów DNS.

- Zalogować sie do Panelu zarządzania domeną http://domeny.o12.pl

- Zmienić obecne serwery DNS na te podane od dostawcy usług hostingowych i zapisać zmiany.

 

Od chwili wprowadzenia zmian rozpocznie sie proces propagacji domeny na nowe DNS-y. Może on potrwać około 24 godzin.

 

 

sprawdzasz w boo.pl, najprawdopodobniej gdzieś w pomocy, lub w panelu DA jakie masz adresy DNS, wpisujesz je w panelu domen o12.pl, następnie w panelu administracyjnym na boo.pl szukasz opcji podpięcie domeny (lub coś w tym stylu) wpisujesz adres domeny, którą chcesz podpiąć, zatwierdzasz zmiany i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja może zacytuję ze strony o12

 

sprawdzasz w boo.pl, najprawdopodobniej gdzieś w pomocy, lub w panelu DA jakie masz adresy DNS, wpisujesz je w panelu domen o12.pl, następnie w panelu administracyjnym na boo.pl szukasz opcji podpięcie domeny (lub coś w tym stylu) wpisujesz adres domeny, którą chcesz podpiąć, zatwierdzasz zmiany i tyle ;)

 

 

Ok właśnie do tego doszedłem :) Tylko teraz nigdzie nie moge znaleść IP dnsów boo.pl ;/ musze je wpisywać w panelu domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z pomocy boo.pl wynika

  • dnsa.infomex.pl
  • dnsb.infomex.pl

 

wpisujesz tam tylko te adresy dns, ip już nie

 

udało się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wpisałem IP, za nim napisałeś, a tak wogóle to sie chyba pośpieszyłem, bo domena jeszcze czeka na akceptacje administratora(boo) a to dopiero nastąpi w poniedziałek... nic nie szkodzi czy musze od nowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic się nie dzieje, ustaw wszystko tak jak ma być i tyle :)

ale nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą akceptacją administratora ;)

 

osobiście pierwszy raz słyszę o konieczności jakiejś akceptacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli posiadasz własną domenę zewnętrzną, istnieje możliwość podpięcia jej do swojego konta na serwerze boo.pl. W tym celu należy najpierw zgłosić tą domenę do podpięcia, i poczekać aż administrator serwera ją zaakceptuje. Zgłoszenia dokonujemy w Panelu Administracyjnym:

 

www.boo.pl -> Panel Administracyjny -> Domeny Główne

 

Tutaj należy wpisać nazwę domeny którą chcesz podpiąć do swojego konta. Zgłoszenie zatwierdzamy przyciskiem "Zgłoś domenę".

 

Po wykonaniu tej czynności nazwa domeny automatycznie pojawi się na liście domen głównych i będzie na razie wyświetlana w kolorze czerwonym. Oznacza to, że oczekuje ona na akceptację administratora serwera. Domeny akceptowane są zazwyczaj codziennie rano w dni robocze, więc jeżeli zgłosisz domenę do podpięcia np. około godz. 13.00 to domena zostanie zaakceptowana w następnym dniu roboczym, lub jeśli zgłosisz ją w piątek wieczorem, zaakceptowana zostanie dopiero w następny dzień roboczy, czyli w poniedziałek.

 

Po akceptacji domeny, jej kolor na liście domen głównych zmieni się na zielony. Oznacza to, że domena została dodana do naszych serwerów DNS.

 

Po akceptacji domeny pamiętaj, aby w jej Panelu Administracyjnym w firmie w której ją zakupiłeś, ustawić odpowiednie adresy serwerów DNS. Adresy naszych serwerów DNS znajdziesz tutaj"

 

Z faq zrozumiałem ze trzeba poczekać na akceptacje...stanie sie coś czy nie ma raczej to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no co by się miało stać. W takim razie może zwyczajnie ustaw dnsy na pierwotne, należące do o12

 

zgłoś domenę do "akceptacji" poczekaj i przeprowadź procedurę jeszcze raz

 

i to tyle w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×