Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ednet

IRC

Polecane posty

Witam

Zauważam na różnych forumach wiele zapytań na temat mozliwosci odpalania procesów IRCa na serwerach dedykowanych.

Czy takie procesy IRC (boty alno inne) slużą tylko do pilnowania kanałów IRCa czy jest tez jakieś inne ich zastosowanie? Dziwi mnie wysoka popularność tego tylu usług.

 

wojt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zauważam na różnych forumach wiele zapytań na temat mozliwosci odpalania procesów IRCa na serwerach dedykowanych.  

Czy takie procesy IRC (boty alno inne) slużą tylko do pilnowania kanałów IRCa czy jest tez jakieś inne ich zastosowanie?

 

Boty służą do pilnowania kanałów, do udostępniania różnych wodotrysków, wiele osób chce tez po prostu odpalić klienta IRC na serwerze w tle, tak, żeby działał nawet wtedy gdy ta osoba nie jest w sieci.

 

Dziwi mnie wysoka popularność tego tylu usług.

 

Niska raczej, w Polsce są 3-4 firmy z prawdziwego zdarzenia sprzedające konta shellowe przystosowane do korzystania z IRC, a i one nie żyją wyłącznie z tego. Te czasy już dawno minęły. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. IRC byl kiedys popularny, dlatego zdziwilo mnie to ze jeszcze komus chce się stawiac boty itd.

 

wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz. IRC byl kiedys popularny, dlatego zdziwilo mnie to ze jeszcze komus chce się stawiac boty itd.

wojtek

heh.. jak to kiedys popularny? :) cały czas jest popularny.. Moze nie tak bardzo jak inne srodki komunikacji, ale nadal ma wielkie grono swoich wielbicieli.. podobnie jest z usenetem.. Po prostu nikt tego nie promuje, a żyje to własnym życiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że irc zmarł. Teraz nawet user, który siedział kiedyś non stop na ircu (no dobra, mówię o sobie :D), teraz woli sobie odpalić czata na np. WP - mniej zachodu, a można spotkać więcej osób skorych do pogawędki. Niewątpliwą zaletą irca jest (raczej 'było') to, że można tam było spotkać konkretnych ludzi znających się na konkretnych rzeczach z wąskich grup tematycznych. Teraz większość dobrych kanałów wymaga jakiegoś tam hasła, a reszta to kanały lokalne, na których siedzą miejscowi pracownicy kafejek internetowych, z dumą ogłaszający jedzenie kolejnej kanapki, lub ich sesje, z którymi czasem bardziej chce się pogadać, niż z żywymi ludźmi.

Idea irc'a, choć bardzo słuszna, właśnie przez 'sesje', boty i inne zupełnie niepotrzebne bajerki, została mocno zaciemniona.

No... Ale chyba trochę off-topic zrobiłem :-/

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się wydaje, że irc zmarł. Teraz nawet user, który siedział kiedyś non stop na ircu (no dobra, mówię o sobie :D), teraz woli sobie odpalić czata na np. WP - mniej zachodu, a można spotkać więcej osób skorych do pogawędki. Niewątpliwą zaletą irca jest (raczej 'było') to, że można tam było spotkać konkretnych ludzi znających się na konkretnych rzeczach z wąskich grup tematycznych.

 

Zgadzam się z Tobą w 100%. Kiedyś przesiadywali głównie na IRCu ludzie mniej bardziej związani z internetem i informatyką czyli tematyce mi najbliższej. Teraz to głównie kanały z botami.

 

wojt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Kanaly scisle tematyczne sa nadal popularne w sieciach irc.

Osobiscie korzystam codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×