Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

Szybkość i dostępność: home.pl rozbudowuje swoje łącza do Internetu

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Szybkość i dostępność: home.pl rozbudowuje swoje łącza do Internetu

 

 

Firma home.pl, dostawca usług internetowych, rozbudowuje swoje dotychczasowe łącza internetowe i uruchomia nowe połączenie o przepustowości 10 Gb/s do jednego z największych światowych operatorów sieci poziomu Tier 1 – firmy Level3.

 

Ruch internetowy nieustannie wzrasta – rośnie liczba internautów, coraz większe wymagania łączom stawiają nowoczesne aplikacje webowe i transfer multimediów. Dla firm hostingowych poważnym wyzwaniem staje się zapewnienie odpowiedniej przepustowości łączy, tak aby zagwarantować swoim klientom odpowiedni poziom dostępności ich usług w Sieci.

 

home.pl od lat obserwowało zmiany w charakterze ruchu internetowego i rosnące obciążenie sieci szkieletowych. Ruch w godzinach szczytu osiągał nawet 3 Gb/s, zmieniała się też struktura obciążenia – w coraz mniejszym stopniu ruch generowany był na styku z siecią Telekomunikacji Polskiej, w coraz większym stopniu był to ruch peeringowy, czyli wymiana pomiędzy firmami – uczestnikami punków węzłowych. Rosło też znaczenie ruchu generowanego przez abonentów telewizji kablowych – szczególnie Aster, Vectry i UPC.

 

Pierwszym etapem rozbudowy połączeń, z których korzysta home.pl, była wymiana istniejących już łączy do GTS Energis, odpowiedzialnych głównie za ruch do polskiej Sieci. Ich przepustowość została powiększona dziesięciokrotnie – do 10 Gb/s. W takim samym stopniu rozbudowano łącze do najważniejszego polskiego punktu wymiany ruchu PLIX, w którym uczestniczy już ponad 130 firm. Wprowadzone zmiany w obrębie połączeń z polskim Internetem sprawiły, że czas dostępu do serwerów home.pl z dowolnej sieci w kraju w nie powinien przekraczać 10 milisekund.

 

Końcowym etapem rozbudowy sieciowych połączeń home.pl było uruchomienie łącza do firmy Level3 – jednego z największych operatorów sieci Tier 1, czyli takich, którzy mają dostęp do każdej innej sieci w Internecie bez konieczności płacenia za umowy tranzytowe. Nowe łącze o przepustowości 10 Gb/s obsługuje już cały ruch z zagranicą i zapewnia krótszą ścieżkę dla danych z serwerów home.pl niż ta, którą dysponuje samo GTS Energis. Co więcej, pozwala ono na skuteczną obsługę nagłego zapotrzebowania na ruch – jest to szczególnie ważne podczas uruchamiania kampanii reklamowych czy okresowych promocji w Sieci.

 

Co to oznacza dla klientów firmy? „Możemy zagwarantować osobom oraz przedsiębiorstwom, które wykupiły u nas serwery wirtualne i dedykowane, że ich serwisy internetowe są dostępne z każdego miejsca w Polsce i na świecie z większą szybkością niż do tej pory” – wyjaśnił Grzegorz Barcicki, dyrektor techniczny home.pl. „Posiadane przez nas rezerwy sprawiają, że możemy obsłużyć zarówno ich liniowy rozwój, jak i nagłe skoki popularności. To zapewnia stabilność biznesową – tak ważną obecnie w planowaniu działań w Internecie” – dodał Grzegorz Barcicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trochę czuć, że chcą tą informację wypromować w taki sposób, że jednak liczy się, że "home ma większe łącza", no i tylko ktoś kumaty będzie wiedział o co chodzi z tymi łączami, Polską, tepsą itd..

 

Niemniej jednak na pewno fajnie - ciekawe na jakiej zasadzie jest przeprowadzana dystrybucja, czy na pewno wszystkie ip nie z Polski lecą na L3, a z Polski po GTS czy będą jakieś jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×