Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
farek

FREEBSD przekierowanie wewnętrzne portów

Polecane posty

Witam, otóż mam mały, a raczej duży(jak dla mnie problem:) ) Posiadam aplikację(niszowa, mało znana, sprawdzałem na bank nie ma żadnych plików konf., więc proszę tu mnie nie wypytywać), która jak na złość nie ma pliku konfiguracyjnego i łączy się z bazą danych, używając jako hosta public ip(ipv4 adress z sysinstalla, czy krótko mówiąc: swojego ip) i wszystko by było okej, lecz potrzebuję, w celu podniesienia wydajności "wyrzucić" mysqla na inną maszynę. Wszystko okej, wszystko skonfigurowałem poprawnie, lecz potrzebuję w jakiś magiczny sposób przekierować cały ruch idący na 192.168.0.104:3306(maszyna z "aplikacją") na 192.168.0.103:3306(maszyna docelowa z bazą mysql) Gdyby te żądania szły z zewnątrz to pewnie bym sobie jakoś poradził na ruterze, lecz sprawę komplikuje fakt, że aplikacja łącząca się z mysqlem jest na tym samym komputerze co mysql... Przyznam się bez bicia, że z *bsdków jestem noga, interesowałem się głównie linuksami, lecz "specyfika zadania" zmuszą mnie do wykorzystania freebsd. Więc jakbym mógł prosić to tak łopatologiczne. 1. Próbowałem w /etc/hosts przekierować 192.168.0.104 na 192.168.0.103 lecz to zapewne beznadziejny pomysł(jak każdy mój) 2. Próbowałem zainstalować http://portfwd.sourceforge.net/ lecz błąd przy instalacji mnie zatrzymał kompletnie. Ten demon nada się do tego zadania? Bo nie wiem czy warto sobie zaprzątać nim głowę. To jak, da się to w ogóle zrobić? Bo spędziłem dzisiaj już 11h sam na sam z konsolą freebsd i za cholerę nie chce to działać. Jeżeli to ma znaczenie to obydwa komputery są w jednej sieci lokalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pf to niby po co jest? :D

pass in on lo1 proto tcp from any to 192.168.0.104 port mysql rdr-to 192.168.0.103 port mysql

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

używając jako hosta public ip(ipv4 adress z sysinstalla, czy krótko mówiąc: swojego ip

przyznam że dziwnie to jest zrobione

lecz potrzebuję w jakiś magiczny sposób przekierować cały ruch idący na 192.168.0.104:3306(maszyna z "aplikacją") na 192.168.0.103:3306(maszyna docelowa z bazą mysql)

Myślę, że prosta regułka powinna pomóc, coś w tym stylu:

rdr fxp0 192.168.0.103 port 3306 ‐> 192.168.0.103 port 3306

generalnie to man ipnat.conf

We freebsd masz kilka firewalli, za ich pomocą można to stosunkowo szybko zrobić

. Próbowałem zainstalować http://portfwd.sourceforge.net/ lecz błąd przy instalacji mnie zatrzymał kompletnie.

wg autora do tego właśnie służy. Z ciekawości to zainstalowałem i nie miałem żadnych błędów. Kompilowałeś to ręcznie czy za pomocą portów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×