Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kolopik

Jak nie pomagać i dyskutować na forum

Polecane posty

Łap gotowca;)

aptitude install mysql-server $ aptitude install apache2 $ aptitude install php5

(zostaje jeszcze trochę konfiguracja, ale o tym możesz poczytać)

 

Po tych komendach w folderze /var/www będziesz mógł wrzucić swoją stronę :)

 

Jak coś wal na PW, chętnie pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

W tym gotowcu zapomniales o php5-mysql (to chyba sie wgra przez zaleznosci)

 

ale ...

 

Handler php juz chyba nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając o tym, że to nie zadziała :)

Co to ma być $? ;d (Rozumiem, że chodziło Ci o & ale to i tak w podanym przez Ciebie przykładzie niema prawa bytu - bo te operacje nie mogą być wykonywane jednocześnie)

 

Jak już to wylistowanie tego wszystkiego w 1 linijce aptitude install ... a nie n innych.

A jak już chciałbyś to zrobić tak jak to podałeś to powinno to być zakończone nie "{:content:}quot; tylko ";"

 

I radzę, żebyś do niego nie walił na PW bo będziesz tylko musiał kogoś zatrudnić, żeby to posprzątał i uporządkował - a pewnie i tak nie wielu przyjmie takie zlecenia bo każdy ma dość poprawiania po osłach.

Ja w ogóle na moim osobistym firewallu automagicznie odrzucam wszystkie tego typu zlecenia (:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łap gotowca;)

aptitude install mysql-server $ aptitude install apache2 $ aptitude install php5

(zostaje jeszcze trochę konfiguracja, ale o tym możesz poczytać)

 

Po tych komendach w folderze /var/www będziesz mógł wrzucić swoją stronę :)

 

Jak coś wal na PW, chętnie pomogę :)

 

Co to za plątanina? Więcej razy aptitude użyć się już nie dało? Zamiast znaku $ (który nie wiem co robi nawet) daje się && (wykonaj jeśli poprzednie polecenie zakończyło się powodzeniem) Po za tym akurat podałeś metapaczki do zainstalowania - co za tym idzie - zainstaluje niepotrzebne rozszerzenia, które będą bo będą, a i tak nie zostaną prawdopodobnie użyte.

Przy takim upraszczaniu to chyba to by było jeszcze łatwiejsze http://www.apachefriends.org/en/xampp-linux.html ;|

 

Lepiej komuś zapłacić za konfigurację albo po prostu poczytać i samemu po testować jak to działa i co tak na prawdę jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wspominając o tym, że to nie zadziała biggrin.gif

Co to ma być $? ;d (Rozumiem, że chodziło Ci o & ale to i tak w podanym przez Ciebie przykładzie niema prawa bytu - bo te operacje nie mogą być wykonywane jednocześnie)

 

Jak już to wylistowanie tego wszystkiego w 1 linijce aptitude install ... a nie n innych.

A jak już chciałbyś to zrobić tak jak to podałeś to powinno to być zakończone nie "{:content:}quot; tylko ";"

 

I radzę, żebyś do niego nie walił na PW bo będziesz tylko musiał kogoś zatrudnić, żeby to posprzątał i uporządkował - a pewnie i tak nie wielu przyjmie takie zlecenia bo każdy ma dość poprawiania po osłach.

Ja w ogóle na moim osobistym firewallu automagicznie odrzucam wszystkie tego typu zlecenia (tongue.gif)

 

Tak, racje pomyliłem znaki, oczywiście chodziło o "&&"

aptitude install mysql-server
aptitude install apache2
aptitude install php5

 

malu, może znasz kogoś, kto mu pomoże :)? (pewnie siebie oczywiście za drobną opłatą )

 

Zejdźcie ze mnie, bo to tylko głupia literówka...

JarekMk, pisze się "POZA TYM", a nie "po za tym" :)

malu, pisze się NIE MA, a nie "niema".

 

 

Tak ogólnie, to możecie pomóc chłopakowi jak się lepiej znacie ode mnie :)

Ja, troszkę się znam na linuxach, ale bynajmniej staram się pomóc jak mogę, dla was speców nie powinno to stanowić najmniejszego problemu;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

1. Jak ciebie poprawili to nie szukaj literówek żeby wytykać innym, szczegolnie że część z nich tak jak ja pisze z komórki.

2. Za pewien czas jak dorośniesz to zrozumiesz że czas to pieniadz i nawet w ryj nie można dostać za darmo (oczywoście tego nie życzę) wiec po wtóry raz pisanie poradników jest bez sensu, w necie tego pełno.

3.Może się znasz ale śmiem twierdzić, że nie dokońca - jak nie jesteś pewnien że pomożesz to tego nie rób a najlepiej sam obserwuj wątek.

4. Jak wyżej - stanowi problem, bo życie kosztuje (w cenę wliczony jest lot dookoła Słońca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N3T5kY, nie szukam literówek, tylko przytaczam przykład, bo zrobili aferę, a tak samo popełniają błędy...

Człowieku, jak ja dorosnę to ty też, przecież jesteś w moim wieku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie mam na myśli siebie bo nie bawię się w takie zleconka ... od dzieciaków które na forach proszą o darmową pomoc.

Bo jestem zbyt zajęty obsługą moich aktualnych klientów lub po prostu zadaniami w firmie.

Co do tłumaczenia się, że $ to literówka od && no to ... cóż dla mnie to brak wiedzy a nie literówka.(Tak samo mógłbym wytłumaczyć się z tego mojego błędu ortograficznego ... że mi spacja nie wskoczyła - ale tego nie robię piszę na szybko to tego typu małe błędy nie przeszkadzające nic a nic w merytorycznym zrozumieniu wypowiedzi) No i w ogóle jestem obłędnie ciekaw co to pomoże człowiekowi który nie ma zielonego pojęcia i szuka pomocy na forum.

 

Nie wiem ale ja już taki jestem, że gardzę ludźmi którzy na wytknięcie błędu w dobrej wierze(w tym przypadku by BartoLL nie dziwił się dlaczego to mu nie działa) odpowiadają tym samym, jednak kompletnie nie trafnym.

A dlaczego agresja: bo akurat przez ostatni tydzień miałem parę wypadków, że musiałem po 2-3 godziny siedzieć by serwerze który klientowi obsługiwał jakiś taki szpec.

 

No i swoją drogą to już, któryś raz mi bzdury jakie piszesz wpadły w oko i wreszcie znalazłem czas na wytknięcie tego. (I naprawdę nie proś się o to bym czytał Twoje posty tylko po to, żeby móc znaleźć błąd i Ci go wytknąć.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Jeśli tak bardzo lubisz "przytaczać przykłady" to zostań nauczycielem polskiego, tam ci jeszcze za to zapłacą.

Dorosłość w żadnym stopniu nie jest zależna od wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malu, masz 21 lat, a zachowujesz się jak dziecko :) Człowieku, jeżeli według ciebie "niema" to błąd ortograficzny, to pozdrawiam ;] Jest to błąd gramatyczny, tak samo jak "po za tym".

Dodam jeszcze, że ty dla mnie jesteś osłem, na początek mógłbyś skończyć szkołę, a nie brać się za biznes...

(Wiem, że użyłem mocnych słów, ale prowokowano mnie) :)

 

N3T5kY, w pewnym sensie masz rację, ale według mnie głównie patrzy się na wiek, by stwierdzić, iż człowiek jest dorosły.

Mężczyźni dojrzewają do 21 roku życia, także malu, masz jeszcze szansę :)

 

Pozdrawiam, oraz proponuje skończyć ten Offtop, bo to prowadzi do nikąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malu, masz 21 lat, a zachowujesz się jak dziecko :) Człowieku, jeżeli według ciebie "niema" to błąd ortograficzny, to pozdrawiam ;] Jest to błąd gramatyczny, tak samo jak "po za tym".

Brawo!

Utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu, że jesteś osobą nie potrafiącą wyciągnąć żadnych wniosków ze swojego postępowania.

Co do popełniania błędów przeze mnie jak najbardziej nie zaprzeczam - tak samo mam głęboko w nosie pisząc na forum, dla którego poświęcam swój prywatny czas przestrzegania tego w takim stopniu, że mam mokro w gaciach jak uświadomię sobie, że go popełniłem.

Dodam jeszcze, że ty dla mnie jesteś osłem, na początek mógłbyś skończyć szkołę, a nie brać się za biznes...

(Wiem, że użyłem mocnych słów, ale prowokowano mnie) :)

Na szczęście nie obchodzi mnie opinia jakiegoś dzieciaka ;d

A dlaczego dzieciaka, gdyż próbujesz oceniać moje postępowanie nie znając mnie, środowiska w jakim żyje i sytuacji w jakiej się znajduje.

No ale przepraszam, bo to ja jestem dzieckiem.

Nie wspominając już tego, że kompletnie nie masz pojęcia o świecie w jakim żyjesz - no ale trudno zdziwisz się jak wreszcie rodzice przestaną wszystko pod nos podstawiać.

N3T5kY, w pewnym sensie masz rację, ale według mnie głównie patrzy się na wiek, by stwierdzić, iż człowiek jest dorosły.

Mężczyźni dojrzewają do 21 roku życia, także malu, masz jeszcze szansę :)

 

Pozdrawiam, oraz proponuje skończyć ten Offtop, bo to prowadzi do nikąd.

 

Dla mnie to EOT.

Najzwyczajniej w świecie szkoda czasu bo zupełnie nic do Ciebie nie dociera.

A czy dobrze jest mieć we mnie przyjaciele czy wroga to pewnie się kiedyś przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Shk oczywiście.. zaraz dostaniesz warna za zbyt "wysoki" podpis albo inne bzdury ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Panowie może skończymy tą dyskusje bez sensu.

 

Po prostu niech nikt nic nie piszę już, będzie moderator to zrobi porządek.

 

Swoją drogą przydałby się gdzieś spis moderatorów i administratorów na forum.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Shk oczywiście.. zaraz dostaniesz warna za zbyt "wysoki" podpis albo inne bzdury ; )

Sponsi zamiast narzekać mógłbyś użyć przycisku "raportuj" tak jak zrobił to Kopaczka (dzięki).

 

Jeśli chciałbyś zostać moderatorem to zapraszam na okres próbny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Sponsi: dzięki za linka.

 

Co do dalszej dyskusji to to naprawdę sensu niema.

 

Moim zdaniem każdy pomaga jak może i liczą się chęci. Jednak jeżeli ktoś zauważy jakiś błąd w poście i według niego osoba pomagająca wprowadza innych w błąd wystarczy napisać grzecznie swoją sugestie i dzięki temu nikt nie będzie czuć się urażony i na forum będzie miła atmosfera. Przecież chyba nie walczymy tutaj o jakąś reputacje na forum ani tez nie ścigamy się kto więcej postów będzie miał. Część osób jest tu po to, żeby się czegoś nauczyć a część już ten etap przeszła i teraz pomaga innym użytkownikom. Można to robić grzecznie i miło tak aby atmosfera nie była napięta. Uwagi są raczej jak najbardziej słuszne ale nie potrzebne są te docinki i kpiny.

Tak samo z wytykaniem błędów, moim zdaniem są od tego moderatorzy a nie użytkownicy. Takie czepianie się jest tak samo bez celowe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie mam na myśli siebie bo nie bawię się w takie zleconka ... od dzieciaków które na forach proszą o darmową pomoc.

Bo jestem zbyt zajęty obsługą moich aktualnych klientów lub po prostu zadaniami w firmie.

Co do tłumaczenia się, że $ to literówka od && no to ... cóż dla mnie to brak wiedzy a nie literówka.(Tak samo mógłbym wytłumaczyć się z tego mojego błędu ortograficznego ... że mi spacja nie wskoczyła - ale tego nie robię piszę na szybko to tego typu małe błędy nie przeszkadzające nic a nic w merytorycznym zrozumieniu wypowiedzi) No i w ogóle jestem obłędnie ciekaw co to pomoże człowiekowi który nie ma zielonego pojęcia i szuka pomocy na forum.

 

Nie wiem ale ja już taki jestem, że gardzę ludźmi którzy na wytknięcie błędu w dobrej wierze(w tym przypadku by BartoLL nie dziwił się dlaczego to mu nie działa) odpowiadają tym samym, jednak kompletnie nie trafnym.

A dlaczego agresja: bo akurat przez ostatni tydzień miałem parę wypadków, że musiałem po 2-3 godziny siedzieć by serwerze który klientowi obsługiwał jakiś taki szpec.

 

No i swoją drogą to już, któryś raz mi bzdury jakie piszesz wpadły w oko i wreszcie znalazłem czas na wytknięcie tego. (I naprawdę nie proś się o to bym czytał Twoje posty tylko po to, żeby móc znaleźć błąd i Ci go wytknąć.)

 

Przepraszam, że znowu kontynuuję ten brzydki offtop.

 

Malu, rozumiem, że ktoś może mieć lepszy czy gorszy dzień. Rozumiem, że możesz być nerwowy, ale miałoby było gdybyś grzecznie zwrócił uwagę, wiesz?

Nie powinieneś spraw prywatnych przekładać na użytkowników for.

Nie mam do ciebie żalu, bo przecież sam przyznałem się do błędu, prawda?

Malu, teraz pozwól, że ja cię poprawię, otóż korzystanie z forum, czy też prośby o pomoc są darmowe (jeśli nie wierzysz, proszę, przeczytaj regulamin).

 

Kolega Kopaczka dobrze mówi .

 

Pozdrawiam :)

 

PS Malu, jak chciałbyś coś wyjaśnić zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×