Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sz4kal

[opinia] aserw.pl

Polecane posty

Hosting: www.aserw.pl

 

Motto firmy: Alleserwer | profesjonalnie i solidnie

 

Czas posiadania hostingu: 8 miesięcy

 

Dane techniczne:

 

Pojemność konta: 1GB

Transfer miesięczny: 30GB

Transfer roczny: 360 GB

Subdomena: nazwa.aserw.pl

Lokalizacja serwera: USA/EUROPA/AZJA

Gwarantowany uptime: 99,9%

 

 

Użytkowanie:

 

 

Pierwsze 2 miesiące - pomoc techniczna (e-mail) wystarczająca, odpowiedź w przeciągu 24 godzin (najczęściej po około 20 godzinach)

 

Użytkowanie: Na początku "cud miód malina" wszystko szybko działało, Cpanel bardzo dobry chociaż przy serwerze w UK obsługa w języku angielskim ( dla mnie żaden problem)

 

Problemy zaczęły się po 3 miesiącach gdzie bez powodu znikneła jedna baza danych bez możliwości odtworzenia (zgłoszone po 18 godzinach, że baza zniknęła)

 

Po następnych kilku tygodniach strony na moim serwerze średnio 2-3 razy w tygodniu przez około 2 godziny były nie dostępne.

 

Automatycznie pomoc techniczna zniknęła, zero odpowiedzi na moje pytania.

 

 

Ogólnie. Fajnie przez pierwsze 2 miesiące póżniej firma powinna mieć motto nie alleserwer tylko allekicha.

 

 

NIE POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie - allekicha.

 

Wypunktuję najważniejsze sprawy:

1. Praktycznie żadnej możliwości kontaktu - tylko poprzez formularz na stronie. Odpisują jak chcą i kiedy chcą.

2. W chwili obecnej nie ma tam żadnej kompetentnej osoby która potrafi się zająć serwerami. Podobno istnieje jakiś "admin" - ale pomimo próśb nie dostałem do niego ani telefonu ani nawet nr gg czy maila.

3. Ludzie niesłowni (obiecują oddzwonić, odpisać, odpowiedzieć na problem itp a nic z tym nie robią).

4. Nie mają backupów - "zgubili" moją bazę danych - nie potrafią odzyskać - chociaż prosiłem o backup chociażby sprzed kilku miesięcy.

5. Zgubili mają bazę danych.

 

6. Nie chcą oddać pieniędzy - zrezygnowałem z ich "usług" po tygodniu szarpaniny o własne dane.

 

 

 

Poniżej wklejam fragmenty maili które raczyli wysłać:

 

Najpierw było tak:

 

"Administrator jednak nie zablokował Pana konta z powodu braku wpłaty abonamentu lecz na Pana konto jest przenoszone na nowy serwer i dlatego strona się nie wyświetlała co nie świadczy że nie musiał Pan zaplacić ponieważ i tak już abonament się skończył."

 

 

Oczywiście zapłaciłem - 79 zł!!!

 

Potem tak:

 

"Wszystko jest już ok, trwa jedynie zmiana dnsów by bła aktywna domena do kilku godzin, podaje niżej dane do konta.Zmianie uległo jedynie IP."

 

A następnie:

 

"Aha co do MySQL to musi Pan przyporządkować usera do bazy bo jest pusto , w panelu w opcji MySQL."

 

"Prosze wgrac od nowa ten skrypt dla MySQL 5.1 ponieważ wczesniejsza baza dzialala na mysql innej wersji starszej a obecnie jest nowa wersja mysql któej Pańska stara baza nie akceptuje."

 

A teraz rodzynek:

 

"Administrator nie ma Pańskiej bazy musi Pan sobie jakoś poradzić bo dane z poprzedniego serwer już nie ma,przy przenoszeniu niestety toczyło sie to automatycznie system odrzucił Pana baze ponieważ nie rozpoznał żadnej wersji tej bazy pod linux musiał Pan coś modyfikowac bo to się nie zdaża, nawet jeżeli byłaby starsza wersja to by ją system skopjował a w tym wypadku pottraktował ją jako błędne wpisy.Bazy ściśle musza współgrać z linuxem a Pańskie nierozpoznał nawet jako bazy pod linuxa.

 

Tutaj potwierdzenie bo widnieje wpis w systemie

 

/usr/sbin/mysqld Ver 5.0.81-community for unknown-linux-gnu on x86_64 (MySQL Community Edition (GPL))

 

Nie może sobie Pan wgrać nowej bazy?Naprawde administrator nic nie może poradzić musiał mieć Pan jakąś modyfikowaną wersje joomoli"

 

 

Podsumowując - rok działało dobrze i nagle baza danych joomli nie spodobała się serwerowi. Wspomnę tylko, że se swojej strony nic nie modyfikowałem - baza zniknęła "adminowi" przy przenoszeniu danych. Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi, gdzie mają backupy.

 

 

 

Pozdrawiam forumowiczów i głęboko przestrzegam przez aserw.pl.

 

PS. Po roku cena za przedłużenie konta wynosi 79zł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×