Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kajetan

open_basedir dla domen

Polecane posty

Witam

 

Czy można ustawić open_basedir dla domen w DA, żeby automatycznie było przy dodawaniu nowego konta, żeby user nie mógł wyjść poza swój katalog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozna, albo globalnie w php.ini

albo jak masz mod_php to wyklikaj w DA wtedy bedziesz miec php_admin_flag z katalogami usera :D

 

a dla obecnych kont które tego nie maja trzeba ręcznie zmieniać tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dla obecnych kont które tego nie maja trzeba ręcznie zmieniać tak ?

 

 

 

mozna przebudowac konfigi, poczytaj w helpie DA / na forum DA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://help.directadmin.com/item.php?id=247

 

 

zawsze możesz stworzyć swój httpd.conf i dac;

echo "action=rewrite&value=httpd" >> /usr/local/directadmin/data/task.queue

 

wtedy przypisze go do wszystkich userów ....

jak ustawisz w php.ini serwera to mozesz miec open base dir jakis tam ogolny, jak chcesz per user to wyklikaj lub stworz template i przeładuj konfigi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×