Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Amfidiusz

Słaby dedyk z mocnym łączem

Polecane posty

Witam na forum ;)

 

Panowie, od jakiegoś juz czasu śledzę Wasze wypowiedzi w tym dziel i nadal nie mogę znaleźć dla siebie odpowiedniego rozwiązania. Prowadzę obecnie średniej wielkości forum oparte o skrypt IP.Board, które generuje ruch na poziomie 2000uu dziennie. Obecnie posiadam serwer dzielony wykupiony w dHosting.pl. Niestety, transfer generowany przez forum zmusza mnie uiszczania średniej opłaty miesięcznej w okolicach 100zł. Dodatkowo, w najbliższym miesiącu planuję stworzyć system wymiany plików, który ma działać na potrzeby forum. Dlatego zacząłem myśleć o tanim serwerze dedykowanym.

 

Skoro znacie już mój background, zapytam Was, co byście mi polecili? Projekt jest amatorski, niekomercyjny, więc liczę się z kosztami. Nie potrzeba mi mocnej maszyny, ponieważ ilość użytkowników łączących się z bazą w tym samym czasie nie będzie duża. Z drugiej jednak strony, przesyłane będą duże pliki generujące niemały ruch - zakładam więc miesięczny transfer w okolicach 2-3TB oraz bezwzględną możliwość podpięcia dodatkowych dysków.

 

W swoich postach polecacie często Hetznera. Jedna opłata startowa (149€) jest przerażająca, a i koszt utrzymania spory. Najbliżej mi obecnie do Kimsufi, a konkretniej opcji Q1-T, jednak piszecie, że po wprowadzeniu opłaty aktywacyjnej (~50€) ich oferta przestała być atrakcyjna.

 

Miesięcznie nie chciałbym przekroczyć tych 40-45€ (~200zł).

 

Wiem, że nie zostawicie mnie z moim problemem. Liczę więc na Waszą pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny ładne, ale tak jak pisałem, nie tylko transfer dla mnie się liczy, ale także pojemność dysku. W Kimsufi otrzymuję 1TB wraz z możliwością rozbudowy. VPSy oferują jedynie około 50-100GB, które może nie wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niestety za tą kwotę zostaje Ci jakiś słaby dedyk w USA, chociaż tam dyski również niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×