Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mr Marcel

Pisanie skryptów Loadbalancing

Polecane posty

Gość Mr Marcel

Witam, jestem człowiekiem, który interesuje się takim rozwiązaniem jak loadbalancing. Chcę w przyszłości zastosować to rozwiązanie przy tworzeniu dużego portalu społecznościowego(ambitny projekt). Obecnie testuję usługi hostingowe w k2 i poprosiłem o loadbalancing. Mimo, że pewnie na moją stronkę z przepisami na ciastka jeszcze nie będzie potrzebne takie rozkładanie obciążenia. Administrator z K2 zapewnił, że po weekendzie napisze skrypt, który będzie realizował loadbalancing.

 

Ktoś coś takiego kiedyś pisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) K2 korzysta ze sprzętowych load balancerów (klik),

2) Takich rzeczy nie realizuje się za pomocą skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netknowing

Fakt teraz już nie w tej chwili są od tego urządzenia , ale rzeczywiście mają w swoich usługach taki bajer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mr Marcel

Tak, racja jak wół napisane jest, że K2 Internet korzysta ze sprzętowych loadbalancerów :). Taka chłodna odpowiedz skłoniła mnie do zastanowienia się czy głupot gdzieś nie napisałem.

 

Jeżeli chodzi o skrypt to chodziło mi bardziej o ten, który sprawdza poprawność działania aplikacji i wysyła informacje do loadbalancera. A ten natomiast otrzymawszy takie informacje, pewną wiedzę, wykorzystuje je następnie do zmiany swoich parametrów w przekierowaniu. Pachnie to trochę siecią neuronową. Sygnały wejściowe, wagi, sprawdzanie sygnały wyjściowego, zmiana wartości wag, nie? (na dole w tym linku co dostałem jest napisane o tych wagach)

 

Jednak loadbalancing nie jest takim rozwiązaniem, żeby je stosować na własną amatorską rękę, trzeba być specjalistą, i pewnie do tego projektu o którym wspominałem, nieuniknione będzie skorzystanie z usług specjalistów takich jak np. z K2 Internet.

 

Ps: Na nadchodzące święta polecam przepisy na ciastka z mojej stronki, obecnie można ją uchwycić pod dwoma linkami (Niebieska Pistacja (test.k2.pl) i Cookie Monster).

 

Mile widziane wypowiedzi kogoś kto pisał taki skrypt i coś nam tu opowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem, że takich rzeczy nie realizuje się za pomocą skryptów (a jeżeli K2 realizuje, to oznacza, że korzystają ze strasznie dupnych load-balancer'ów).

 

Nie ma to też nic wspólnego z sieciami neuronowymi czy uczeniem maszynowym. Przypisywanie wag odbywa się zapewne w podobny sposób do tego (i jest realizowane poprzez load-balancer, a nie zewnętrzny skrypt):

for (i = 0; i < backends; i++) {
   start_time = now();
   result = get(backend[i], test_page);
   response_time = now() - start_time;

   if ((result == HTTP_OK) && (response_time < threshold)) {
       backend[i].weight = 1 / response_time;
   } else {
       backend[i].weight = 0;
   }
}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mr Marcel

Wstyd się przyznać, ale to zapewne mój błąd. No cóż, ten się nie myli co nic nie robi. Czytałem to jeszcze raz, nie ma tam nic o zewnętrznych skryptach. Studiuję informatykę i wdrażam się dopiero w te tematy. m.in. też starałem się o otrzymanie tych usług hostingowych od K2 Internet do testowania w celach dydaktycznych i rozwojowych.

 

Zdaje się, że jesteś obeznany w temacie jeżeli chodzi o loadbalancing. Mam takie pytanie, czy może podłączałeś kiedyś kilka maszyn, komputerów w jeden działający równolegle komputer? Chodzi mi tutaj o pvm, pewien człowiek polecił mi kształcić się w tym kierunku. Będę wdzięczny za jakieś rady jak się od tego zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie, czy może podłączałeś kiedyś kilka maszyn, komputerów w jeden działający równolegle komputer?
Nie, bo takie coś jest w chwili obecnej niewykonalne.

 

Chodzi mi tutaj o pvm, pewien człowiek polecił mi kształcić się w tym kierunku. Będę wdzięczny za jakieś rady jak się od tego zabrać.
PVM (ani MPI) nie służy do tego co opisałeś w poprzednim zdaniu. Są to po prostu środowiska ułatwiające tworzenie oprogramowania działającego równolegle na wielu komputerach. Na początek polecam wiki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netknowing

Tak... :P w każdym razie ofertę mają ciekawą jeśli chodzi o coś sporego , najbardziej przypadł mi do gustu fakt że zasoby dzięki maszynom wirtualnym są wykorzystywane przez nich w 100% nic się nie marnuje :P , wybór systemu operacyjnego przez klienta też jest miłym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd... co to za farsa? Mr Marcel & netknowing, długo będziecie/będziesz traktować potencjalnych klientów jak debili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×