Skocz do zawartości
Cappuccino

Firma hostingowa

Polecane posty

Witam serdecznie,

razu chciałbym poinformować, iż mam 16 lat i być może będziecie uważać mnie za kolejnego dzieciaka, który chce zrobić firmę, która upadnie po miesiącu, lecz chciałbym wyprowadzić was z błędu :) Na razie myślę nad założeniem takiej firmy, zdaję sobie sprawę z tego, jakie wiążą się z tym koszty, ilość pracy poświęconej w utworzenie firmy, która odniesie sukces... Powiem tak - o firmach hostingowych szczerze mówiąc za wiele nie wiem. Pewnie jestem tysięczną osobą, która wam to mówi ;] Chciałbym poznać tutaj chociaż podstawy techniczne i ekonomiczne założenia takiej firmy.

 

Moja wiedza na temat firm hostingowych ogranicza się do tego, że wiem, iż najpierw należy przygotować szczegółowy biznes plan (rozważyć różne możliwości, sprawdzić, czy założenie takiej firmy opłaci się. Biznes plan będę posiadał w ciągu najbliższych kilku dni), następnie wykupić serwer dedykowany lub VPS (nie mam pojęcia, czym one się różnią, prosiłbym o wytłumaczenie) oraz zainstalować na nim oprogramowanie. Więcej nie mam pojęcia. Zdaję sobie również sprawę z tego, jak wielkie ryzyko wiąże się z założeniem takiej firmy.

 

Opiszę jeszcze produkty, które będę mógł zaoferować konsumentom. Głównie chciałbym sprzedawać serwery gier, Teamspeak/Ventrilo, serwery shoutcast, autopiloty do radii internetowych.

 

Prosiłbym bardzo o wytłumaczenie:

 

1. Czym różni się serwer dedykowany od VPS?

2. Który z nich bardziej nadaje się dla usług wymienionych przeze mnie wyżej?

3. Czy my (projekt chciałbym zrealizować z kolegą), osoby niepełnoletnie jeszcze możemy taką działalność rozpocząć (to, że firmy założyć nie możemy, to wiem, lecz czy istnieje taka możliwość, że będziemy oferować te usługi znajomym graczom, właścicieli radii internetowych, ale bez zakładania firmy. W wieku 18. lat zalegowalibyśmy firmę)?

 

To na razie takie mam pytania, potem będę miał jeszcze kolejne.

 

UWAGA! Proszę o darowanie sobie takich komentarzy, jak 'Jak nic nie wiesz, to się za to nie bierz...', ponieważ wy dawniej też tego nie wiedzieliście, a w końcu nauczyliście się tego. Moje pytania maja na razie charakter czysto teoretyczny, tj. jeszcze długa droga przemyśleń przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiem tak:

 

Idź na kawę ; )

 

Zanim będziesz gotowy do założenia firmy to albo będziesz już mieszkał w UK (a wtedy będzie super fajnie założyć firmę, ale o to będziesz pytał już angoli) albo świata już nie będzie (2012) albo do tego momentu Ci się odechce...

 

Dalej dodaj sobie to, co napisałeś po "UWAGA!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to zaczne od Twoich pytań:

 

Ad 1... VPS (Virtual Private Server) to jest "serwer" wirtualizowany, stojacy wspólnie z innymi vpsami na jednej maszynie. VPSy mają oczywiście różnie nałożone ograniczenia - procesor, ram, dysk, itp. Serwer dedykowany to samodzielna maszyna.

 

Ad 2... Do usług jakie zamierzasz prowadzić najlepszy będzie serwer dedykowany, oczywiście o odpowiednio dobranych parametrach.

 

Ad 3... Nie możesz sprzedawać kont.

 

 

 

 

No a teraz do konkretu. Masz 16 lat.. sporo przed Tobą. Najpierw zajmij się szkołą. Potem będziesz myślał co dalej. To tak dla Twojego dobra. Etapy zakładania firmy poszukasz sobie w googlach. Koszta jakie będziesz ponosił to zusy, vaty itp, itd. Chyba że coś przekombinujesz to jeszcze mandacik ze skarbówki :)

 

Czy założenie firmy się opłaci tego nie wie nikt, może tak, może nie.. klienci sami nie przyjdą. W dzisiejszych czasach trzeba o nich walczyć. Jeśli nic nie wiesz o serwerach i usługach bedzie ci potrzebny administrator, który się tym zajmie (oczywiście kolejne koszta). 

 

A jeśli chcesz się uczyć administrowania to zacznij od swojego komputera. Postaw jakąś wirtualke, zainstaluj linuxa, złap jakieś tutoriale i trenuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
3. Czy my (projekt chciałbym zrealizować z kolegą), osoby niepełnoletnie jeszcze możemy taką działalność rozpocząć (to, że firmy założyć nie możemy, to wiem, lecz czy istnieje taka możliwość, że będziemy oferować te usługi znajomym graczom, właścicieli radii internetowych, ale bez zakładania firmy. W wieku 18. lat zalegowalibyśmy firmę)?

 

Ożeń się, a będziesz miał pełnoletność (:))

 

Możesz też wystąpić do sądu z wnioskiem o nadanie pełnych czynności prawnych :)

 

 

Chciałbym poznać tutaj chociaż podstawy techniczne i ekonomiczne założenia takiej firmy.

Techniczne:

 

Na początek, albo wiedza + doświadczenie, albo jak powiedział Miłosz - administrator.

 

Ekonomiczne:

3-10k na początek starczy :) (serwery, panele, reklama, i ewentualnie wspomniany administrator)

Jeśli serwery gier, to szykuj 10k+ bo autorskie panele troszkę kosztują.

Teamspeak

Koszt licencji to ok. 400$

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Szanowny kolego,

idź do szkoły staż/praktyki w firmie ISP

zobacz co z czym się je, potem zadawaj pytania.

 

Zanim to nastąpi sam sobie odpowiesz może i nawet na wszytkie pytania :)

A póki co jedyne od czego możesz zacząć to matura, dobry start będzie :)

 

Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Tak.... i mówi to Rufik, który zaczął przeboje z hostingiem bez tego jak i większość na WHT, skończ szkołę chłopcze (Cappuccino) i dopiero myśl o firmie.

To się nazywa Freedom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Echhh, spodziewałem się takich odpowiedzi ;P

 

Na razie tylko myślę nad założeniem firmy i chciałbym nauczyć się spraw technicznych. Jeżeli chodzi o szkołę, to nieźle mi idzie i nie będzie problemu, jeżeli w tym samym czasie poduczę się zarządzania dedykami.

 

Admina nie planuję zatrudniać, bo to są dodatkowe koszty, wolę sam się wszystkiego nauczyć.

 

Mam jeszcze kilka pytań: ;]

 

1. Jaką polecicie mi firmę hostingową, która jest w miarę tania, ale serwery dedyk. są dobrej jakości?

2. Są jakieś poradniki, które pokazują, jak obsługiwać dedyka (jak już kupię dedyka, to żebym wiedział, co dalej robić ;P)

3. Co odgrywa największą rolę w serwerze w moim przypadku, żeby był dobrej jakości (to dysk twardy, ale nie wiem, czy RAM, procesor też brać pod uwagę)?

4. Jakie są różnice między panelami administracyjnymi i który jest najlepszy, ale nie za trudny w obsłudze?

 

Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad 1. ovh, hetzner, server4you..

 

ad 2. google, howtoforge

 

ad 3 wszystko

 

ad 4 przejrzyj dema, napisz swój

 

 

 

 

zajmij sę lepiej szkołą :) a administrowania ucz się na swoim kompie, bo szkoda twoich (albo twoich rodziców) pieniążków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
zajmij sę lepiej szkołą wink.gif a administrowania ucz się na swoim kompie, bo szkoda twoich (albo twoich rodziców) pieniążków..

Czemu każdy musi pisać "zajmij się szkołą"? Jak chce to niech robi co mu się podoba.

 

4. Jakie są różnice między panelami administracyjnymi i który jest najlepszy, ale nie za trudny w obsłudze?

Jak mało umiesz, na początek zainstaluj cPanel - zrobi wszystko za Ciebie :)

Test 45 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo na jego etapie szkoła jest najważniejsza. Jak zrobi maturke to będzie mógł sobie zacząć zakładać firme. Chociaż teraz to posiadanie matury niewiele daje, zaryzykowałbym stwierdzenie, że nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Bo na jego etapie szkoła jest najważniejsza. Jak zrobi maturke to będzie mógł sobie zacząć zakładać firme. Chociaż teraz to posiadanie matury niewiele daje, zaryzykowałbym stwierdzenie, że nic.

 

No nic, ale to klucz rozwoju intelektualnego :)

Dzieki maturze chlopak moze sobie wypracowac analityczne myslenie, w sumie wszytko moze :)

Oczywiście pod kątem studiów rzecz jasna.

 

Moja mała taka uwaga, chcesz wcześniej zacząć ?

Przejdź sie na kursy IT (wystarczy zgoda rodziców w twoim przypadku noi pieniążki)

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek trzeba skończyć szkołę - czasami 15-minutowa przerwa nie wystarczy na odpisanie klientowi, nie mówiąc już o rozwiązaniu problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek trzeba skończyć szkołę - czasami 15-minutowa przerwa nie wystarczy na odpisanie klientowi, nie mówiąc już o rozwiązaniu problemu.

 

Konta reseller kosztują już od 50 zł bez limitu transferu i chciałbym najpierw sprzedawać serwery znajomym graczom. Tylko nie wiem, ile miejsca średnio serwer 10-slotowy zajmuje :/ Orientujecie się może, ile?

 

Support mogę prowadzić po południami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konta reseller kosztują już od 50 zł bez limitu transferu i chciałbym najpierw sprzedawać serwery znajomym graczom. Tylko nie wiem, ile miejsca średnio serwer 10-slotowy zajmuje :/ Orientujecie się może, ile?

 

Support mogę prowadzić po południami.

 

od kiedy to na serwerach reseller zakłada się serwery gier? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Support mogę prowadzić po południami.

"po południami" to się lepiej ucz do matury, lepiej na tym wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kolejny temat i kolejny gostek którego rąbiecie i powiększacie rozmiar bazy, potem sie dziwić ze forum nie działa ...

 

Zamiast mu dać kilka linków do innych tematów gdzie padło podobne pytanie i została nań udzielona wyczerpująca odpowiedź...

 

Jak tam dalej będzie to napiszę poradnik jak założyć firmę, udzielę odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, napiszę do Bartosza Gadzimskiego o przyklejenie tematu i o poinstruowanie moderatorów zeby każdy nowy temat z takim pytaniem zamykali podając link do tego mojego. Wtedy może będzie porządek i przestaniecie jeździć po tych którzy chcą prowadzić biznes nic nie umiejac. Nie dołujcie tak ludzi. Wystarczy że robi to układ warszawsko brukselski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jedno od siebie ;]

Jak nie znasz się na linuxach (serwerach VPS/Dedykach) to nie masz co myśleć o takich rzeczach ;)

na początek znajdź sobie jakieś konto shell, aby naucz się kilku rzeczy, później kup sobie serwer wirtualny vps i zacznij robić coś trudniejszego (konfiguracja, zabezpieczenia etc.) Ja w sumie tak zacząłem.

 

Pewnie będzie nalot na mnie, że istnieją serwery na windowsie....

Wiemy przecież jakie są różnice między serwerami na windowsie, a linuxie;]

 

PS Na początek otworzyłem darmowy hosting kont shellowych (nauka administracji) też możesz to zrobić :D

Po dwóch miesiącach zjechałem z CS-ami i torrentami . Ah! te dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
na początek znajdź sobie jakieś konto shell, aby naucz się kilku rzeczy, później kup sobie serwer wirtualny vps i zacznij robić coś trudniejszego (konfiguracja, zabezpieczenia etc.) Ja w sumie tak zacząłem.

Na koncie shell nic się nie nauczy (przynajmniej nie za wiele). Niech sobie VPS kupi.

 

Pewnie będzie nalot na mnie, że istnieją serwery na windowsie....

Czemu nalot? Wiele popularnych serwisów właśnie opiera się o tą platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na koncie shell nic się nie nauczy (przynajmniej nie za wiele). Niech sobie VPS kupi.

 

 

Niby dużo się nie nauczy, ale widać, że chłopak nie ma o tym żadnego pojęcia, dlatego mógłby sobie owe konto złożyć i zapoznać się z konsolką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym mu zaproponował jakiś reseller, wtedy może w zasadzie zacząć działalność z minimalną wiedzą na ten temat. Ma także czas na uczenie się komend itp. rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym mu zaproponował jakiś reseller, wtedy może w zasadzie zacząć działalność z minimalną wiedzą na ten temat. Ma także czas na uczenie się komend itp. rzeczy.

 

 

A wsparcia dla jego klientów, udzielą krasnoludki ? :D , chłop przeciez niema zielonego pojęcia o tym, w co chce się zaangażować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i to w dodatku z Zielonego Imperium jak będzie w szkole na lekcjach. Albo i nie będzie ;) jak mu palma odbije z "firmą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wsparcia dla jego klientów, udzielą krasnoludki ? :D , chłop przeciez niema zielonego pojęcia o tym, w co chce się zaangażować ;)

 

No to musi mieć kupę kasy na start, właśnie na te krasnoludki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×