Skocz do zawartości
sp6huk

Jedno łącze do serwera i do biura.

Polecane posty

Witam! Znajomy prowadzi sklep internetowy (dość duży) i z moich obserwacji z wykresu MRTG serwer generuje obciążenie łącza na poziomie 50 Mb/s i chciałby zrezygnować z hostingu (stać go na to) i wykupić od Telekomunikacji Kolejowej rurkę 50 Mb/s i postawić na linuxie własny serwer (zajął by się tym informatyk). Przechodząć do rzeczy jeżeli wziąłbym te 50 Mb/s i chciał to podzielić na serwer i łącze do biura to ile mogę wziąć downloadu do biura a ile zostawić dla serwera ? (serwer potrzebuje najwięcej uploadu a mało downloadu)no i właśnie pytanie ile go potrzebuje ? A uploadu w biurze to wystarczyło by 2 Mb/s a dla serwera pozostałe 48 Mb/s. Proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e mogę wziąć downloadu do biura a ile zostawić dla serwera ?
Oblicz to z wykresów MRTG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

A zastanowił się ten znajomy co się stanie jak to łączę ulegnie awarii ?

Niech dobrze przeczyta kwestie w których zawarte jest SLA dla usługi.

Już nie wspominając o prądzie w tym biurze...

Ja bym zastanowił się nad kolokacją sprzętu w swoim mieście jeżeli to jest oczywiście możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zastanowił się ten znajomy co się stanie jak to łączę ulegnie awarii ?

Niech dobrze przeczyta kwestie w których zawarte jest SLA dla usługi.

Już nie wspominając o prądzie w tym biurze...

Ja bym zastanowił się nad kolokacją sprzętu w swoim mieście jeżeli to jest oczywiście możliwe.

 

 

No niestety drugiego łącza w czasie awarii nie będzie ;( Chce wykupić symetryka o przepustowości gwarantowanej. Co do prądu to zaniki są bardzo rzadko a jak nawet to krótkotrwałe, ale zakupiło by się do serwera dodatkowo jakiegoś UPS'a APC żeby podtrzymał to przynajmniej z 1H. Nie ma najmniejszego problemu z kolokacją, jest np. HOME bo mówimy tu o Szczecinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego problemu z kolokacją, jest np. HOME bo mówimy tu o Szczecinie.

Tak gwoli ścisłości, home.pl kolokuje się ze swoim sprzętem w Piasecznie (pod Warszawą) w datacenter GTS'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak Patrys napisał - bierz kolokacje.

twierdzisz że ups podtrzyma Ci serwer przez 1h. A co będzie jak nie włączą Ci prądu przez ten czas? Pójdziesz do sklepu po następnego? Tak samo z łączem do netu, coś padnie, przetną światłowód, samolot zahaczy o antene z radiolinii... różne rzeczy się dzieją ;) Ja nie ryzykowałbym zakupu jednego łącza pod duży sklep. Musisz być przygotowany na wszystko.

 

btw.. sp6huk to twój znak wywoławczy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"sp6huk to twój znak wywoławczy?" Jeżeli chodzi Ci o powiązanie z krótkofalarastwem to nie. IMHO. Dziwnie działa to cytowanie na forum, nie mogę zacytować fragmentu bo cyrk wychodzi. A co do serwera to zastanawiałem się nad jakimś dedykiem z OVH co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no też dobre rozwiązanie ale... w ovh ostatnio bywają problemy z łącznąścią z TPSA. Albo laguje, albo wogóle nie ma dostepu do serwera. Sprawdź jeszcze inne oferty.. Hetzner, Nephax..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting NEPHAX by uszedł, dodam, że nie chcę hostingu za granicą oferta OVH spodobała się szczególnie dlatego, że jest duży limit transferu danych bo aż 40 TB, i do tego duża przepustowość łącza co wygląda bardzo zachęcająco, no i bardzo dobre parametry serwerów dedykowanych. Powiedz Mi jeszcze jak jest z łączem do serwera w Nephax ? Płaci się za każdy 1 Mb/s czy dostaje np. 100 Mb/s ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w nephaxie ale pewnie płacisz za 1 mbits. No pod tym względem ovh jest dobre, ale to nie zmienia faktu że serwery siedzą we Francji ;) Serwery dają rade. 40 tb/m-c to mierzysz w oferte HG? Tych jeszcze nie uzytkowałem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nephaxie dostajesz wpięcie 100Mbps z ustaloną ilością transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Zapytaj Nephax o ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

ps. nie zauważyłem strat na łaczu w wspomnianym ovh również w seriach HG, być może chodzi o te kimsufi bądź unmetred czy coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
tak jak Patrys napisał - bierz kolokacje.

W Szczecinie oprócz Unizeto przy Bajecznej (tak ceny również z bajki), jest jeszcze jedna firma (A.. cośtam) ale w takim przypadku lepiej zainteresować się np. jak wyżej wymieniono Nephax lub też BDC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×