Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zelu2108

TeamVPS - CentOS

Polecane posty

Mam pytanie. Kupiłem nowego VPS w teamvps.com i zainstalowałem centos-5-x86_64-DirectAdmin. Co jeszcze musze zrobić, aby sie wczytywał DA? Dodam, że mam tam licencje za friko i po wpisaniu IP serwera wyświetla się to co ma się wyświetlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

No właśnie tam i przez custombuild.

Jak tam zupełnie nic nie ma, to może w ogólne nie zainstalowałeś/uruchomiłeś lub firewall blokuje Ci port ;)

/etc/init.d/directadmin stop

/etc/init.d/directadmin start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem te komendy i nie pomogło. Jak sprawdzic czy firewall blokuje? Bo przy tym entos-5-x86_64-DirectAdmin jest odrazu directadmin nie trzeba instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem te komendy i nie pomogło. Jak sprawdzic czy firewall blokuje? Bo przy tym entos-5-x86_64-DirectAdmin jest odrazu directadmin nie trzeba instalować.

 

a licka ?

trzaba ją zapewne getLicense.sh ;)

ale to musisz wydobyc od hostera numerki.

 

 

p.s. help.directadmin.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ticketa to powiedzieli, że preferuja wybór centos wraz z DA, a jeśli chce tą licencje do innej dystrybucji to mam im napisać. Z tego zrozumiałem, że pod tą dystrybucje linuxa nie trzeba licencji, gdyz ona jest zawarta? Czy mimo to muszę dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce sie nauczyc czegos to po pierwsze. Po drugie myślę poto napisałem ten temat, żeby się czegoś dowiedzieć. Po trzecie ty na początku wszystko umiałeś?

 

PS: Czyli mam poprosić o ta licencje pod CentOS. Dzięki

 

Do zamknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w gotowe obrazy dystrybucji z DA.

Weż zmien licke na DEBIANA, i puść sobie setup.sh,

będziesz miał ładną czystą instalacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Krissa, też poprosiłem o licencję dla Lenny'ego. Nie było problemu, szybko dostałem dane licencji, pojechałem z niestandardową instalacją i pięknie wszystko chodzi. W ogóle jakoś mi CentOS + DA się "nie widzi", ale to pewnie tylko kwestia przyzwyczajeń, od lat przyjął się (nie tylko u mnie) taki standardzik: DA na Debianie, cPanel na CentOSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee Centos nie taki googlowy jak Debian - pewnie dlatego ;)

 

Pewnie masz rację. Choć na Debiana przesiadłem się dość późno, kupę lat bawiłem się z "Redhatopodobnymi" (RH, Fedora, Madrake/Mandriva, CentOS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Choć na Debiana przesiadłem się dość późno, kupę lat bawiłem się z "Redhatopodobnymi" (RH, Fedora, Madrake/Mandriva, CentOS).

 

 

Raczej je4st to kwestia przyzwyczajenia, przewałkowałem wiele distro, ale nie wyobrażam sobie pracy na innym niż Debian ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jakoś mi CentOS + DA się "nie widzi", ale to pewnie tylko kwestia przyzwyczajeń, od lat przyjął się (nie tylko u mnie) taki standardzik: DA na Debianie, cPanel na CentOSie.

 

DA+CentOs chodzi stabilnie, zresztą DA bylo na początku tworzone pod redhatopodobne dystrybucje.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do teamvps i drugi dzien juz licencji nie dostaje.

 

 

A złożyłeś zamówienie na licencje DA w panelu klienta, czy tylko wysłałeś mail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz wraca temat budżetowych hostingów i czasu ich reakcji. I po raz kolejny napiszę: cierpliwości. Masz tanie rozwiązanie, przyzwyczaj się do myśli, że niektóre rzeczy będą na niższym poziomie. Same serwery chodzą rewelacyjnie, ale za to support działa czasami nieco opieszale. A jak nie możesz z tym żyć, to wykup VPSa w firmie, która zagwarantuje Ci support 24/7/365 z czasem reakcji poniżej kwadransa. Tyle, że będzie to kosztowało kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt razy więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaic sie ? Serwer padnie i strona w najlepszym wypadku ma tydzien lezec ? do czego tu sie przyzwyczajac ? :) Dawno zlozylem rezygnacje i wzialem z delimiters i jeszcze wiecej jak 2 godziny nie czekalem na odpowiedz (jak juz raz odpowiedza to pozniej duzo szybciej) a vps'a zalozyli w godzine i to w sobote.

 

 

 

 

PS. ad.2 co do budrzetowek.. najtansze zwykle hostingi maja duzo lepszy support niz teamvps.. i to w koncu przesiadke sie robi z hostingu na cos lepszego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety w ostatnich dniach TeamVPS całkowicie przestało być wiarygodne. Jeszcze kilka tygodni temu można było kupować "w ciemno", teraz należy ich unikać. Myślę, że w najbliższych dniach będziemy mieli całkowitą jasność co dalej... Ja już skorzystałem z oferty DME Hosting (jako były klient myProHost otrzymałem pierwszy miesiąc gratis) i jestem przygotowany na przeprowadzkę z VPSa w TeamVPS do DME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też już kończe przygode z TeamVps , nie opłacam na kolejny miesiąc, wziełem już vps w nocster.com

Firma tania, sprawdzona, i własnym DC. Serwer smiga szybko, nie jest zapchany, transferek wyciąga lekko 50mbit a pingi do tego DC w Scranton mam w granicah 120ms, czyli nie tak źle.

Widocznie TeamVps olał sobie totalnie ludzi, kaska leci i maja wszystkich w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×