Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
raf0007

Sprzęt na serwer www

Polecane posty

Witam!

 

Mam bardzo nietypowy problem. Zostałem poproszony o zrobienie strony www (czegoś na CMS'ie, wydaje mi się że na joomli będę go robił) ale i wybranie oferty hostingowej lub też zakupu i skonfigurowania serwera w miarę potrzeb.

 

Problem w tym że o tyle o ile nie robi mi problemu wybranie hostingu (nazwa.pl lub home.pl), to nie orientuję się w ogóle jak miała by wyglądać konfiguracja sprzętowa domniemanego serwera i jakie jest potrzebne łącze. Będzie to stronka parafii katolickiej + forum, a do tego potrzeba troche miejsca na zdjęcia (czyli dyski minimum 120gb).

 

Jeśli chodzi o serwer to stał by na apache'u na którymś z distro linuxa (Fedorze lub Suse, z powodu łatwej konfiguracji i dostępu do szerokiej pomocy w Internecie).

Jaka jednostka (chodzi mi o PC'ta) dała rade by takiemu zadaniu no i jakie łącze potrzebne jest. Ilość wejść około 500 na dobę?

 

Wszelkie sugestie mile widziane :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam bardzo nietypowy problem. Zostałem poproszony o zrobienie strony www (czegoś na CMS'ie, wydaje mi się że na joomli będę go robił) ale i wybranie oferty hostingowej lub też zakupu i skonfigurowania serwera w miarę potrzeb.

 

Problem w tym że o tyle o ile nie robi mi problemu wybranie hostingu (nazwa.pl lub home.pl), to nie orientuję się w ogóle jak miała by wyglądać konfiguracja sprzętowa domniemanego serwera i jakie jest potrzebne łącze. Będzie to stronka parafii katolickiej + forum, a do tego potrzeba troche miejsca na zdjęcia (czyli dyski minimum 120gb).

 

Jeśli chodzi o serwer to stał by na apache'u na którymś z distro linuxa (Fedorze lub Suse, z powodu łatwej konfiguracji i dostępu do szerokiej pomocy w Internecie).

Jaka jednostka (chodzi mi o PC'ta) dała rade by takiemu zadaniu no i jakie łącze potrzebne jest. Ilość wejść około 500 na dobę?

 

Wszelkie sugestie mile widziane :)

Pozdrawiam.

 

kupując hosting, kupujesz kawałek serwera, już skonfigurowanego, nie obchodzi Cię na jakim systemie stoi serwer

ani łącze.

wrzucasz stronę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jakieś pojęcie o systemach linkusowych to moze na początek serwer vps,

 

z Polski polecam webh.pl, efuturo.pl

 

z tańszych rozwiązań za granicą to:

intovps.com

teamvps.com

dmehosting.com

 

co do konfiguracji

to spokojnie procesor 1Ghz - 1,5Ghz

Ram 512MB

Port 10mbit w sam raz wystarczy, tylko niewiem ile to będzie pochłaniało transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam bardzo nietypowy problem. Zostałem poproszony o zrobienie strony www (czegoś na CMS'ie, wydaje mi się że na joomli będę go robił) ale i wybranie oferty hostingowej lub też zakupu i skonfigurowania serwera w miarę potrzeb.

 

Problem w tym że o tyle o ile nie robi mi problemu wybranie hostingu (nazwa.pl lub home.pl), to nie orientuję się w ogóle jak miała by wyglądać konfiguracja sprzętowa domniemanego serwera i jakie jest potrzebne łącze. Będzie to stronka parafii katolickiej + forum, a do tego potrzeba troche miejsca na zdjęcia (czyli dyski minimum 120gb).

 

Jeśli chodzi o serwer to stał by na apache'u na którymś z distro linuxa (Fedorze lub Suse, z powodu łatwej konfiguracji i dostępu do szerokiej pomocy w Internecie).

Jaka jednostka (chodzi mi o PC'ta) dała rade by takiemu zadaniu no i jakie łącze potrzebne jest. Ilość wejść około 500 na dobę?

 

Wszelkie sugestie mile widziane :)

Pozdrawiam.

Jeżeli to a być nowy serwis, to nie wiem czy warto inwestować w drogi VPS i administratora. Wykupujesz normalne konto za 30-50 zlotych rocznie (np. nasz SMALL2000, chociaż niekoniecznie w naszej firmie, może być zwykły hosting np. z nazwa.pl) i wystarczy, nie martwisz się o administrację serwera, bo taka jest już wliczona w cenie.

 

 

edit: sorki ni dotyczałem, chciałes dysk 120GB? To już raczej pod dedykowany podchodzi lub droższy VPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślę, że użytkownik popełnia tak podstawowe błędy, że aż ciężko w to uwierzyć.. albo ja tu czegoś nie rozumiem..

 

to jak.. hosting w nazwa/home czy jednak musi być dysk 120GB?

 

Chyba, że to jakaś bogata parafia i będą robić "godtube" i chodzi o dedyka ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać że jeśli o hosting chodzi to miejsce na serwerze tej wielkości odpada, zdaje sobie z tego sprawę. Tyle że jest multum zdjęć, filmów etc odnośnie tamtej społeczności które fajnie by było żeby dało się jakoś udostępnić, stąd pomysł własnego serwera.

 

Parafia nie jest bogata ale też i nie biedna :) ja za to nic nie biorę więc mogą zainwestować we własny serwer, co chyba bardziej by się kalkulowało na dłuższą metę, bo nie potrzeba jakiejś super konfiguracji w tym wypadku.

 

Tylko że prosiłem o propozycję sprzętu, a tu wyszła totalna dygresja od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale gdzie Ty ten sprzęt chcesz umieścić? Chcesz wynająć serwer czy kolować? Masz administratora? Nazwa i Home w tej kwestii będą ultra drogie, nie wiem nawet czy nazwa ma dedyki...

 

Ja ciągle utrzymam zdanie, że nie jesteś świadom tego, o czym piszesz, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałbym się o serwer jeśli nie miał bym miejsca, dostępu do łącza etc. Chyba ciągle nie rozumiecie pytania, miejsce na serwer jest i to jak najbardziej. Administrowałbym go ja, od początku tworząc. Już chyba większymi literami nie mogę napisać. Serwer ma być na bazie PC'ta... Więc dostanę jakąś pomoc z waszej strony? na czym powinienem się skupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącze z którejś kablówki z zewn IP + dobrym uploadem, neo od początku odrzuciłem. Budżet ok 1000 zł, ale elastyczny jest, czym mniej na serwer tym więcej na łącze, taka zależność tutaj występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miesięczny ? czy to na start a później ?

 

Na start, na sprzęt. Raczej wystarczy.

 

Jeśli natomiast chodzi o hosting to myślę że max 500zł rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącze z którejś kablówki z zewn IP + dobrym uploadem, neo od początku odrzuciłem. Budżet ok 1000 zł, ale elastyczny jest, czym mniej na serwer tym więcej na łącze, taka zależność tutaj występuje.

 

 

Weź sobie VPS na początek zarządzanego lub niezarządzanego (te tańsze) i zobacz jak to będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesteś pewien, że dobrze to sobie przekalkulowałeś? Przy obecnych cenach chyba taniej będzie wziąć serw w takim choćby żabojadzkim OVH czy gdzieś w DE... 250zł i masz serwer.. w miarę sensowny, w serwerowni.. a tutaj jaki masz upload... 512? 1Mbit? To raczej będzie baaardzo wąsko... no i koszta z prądem raczej wyższe niż serw w zachodniej serwerowni.. zresztą dobijamy do tematu nie raz tutaj poruszanego i praktycznie zawsze wychodziło na to, że to nie ma sensu...

 

Ja osobiście odradzam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×