Skocz do zawartości
Forma Życia

Hetzner i potwierdzenie VAT.

Polecane posty

Witam

 

dostałem dziś następującego maila od firmy Hetzner:

we have checked your VAT Number PL7962728487

The german vat department said this is not the VAT Number from DESIGN DIVINE Michal Ludwinski.

 

Send us urgently a letter from your local VAT department in this we can see this is your VAT Number.

 

We give you 48 hours to send us this letter.

 

If you don't send, we block the server.

 

i jestem trochę w kropce, pomijając fakt iż nie mogę u nich w panelu wprowadzić polfontów, więc figuruję tam jako "DESIGN DIVINE Michal Ludwinski". Formularz VAT-R/UE wysłałem do US 29 października, z datą wykonania pierwszej czynności 30 paź.

 

Miał ktoś podobną sytuację? Czy skan odpisu NIP z US im wystarczy? potwierdzenia VAT-R jeszcze nie dostałem, ale na stronie VIES - http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/ - numer VAT jest aktywny.

Proszę o jakieś wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skan odpisu powinien wystarczeć, pewnie przez google translate go sobie przepuszczą :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skan odpisu powinien wystarczeć, pewnie przez google translate go sobie przepuszczą wink.gif

 

 

Nie ma takowej konieczności, każdy dokument w UE mozna zweryfikować, można również poprzez odpowiedni urząd zweryfikować kontrahenta co hetzner zapewne zrobił, musiały wyjść jakieś niejasności stąd proszą o skany dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobną sytuację? Czy skan odpisu NIP z US im wystarczy? potwierdzenia VAT-R jeszcze nie dostałem, ale na stronie VIES - http://ec.europa.eu/...n_customs/vies/ - numer VAT jest aktywny.

Proszę o jakieś wskazówki.

 

Napisz im, że numer jest VALID i że mogą to sprawdzić na stronie vies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz im, że numer jest VALID i że mogą to sprawdzić na stronie vies.

już wczoraj w nocy odkopałem decyzję o nadaniu NIP (z 2006, trochę poplamiona), REGON, potwierdzenie wpisu do ewidencji no i link do strony VIESu. Dziś do południa jak akurat miałem się zbierać do urzędu celem NIP-5, dostałem od nich maila że te skany wystarczą i faktycznie chodziło o polskie znaki diakrytyczne. LOL, nie ma to jak brak UTF-8 i validowanie po tych niemiecki wywijasach + ASCII :-S

 

tak czy inaczej, sprawa załatwiona, dzięki za wszystkie sugestie.

 

btw, ahes - w hetznerze mają manię nt potwierdzania danych itp, więc możliwe że samo weryfikowanie na stronce europa.eu im nie wystarczyło (dane z polski się nie wyświetlają).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w hetznerze mają manię nt potwierdzania danych itp, więc możliwe że samo weryfikowanie na stronce europa.eu im nie wystarczyło (dane z polski się nie wyświetlają).

 

Akurat tutaj ciężko im się dziwić bo to ich obowiązek. Za wystawienie faktury na nieprawidłowy VAT UE odpowiada wystawca i grożą za to dość wysokie kary. Wystawca ma obowiązek upewnić się, że numer jest prawidłowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie dziwie się że sprawdzają nipy. no ale.. masz firme: ĘĄ Ędward Ącki, to w europie już nie istnieje, bo nie uznają polskich krzaczków? W europejskim obiegu dokumentów też nie ma polskich znaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie dziwie się że sprawdzają nipy. no ale.. masz firme: ĘĄ Ędward Ącki, to w europie już nie istnieje, bo nie uznają polskich krzaczków? W europejskim obiegu dokumentów też nie ma polskich znaków?

 

najbezpieczniej podawać przy wszelkiego rodzaju płatnościach, zamówieniach zagranicznych itp. dane bez polskich znaków, z praktyki wiem, że to mniej problemów, niż podając znaki z ogonkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najbezpieczniej podawać przy wszelkiego rodzaju płatnościach, zamówieniach zagranicznych itp. dane bez polskich znaków, z praktyki wiem, że to mniej problemów, niż podając znaki z ogonkami

 

jak już wcześniej napisałem, w akurat tym wypadku nie miałem nawet takiej możliwości by użyć polfontów, a co ciekawsze - właśnie ich brak sprawił problem firmie Hetzner (wg człowieka z którym wymieniłem e-maile). Zaiste, dobrze że nie mam nazwy firmy po japońsku bo by były dopiero jazzy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×