Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
skoczek194

Dell gx 620 jako pierwszy serwer w firmie

Polecane posty

Co myślicie o PC Dell GX620 jako mały serwer w firmie handlowej (5 stanowisk + 5 w przyszłości). Główne zadania jakie będzie wykonywał to obsługa aplikacji magazyn/handel/księgowość i aplikacji webowej do zarządzania relacjami z klientem, serwer wydruku, serwer plików. Konfiguracja: Pentium 4 3GHz z HT 775, ram 2Gb DDR2 (lub więcej), 2 dyski SATA skonfigurowane w macierz. Oczywiście zestaw z allegro poddany modyfikacjom.

 

Będzie to chyba wydajniejsze rozwiązanie w kwocie do 1000zł niż typowy serwer z gorszymi 2 procesorami. Myślałem również o wymianie procesora na Core 2 Duo. Czy wystarczą mniejsze wymagania jak Pentium 4 2,66GHz, 2Gb DDR. Przejrzałem tematy na forum, ale niestety każdy przypadek jest inny dlatego przydadzą mi się opinie osób w siedzących w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pentium nie będzie super energooszczędne, aczkolwiek pracowałem na takim sprzęcie ok rok i sprawował się świetnie.

Pod zastosowanie serwerowe również nie powinien być zły, oczywiście wszystko zależy od tego co ma serwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadomy poboru energii przez pentium 4 dlatego planuję wymianę procesora na Core 2 Duo E7500 TDP 65W.

 

Mam jeszcze tylko pytanie o producenta dysków twardych. Od dosyć dawna korzystam z dysków Seagate, które jak do tej pory mnie nie zawiodły. Słyszałem nawet o felernej serii dysków tego producenta, ale żaden z nich do mnie nie trafił. Natomiast raz skusiłem się na WD i był wymieniany dwa razy w trakcie okresu gwarancyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia szczęścia po części, poza wadliwymi seriami które dopadają właściwie większość producentów nie powinno być źle.

Każdy dysk może ulec uszkodzeniu, niestety zaobserwowałem większe prawdopodobieństwo awarii u samsunga czy seagate niż w hitachi czy wd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadomy poboru energii przez pentium 4 dlatego planuję wymianę procesora na Core 2 Duo E7500 TDP 65W.

 

Mam jeszcze tylko pytanie o producenta dysków twardych. Od dosyć dawna korzystam z dysków Seagate, które jak do tej pory mnie nie zawiodły. Słyszałem nawet o felernej serii dysków tego producenta, ale żaden z nich do mnie nie trafił. Natomiast raz skusiłem się na WD i był wymieniany dwa razy w trakcie okresu gwarancyjnego.

Z mojego prywatnego doświadczenia : na Seagate się nie zawiodłem, na WD bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×