Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Delbuthos

Szukam servera dedykowanego-zarządzanego.

Polecane posty

Witam

Szukam servera dedykowanego, ale koniecznie zarządzanego, nie posiadam wiedzy i kwalifikacji aby samemu zarządzać serverem aby wszystko działało poprawnie. Szukam servera w europie, zalezy mi aby wszystko śmigało maksymalnie szybko. Rozmawiałem z WDC, ale ich ceny są niestety dla mnie nie do przyjęcia.

Na serwerze docelowo staną 2 witryny, na chwile obecną nie potrafie okreslić liczby odwiedzin ( mam nadzieję, że będzie ich dużo ;) )

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej ostatnio od kumpla dostalem takiego maila dotyczacego wlasnie serwerow dedykowanych ale zarzadzanych przez firme a cena jak widze jest nawet mniejsza niz serwerow dedykowanych zagranica. te sa w kraju

 

Natomiast jeżeli interesuje Pana serwer dedykowany moge zaproponować jeszcze jedno rozwiązanie które pojawi się w naszej ofercie.

Są to serwery Managed Reseller. Rozwiązanie to wygląda bardzo podobnie do serwera dedykownaego jedynie nie posiada Pan dostępu do roota przez ssh.

Całą administracją serwerem zajmując się nasi pracownicy Pan ma dostęp do systemu VHCS z którego poziomu może zarządzać maszyną. Rozwiązanie to jest o tyle dobre że nie musi się Pan samodzielnie zajmować administracją lub też zatrudniać do tego dodatkowych pracowników.

 

Parametry serwera:

 

Procesor PIV 3.0

Pamięć RAM 2 GB

Przestrzeń dyskowa 120 GB

Kopia bezpieczeństwa 100% pojemności dysku

Transfer miesięczny 300GB

Podłączenie do łącza 24 Mbps

Serwery w naszej serwerowni w kraju.

 

Koszty instalacji 499 zł

Abonament miesięczny 320 zł

 

ta firma to ncgroup.pl

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nieco drogo (zwlaszcza ten setup) biorac pod uwage, ze dostepne jest tylko 300 GB transferu. Dysk 120 GB rowniez wydaje sie zbedny - co komus po pojemnym dysku, jesli praktycznie nie wykorzysta go w calosci, gdyz ogranicza go ilosc dostepnego transferu. Dodatkowo brak dostepu do roota stawia pod znakiem zapytania, czy jest sie jedynym uzytkownikiem na serwerze.

 

Sama konfiguracja serwera jest w porzadku, jednak brak dostepu przez SSH oraz mala ilosc transferu niepokoją. To oczywiscie tylko i wylacznie moje osobiste mysli.

 

Delbuthos - moze najlepszym rozwiazaniem bedzie skorzystac z uslug firmy sprzedajacej serwery dedykowane za granica (ktore sa relatywnie tansze niz te w Polsce), lub samemu - bezposrednio - skontaktowac sie z zagraniczna serwerownia itp. W Stanach Zjednoczonych znajdziesz duzo firm oferujacych serwery managed (objete supportem), za stosunkowo niewielkie pieniadze i (najczesciej) zerowa lub symboliczna oplate instalacyjna.

 

Sugeruje przemyslec ta sprawe.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cala zabawa w tym ze nie masz dostepu do roota bo gdybys mial to jaki admin by bral odpowiedzialnosc za jego prawidlowe dzialanie. przeciez firma ponosi odpowiedzialnosc za administracje i ewentualne wlamania pewnie tez. teraz wejdzie jakis misiek i zacznie cos mieszac bo ma dostep do roota i co ? ;)

 

a Delbuthos pytal o cos gdzie nie bedzie musial administrowac prawda ? wiec po co dostep do roota ? moze administracje zostawmy profesjonalista a my mozemy sie skoncentrowac na zarabianiu kasy a nie bawieniu sie w admina.

 

co do transferu hmm no malo ale na co malo ? na te 2 strony ? nawet nie wiesz co bedzie chodzic na serwerze a juz malo.

 

co do dysku moge sie z toba zgodzic moze spokojnie byc mniejszy.

 

czy lepiej gdzies zagranica ? ja osobiscie wole w polsce ale tez klienci inni nie kolesie z kontami po 3,99 na rok tylko firmy ktore placa i jest dla nich bez znaczenia czy o 100 w jedna czy w druga ma dzialac i to szybko.

 

w krajowych serwerach nic ciekawego nie znalazlem a zagranicznych proponuje zerknac na cxc.pl moze to jakas super firma ale za to spory wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delbuthos pytal o cos gdzie nie bedzie musial administrowac prawda ? wiec po co dostep do roota ? moze administracje zostawmy profesjonalista a my mozemy sie skoncentrowac na zarabianiu kasy a nie bawieniu sie w admina.

 

Troche w tym racji na pewno jest. Jesli jednak wlasciciel serwera chce, by system dzialal bez problemow (a raczej tym sie kieruje, decydujac sie na serwer ze wsparciem technicznym), raczej nie bedzie z nim eksperymentowac.

 

co do transferu hmm no malo ale na co malo ? na te 2 strony ? nawet nie wiesz co bedzie chodzic na serwerze a juz malo.
Jesli caly serwer ma obslugiwac wylacznie dwie strony, to mozna zakladac, ze sa to strony wymagajace. Stad moja sugestia, ze transfer moze sie okazac niewystarczajacy, tym bardziej biorac pod uwage, ze dysk jest > 100 GB. Jesli mozna dokupic transfer to ok, pod warunkiem, ze chcac np. podwoic ilosc transferu nie okaze sie, ze bedzie to po prostu nieoplacalne (cena za dodatkowy transfer bedzie porownywalna do ceny samego serwera). I stad moja dalsza sugestia, by przejrzec oferty serwerow za granica - nie ukrywajmy, ze standardem w USA jest 1000 GB (porownywalna cena serwera), a w Europie Zachodniej 500 GB i wiecej (patrz - jeden z moich postow na tym forum).

 

czy lepiej gdzies zagranica ? ja osobiscie wole w polsce ale tez klienci inni nie kolesie z kontami po 3,99 na rok tylko firmy ktore placa i jest dla nich bez znaczenia czy o 100 w jedna czy w druga ma dzialac i to szybko

 

Osobiscie nie uwazam, by hosting 3.99 zl za xx GB powierzchni i yy GB transferu z brakiem limitu na ilosc baz danych, kont pocztowych, zaparkowanych domen, byl w porzadku. Wszystko przeciez kosztuje, ale jesli ktos decyduje sie na konto na przeladowanym serwerze - jego sprawa. Polska czy zagranica - zalezy od klienta, jego oczekiwan, finansow itd. wiec trudno o tym dyskutowac.

 

Co do cxc.pl - patrz poprzednia wypowiedz odnosnie przeladowanych maszyn (pisze to na podstawie doswiadczenia znajomego, ktory postanowil przetestowac najdrozszy z pakietow resellera, z nielimitowana wiekszoscia parametrow, a co sie pozniej okazalo - brakuje nawet miejsca na dysku, nie mowiac o server load dochodzacym do 100).

 

Pozdrawiam

 

update - wracajac do cxc.pl - nie wiem, czy te serwery sa objete supportem, czy tez nie (a zakladajacy ten post ma na mysli serwery ze wsparciem technicznym).

 

hostcenter - jesli odpowiadaja Ci parametry serwerow na tej stronie, wystarczy poszukac na anglojezycznym odpowiedniku forum, na ktorym teraz obaj jestesmy, by poszukac te same serwery za nizsza cene.

np. 38. Amd Athlon 64 2800+ MHZ - Cena: 590 zł / miesiąc. W USA ten sam serwer (ten sam procesor, ram, dysk, transfer itd.) jest w cenie 69 USD. Prosze nie myslec, ze chce odebrac cxc.pl klientow - nie o to mi chodzi. Jednak probuje przekazac, ze czasem - szukajac taniego serwera - warto wyjsc poza granice.

Tylko tyle. Dziekuje za uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche w tym racji na pewno jest. Jesli jednak wlasciciel serwera chce, by system dzialal bez problemow (a raczej tym sie kieruje, decydujac sie na serwer ze wsparciem technicznym), raczej nie bedzie z nim eksperymentowac.  
no zgadzam sie tylko ze to wsparcie zazwyczaj dodatkowo kosztuje tutaj jest to wliczone choc nie mam pojecia w jakim zakresie przeciez nie sadze ze beda zajmowac sie tylko jego maszyna.

 

Co do cxc.pl - patrz poprzednia wypowiedz odnosnie przeladowanych maszyn (pisze to na podstawie doswiadczenia znajomego, ktory postanowil przetestowac najdrozszy z pakietow resellera, z nielimitowana wiekszoscia parametrow, a co sie pozniej okazalo - brakuje nawet miejsca na dysku, nie mowiac o server load dochodzacym do 100).  

 

Nie twierdze ze cxc.pl to to samo co home.pl ;) zawsze dzielilem uslugi na 2 czesci albo klient wie czego chce i musi to miec zapewnione wtedy kupuje w home.pl futuro.pl gts.pl itp albo sadzi ze wie i wtedy kupi w cxc.pl bo ma wielki transfer i ekstra serwer a w praktyce zrobi miesiecznie 150GB max a miejsca zajmie z 30GB a jak za kilka miesiecy przestanie dzialac to jego klienci pomarudza troszke i wszystko przeniesie do ebig.pl, forall.pl czy jeszcze innego "dostawcy".

 

Delbuthos

Na serwerze docelowo staną 2 witryny, na chwile obecną nie potrafie okreslić liczby odwiedzin ( mam nadzieję, że będzie ich dużo  )  

ja tez mam taka nadzieje a do czasu az sie o tym przekonasz proponuje dobre konto virtualne resellerski czy jak kto chce to nazywac. np wez home na 6 miesiecy i juz bedziesz wiedzial czy musisz miec dedyka. a kasy wydasz sporo mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie, zarówno tym z Was którzy udzielają się w tym wątku jak i tym, którzy wysłali do mnie PM.

Sprawa jest już zamknięta.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
update - wracajac do cxc.pl - nie wiem, czy te serwery sa objete supportem, czy tez nie (a zakladajacy ten post ma na mysli serwery ze wsparciem technicznym).

 

Nie są , jednak mamy do tego odpowiednią usługe ( płatną ) Stone Support , Bronze Support , Silver Support , Gold Support - jesli kogos interesuje cena i zakres zapraszam na PW.

 

"i" weź pod uwage to, że to my odpowiadamy wtedy za ten serwer oraz kontaktem z DC .

 

Po za tym Delbuthos już napisał że sprawa zamknięta ( postanowił zakupić serwer własnie u nas w Niemczech i już jutro go dostanie )

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Milo byloby, gdyby po okolo miesiacu Delbuthos wrocil tu na forum i napisal swoja opinie o serwerze. Dzieki temu byc moze wiecej osob w przyszlosci zdecyduje sie na serwer w cxc (lub wrecz przeciwnie).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×