Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

2 miliony zarejestrowanych domen!

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

2 miliony zarejestrowanych domen!

 

Wczoraj w godzinach popołudniowych liczba wszystkich zarejestrowanych domen przez Polaków przekroczyła próg 2 milionów. To kolejne, warte podkreślenia, wydarzenie w historii polskiego Internetu.

 

Dwa miliony domen zarejestrowanych przez Polaków to liczba, która jeszcze nie tak dawno mogła wydawać się odległym horyzontem – a wczoraj stała się rzeczywistością. Wynik ten współtworzą domeny krajowe, globalne i europejskie, których udział kształtuje się odpowiednio na poziomie 1,55 mln dla domen polskich, blisko 280 tysięcy dla domen globalnych oraz niemal 170 tysięcy dla domen europejskich.

Osiągnięcie historycznej granicy 2 milionów domen to przede wszystkim duża zasługa rejestratorów. Liderzy rynku, tacy jak nazwa.pl, prowadzący intensywne działania reklamowe i inwestujący w edukację klientów końcowych są głównymi motorami tego sukcesu. Dzięki takiej polityce udział serwisu nazwa.pl w rynku rejestracji domen internetowych wynosi około 30%. Nie mniej istotnym czynnikiem oddziaływającym na wzrost liczby i tempo rejestracji domen na rynku pierwotnym jest również rosnąca popularność rynku wtórnego domen. Internauci posiadają coraz większą wiedzę z zakresu transakcji domenowych i chętniej traktują domenę jako dobro czysto inwestycyjne. Rejestracja nowych adresów w celu późniejszej ich odsprzedaży, nie tylko rozszerza rynek wtórny domen, ale także zwiększa liczbę nowych rejestracji.

 

„Nie będę ukrywał, że wynik równy dwóm milionom domen to duża zasługa firmy NetArt i prowadzonych przez nas intensywnych działań marketingowych. Według ostatnich badań NASK, z usług serwisu nazwa.pl korzysta największa liczba posiadaczy domen (ponad 25% abonentów wszystkich domen). Dodatkowo potwierdzeniem słuszności obranych kierunków działania (m.in. wprowadzenie Giełdy Domen) są dane przedstawiające procentowy udział rejestratorów w rejestracji domen w ostatnim kwartale. W trzecim kwartale 2009 roku to właśnie NetArt zanotował najlepszy wynik kształtujący się na poziomie 32% i jest to rezultat około 7% lepszy od kolejnego gracza.” - komentuje Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt.

 

Wysoka dynamika wzrostu rejestracji domen internetowych wynika z tego, że coraz większa liczba polskich przedsiębiorców dostrzega konieczność zabezpieczenia swojego istnienia w Internecie. Na uwadze trzeba mieć także fakt, że zmienił się sposób zakupu domeny – użytkownicy zaczęli domeny rejestrować na podstawie impulsu, a nie jak dotychczas na podstawie długotrwałych analiz.

 

Daniel Kotyras komentuje to zjawisko w następujący sposób: „Klienci końcowi dostrzegli, że domeny są rejestrowane na zasadzie kto pierwszy ten lepszy i że chętnych na jedną domenę może być wielu. Dzięki utrzymywaniu przez NetArt niskich cen rejestracji klienci mają komfort tego, że wpadając na pomysł domeny mogą ją zarejestrować nie inwestując w to znacznych środków. A dopiero po rejestracji domeny następuje proces analizy, w wyniku którego podejmowana jest decyzja o dalszym wykorzystaniu domeny.”

post-2-1257338657,91.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

I pomyśleć, że to wszystko dzięki temu, że ktoś w NASKu przestał myśleć jak komuch, a zaczął jak kapitalista..

w głowie(.net ; ) się nie mieści ile jeszcze sfer biznesu, przemysłu, instytucji w Polsce trzeba przekierować na "normalność" aby dana dziedzina działała jak należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to derektorem NASKU został Pan agent z ABW. By wszystkim żyło się lepiej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No cóż.. z deszczu pod rynnę.. to chyba też bardzo "polskie" działanie w instytucjach, firmach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? chciałoby się zapytać... Nie wiedzę powodu do radości, jak się chce ruszyć z jakąś działalnością/fajnym pomysłem w necie to ciężko znaleźć na to sensowną nazwę. Wszystko porejestrowane na jakieś sedo i inne dziadostwo.

2 miliony, po prostu fantastycznie, proponuję jeszcze dwa przetrawić i już niedługo będziemy stawiać strony pod adresami typu gieklsidkejaee.net.pl, pod domenami które coś znaczą będą stały farmy linków oraz przekierowania do różnych emłejów i innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×