Skocz do zawartości
WPNJ

Backup FTP

Polecane posty

Witam.

Mam taki problem. Otóż mam udostępnione miejsce na serwerze przez znajomego. Trzymam tam dość sporo plików i przynajmniej raz w tygodniu muszę robić kopie. Tylko backup do tej pory wykonywałem normalnie przez FTP czyli wszystko kopiowałem. W raz z powiększaniem się ilości tych plików (obecnie ponad 500MB) kopiowanie ich z FTP na komputer jest dość uciążliwe, szczególnie na łączu 1mb/s. Serwer znajduje się w USA.

W związku z tym mam pytanie czy istnieją jakieś skrypty php, które wykonywałyby taki backup za mnie i zapisywałby takie archiwum na FTP? Nie koniecznie automatycznie, bo nie mam dostępu do żadnego panelu. I uprzedzając wszelkie pytania, mam tylko dostęp do FTP i do niczego więcej.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozesz skorzystac z 'winscp':

1) zainstaluj program i utworz katalog np. C:\backup_serwer w ktorym umiescisz wszystkie pliki

2) utworz plik z trescia:

 

@echo off
winscp /console /script=sciagnij.txt > log.txt

 

i zapisz jako np. backup.bat

 

3) dodaj plik do harmonogramu zadan, ktory bedzie go wywolywal jak czesto bedziesz chcial

 

4) utworz plik sciagnij.txt z trescia:

 

option batch abort
option confirm off
open login:haslo@host
cd sciezka_do_katalogu_z_danymi_na_ftp
get -delete * sciezka_na_kopie_na_kompie_lokalnym
exit

 

gdzie:

- za login,haslo i host wiadomo co podstawiamy

- sciezka_do_katalogu_z_danymi_na_ftp np. /home/uzytkownik/backups

- sciezka_na_kopie_na_kompie_lokalnym np. C:\backup_serwer\pliki\

 

5) i wlasciwie to wszystko, pamietaj ze uzycie opcji '-delete' automatycznie usunie sciagniete pliki

 

PODSUMOWANIE:

bedziemy mieli nastepujaca strukture np.:

 

c:\backup\backup.bat

c:\backup\sciagnij.txt

c:\backup\pliki - tu bedzie ladowala zawartosc z FTP

c:\backup\log.txt - logi

 

 

Mam nadzieje ze pomoglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. A backup będzie zapisany w archiwum .rar, .zip czy zostaną ściągnięte wszystkie pliki normalnie, bez pakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. A backup będzie zapisany w archiwum .rar, .zip czy zostaną ściągnięte wszystkie pliki normalnie, bez pakowania?

 

zostana sciagniete pliki z serwera - automatyzacje zwiazana z 'pakowaniem' np. do .zip zostawiam Tobie ;P - mozna to zrobic juz na serwerze lub po sciagnieciu na dysk komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×