Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RaVeno

Problem z root-em

Polecane posty

A więc zabezpieczałem sobie troszę dedyka no i chyba przedobrzyłem bo teraz nie mogę się połączyć na root-a.

 user1@host:~$ su
Hasło: xxxxxxxxxx
su: Uwierzytelnianie nie powiodło się
user1@host:~$

 

A zrobiłem następujące rzeczy...

 

1.

 

1. Otwórz plik /etc/ssh/sshd_config

2. Zmień “Protocol 2,1” na “Protocol 2“; “PermitRootLogin yes” na “no“

3. Zapisz

4. Zrestartuj daemona SSH: /etc/rc.d/init.d/sshd restart

 

2.

 

1. Otwórz plik /etc/group

2. Dodaj linię “wheel:x:10:root,user1, user2” (tylko wymienione konta mogą się zalogować na konto super użytkownika)

3. Zapisz plik

4. Wykonaj :

1. chgrp wheel /bin/su

2. chmod o-rwx /bin/su

 

Jak można to naprawić czy w ogóle coś da się zrobić ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

Sławek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×