Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rpk

Dyskusja - oferta Baltic Data Center

Polecane posty

logo.jpg

 

 

Od dzis tj. 05.10.2009 w Baltic Data Center można nabyć promocyjną usługę serwera dedykowanego:

 

Dostępne są serwery w 2 konfiguracjach:

 

1.

 

unc210sb.jpg

Pamięć: 6 GB RAM Kingston

CPU: Core2Quad Q6700

HDD: 2xSATA 250 GB Segate

Nearline

(dyski serwerowe)

Obudowa: rack 2u Chieftec

Ilość IP: 2

Port 10Mbps

Transfer miesięczny 300 GB

 

Instalacja: 99 pln netto

Abonament: 499 pln netto

 

2.

 

 

unc210sb.jpg

Pamięć: 6 GB RAM Kingston

CPU: Core2Quad Q8200

HDD: 2xSATA 250 GB Segate

Nearline

(dyski serwerowe)

Obudowa: rack 2u Chieftec

Ilość IP: 2

Port 10Mbps

Transfer miesięczny 300 GB

 

Instalacja: 99 pln netto

Abonament: 489 pln netto

 

 

 

Dodatkowy transfer :

 

250 GB - 189 pln netto

 

 

serwery są dostępne w ciągu 24h.

Promocja ważna do wyczerpania zapasów.

 

 

 

 

Baltic Data Center

BDC

ul. Dragana 3/32

80-807 Gdańsk

NIP: 583-266-48-94

 

Dyskusja do oferty TUTAJ

 

Z tym transferem to nie zaszaleliście....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo oni nie sprzedają z overselingiem jak to inne budżetowe serwerownie. Mają porządną jakość a że Ciebie nie stać to już nie mój problem. Albo jakość albo cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo oni nie sprzedają z overselingiem jak to inne budżetowe serwerownie. Mają porządną jakość a że Ciebie nie stać to już nie mój problem. Albo jakość albo cena.

 

A ty jasnowidz ? skąd takie przypuszczenia, że go nie stać na dany serwer ??;)

 

 

Oferta bardziej skierowana dla firm pod www itd. niż dla osób które potrzebują dedyka pod gry, lub inne pierdzioły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie mozna miec podobnego dedyka z dziesieciokrotnie wiekszym transferem.

Takiego dedyka jak w ofercie to moze bym kupil, ale za pieciokrotnie nizsza cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej cenie mozna miec podobnego dedyka z dziesieciokrotnie wiekszym transferem.

Takiego dedyka jak w ofercie to moze bym kupil, ale za pieciokrotnie nizsza cene.

 

Bo jesteście pokoleniem OVH/Hetzner i innych firm zabijających rynek.

 

Tu masz Polskę, inne realia cenowe opłat za łącza/prąd oraz sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo jesteście pokoleniem OVH/Hetzner i innych firm zabijających rynek.

 

Tu masz Polskę, inne realia cenowe opłat za łącza/prąd oraz sprzęt.

 

NIGDY nie bylem klientem, ani tez NIGDY nie mialem konta na serwerach OVH/Hetzner.

Poza tym nie zgodze sie z twierdzeniem "zabijajacych rynek". To jest wlasnie wolna konkurencja. Niezaleznie od tego czy Ci sie to podoba, czy tez nie :/ Mozesz machac rekami, tupac nogami a nawet mnie zwyzywac. Nie zmieni to jednak faktu, ze prawa rynku sa nieublagalne :/

 

Konkurowac mozna tylko cena lub/i jakoscia. W tej konkretnej ofercie zaleta jest to, ze serwery sa fizycznie zainstalowane na terenie Polski. Ale to wszystko. Dla jednych jest to istotne, dla innych nie. Zaryzykuje stwierdzenie, ze dla wiekszosci - nie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej konkretnej ofercie zaleta jest to, ze serwery sa fizycznie zainstalowane na terenie Polski. Ale to wszystko.

 

No nie wiem, raczej w BDC nie trzeba bedzie czekac do konca relacji z imprezy sportowej w TV az ktos sie zajme globalna awaria ;) (vide OVH i problemy z siecia w czasie MŚ w Berlinie -> problemy z dostepem do serwerow przez prawie caly dzien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIGDY nie bylem klientem, ani tez NIGDY nie mialem konta na serwerach OVH/Hetzner.

Poza tym nie zgodze sie z twierdzeniem "zabijajacych rynek". To jest wlasnie wolna konkurencja. Niezaleznie od tego czy Ci sie to podoba, czy tez nie :/ Mozesz machac rekami, tupac nogami a nawet mnie zwyzywac. Nie zmieni to jednak faktu, ze prawa rynku sa nieublagalne :/

 

Konkurowac mozna tylko cena lub/i jakoscia. W tej konkretnej ofercie zaleta jest to, ze serwery sa fizycznie zainstalowane na terenie Polski. Ale to wszystko. Dla jednych jest to istotne, dla innych nie. Zaryzykuje stwierdzenie, ze dla wiekszosci - nie.

 

Pozdrawiam

 

No tak masz rację, ale polskie realia są inne - nie wiem dlaczego się tak bulwersujesz u nas megabit nie kosztuje 5-10 euro a przy rozsądnym wolumenie u średniego operatora 20 euro.

Albo płacisz konkretną "kasę" i masz maszynę w DC np. po starym browarze i jesteś zadowolony, albo płacisz 150 zł brutto i masz peceta postawionego na półce bez obudowy i wentylatorów.

Biorąc pod uwagę powyższe jako konsument szukający maszyny w Kraju biorę BDC ;) bo mam to wypośrodkowane.

 

@Głowa - są również na polskim rynku firmy, obecne i na forum, które za grosze sprzedają serwery dedykowane tłumacząc to tym że nie sprzedają jakości, ale co widzimy na konkretnym przykładzie

jeśli firma reprezentuje jakąkolwiek wyższą jakość jest określana jako droga. W tej branży nie liczy się to czy to jest quad czy core2duo, liczy się jak najbliższa 100% dostępność usługi a o tym się powoli zapomina bo klienci są zaślepiani terabajtami transferu, dysków i wielordzeniowością procków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze parę innych zmiennych rynkowych oprócz ceny ;)

 

Masz racje. Niestety - jest jedno ALE. A mianowicie to na co patrza klienci.

Mozesz miec rewelacyjny serwer w optymalnej cenie. A ludzie i tak beda NAJPIERW patrzec na cene :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

oferta sziroka jest oparta o PCety najdmen ...

Wiec to sa polskie realia ;) PC! = budget !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oferta sziroka jest oparta o PCety najdmen ...

Wiec to sa polskie realia ;) PC! = budget !

 

mhm zgadza się, ale agregat, bgp, cisco i klimatyzacja z nadmiarem nie są tylko na stronie www a w rzeczywistości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
W tej branży nie liczy się to czy to jest quad czy core2duo, liczy się jak najbliższa 100% dostępność usługi a o tym się powoli zapomina bo klienci są zaślepiani terabajtami transferu, dysków i wielordzeniowością procków.

 

No zgadza się, dzięki Najdek za wytłumaczenie ;)

 

Wiec to sa polskie realia smile.gif PC! = budget !

Ale jak ktoś wspomniał wyżej, jak jest awaria, to Szirok może sobie oglądać mistrzostwa i coś pić ( ;) ), a ktoś ci naprawi PL-IXa (w rozsądnym czasie). A nie że jeden lata za 60k serwerów, i ma do tego (jedną?) babę.

 

I nie czekasz godzinami/dniami aż ci pomoc@ odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oferta sziroka jest oparta o PCety najdmen ...

Wiec to sa polskie realia ;) PC! = budget !

 

tylko ta oferta promocyjna

 

W BDC staramy sie podejsc indywidualnie do klienta. Z wieloma rozwazamy rozne opcje, mozliwosci, poswiecamy mu wiecej czasu i serca niz w masowej ofercie. Podchodzimy do klienta powaznie, a zeby byc w stanie tak podejsc niestety potrzeba zarobic na kliencie cos, do tego oferta nie moze opierac sie na oversellingu na zasadzie ze na 1 kliencie stracimy bo wykorzysta 1TB-2 TB transferu i bedzie generowal nam straty a na 5 zarobimy bo beda robic po 100 GB transferu. Jesli klient ma byc traktowany profesjonalnie i powaznie to firma musi zarabiac na kazdym kliencie, by podswiadomie nie dyskryminowac deficytowego klienta, bo takiego nie ma prawa byc. Klient ma dac zarobic firmie a firma ma miec satysfakcje ze robi to co moze by klient czul sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Reasumujac, fajna promocja ;)

 

ps.

nie wiem czy dochodza wiad. na GG.

odezwij sie na gg jak mozesz ;)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×