Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bigben

Apache2: skoki zużycia ramu

Polecane posty

Witam! Mam mały problem. Posiadam serwerek apache2 + php5 zainstalowany na Debianie. Wszystko działa dobrze, ale do czasu. Normalne zużycie ram waha się w granicach 200 - 230 mb (przy uruchomionym apache2, proftpd, mysql, dovecot, postfix).

 

Od czasu do czasu (kilka razy dziennie) zużycie ram nagle wzrasta do ponad 500 MB. Rośnie stopniowo, osiąga szczyt ;), tzn. 500 MB, a następnie po kilku minutach spada do poprzedniego stanu (200 MB). Obserwując top i htop zauażyłem mnożące się procesy apache2. Gdy w czasie podwyższonego zużycia ramu zatrzymam apache, to zużycie ram spada poniżej 140 MB.

 

A więc chciałbym zlikwidować te skoki ramu i zmieścić się w stałym zużyciu < 256 MB. (Wiadomo że przy wzroście ruchu na stronach zużycie zasobów podskoczy, ale żeby nie skakało bez względu ile osób korzysta aktualnie ze strony.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnozace sie procesy apache2 oznaczaja czesto wzrost polaczen z Twoja strona ;) W momencie wzrostu obciazenia odpal "netstat -alp" i popatrz czy apache maja zapiete polaczenia, a jezeli tak to z kim.

 

Druga rzecz - jakie masz ustawienia dyrektyw MaxSpareServers i MinSpareServers? Jezeli jest za duza, to apache uruchamia bezsensownie nadmiarowe serwery, ktore zjadaja Ci zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam mały problem. Posiadam serwerek apache2 + php5 zainstalowany na Debianie. Wszystko działa dobrze, ale do czasu. Normalne zużycie ram waha się w granicach 200 - 230 mb (przy uruchomionym apache2, proftpd, mysql, dovecot, postfix).

 

Od czasu do czasu (kilka razy dziennie) zużycie ram nagle wzrasta do ponad 500 MB. Rośnie stopniowo, osiąga szczyt ;) , tzn. 500 MB, a następnie po kilku minutach spada do poprzedniego stanu (200 MB). Obserwując top i htop zauażyłem mnożące się procesy apache2. Gdy w czasie podwyższonego zużycia ramu zatrzymam apache, to zużycie ram spada poniżej 140 MB.

 

A więc chciałbym zlikwidować te skoki ramu i zmieścić się w stałym zużyciu < 256 MB. (Wiadomo że przy wzroście ruchu na stronach zużycie zasobów podskoczy, ale żeby nie skakało bez względu ile osób korzysta aktualnie ze strony.)

 

 

Też mialem podobny problem i po przeinstalowaniu apacha wszystko się naprawiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mialem podobny problem i po przeinstalowaniu apacha wszystko się naprawiło

A co to windows ? Że reboot czy tam reinstalacja pomaga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<IfModule mpm_prefork_module>

StartServers 2

MinSpareServers 1

MaxSpareServers 5

MaxClients 50

MaxRequestsPerChild 5000

</IfModule>

 

Tak mam ustawione.

 

PS. Postaram się wychwycić moment wzrostu zużycia ramu i sprawdzę netstat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×