Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian Mazurek

Trochę z innej beczki

Polecane posty

Jest to forum poświęcone hostingowi, wiem ale potrzebuje małej pomocy specjalistów.

 

Posiadam serwer dedykowany postawiony w Rumunii na cele pewnej gry MMORPG (Lineage II), struktura wygląda tak :

Login server - maszyna linuxowa

GameServer - maszyna postawiona na Windows Server 2003 (sprzęt: AMD Phenom 8450 Triple Core 2.1 Ghz 8 GB Ram @ 1066 Mhz), cała rzecz polegająca na działaniu serwera opiera się na plikach java, a wszelkie rekordy gromadzone są w bazie danych na maszynie GS z Windowsem, z którym łączę się przez Team Viewer. Zainstalowany jest tam mySQL i Java i teraz :

 

Chciałbym aby na stronie naszego serwera (oddzielne konto hostingowe wykupione u jakiejś rumuńskiej firmy) mógłbym łączyć się z bazą danych (mysql) z maszyny GameServer. Jestem pewny że localhost w tym wypadku będzie zastąpiony adresem IP serwera, podając dane do bazy danych, login i hasło jednak nie chce się połączyć ? Jak można to zrobić aby wyciągać rekordy bezpośrednio z tej bazy danych np. pokazując ile aktualnie osób online jest (mam na to skrypt), problem jedynie w tym jak podłączyć się prawidłowo do tej bazy. Nie ma firewalla specjalnego, ale jednak coś mnie tam nie puscza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Na maszynie sql sprawdz, czy MySQL nie binduje do 127.0.0.1

 

Zapytaj usługodawcy (gdzie masz hosting), czy nie blokuje portu 3306.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×