Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kom4r

Apache - limitowanie zużycia łącza

Polecane posty

Tak jak w temacie, załóżmy że mam łącze 100 mbit /s, zużycie mam 98.40 Mb/s Out.

 

Chciałbym np. by ma zużycie było 90Mbit/s, przy czym te 10mbit "awaryjne", by wszystko chodziło płynnie, by tak łącze nie było zapchane.

 

Mógłby ktoś mi pomóc - jak to zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do limitowania możesz użyć np mod_cband

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do limitowania możesz użyć np mod_cband

 

mod_cband - tam chyba tylko traffic można ograniczyć?

 

A jeśli można łączę - to mógłbyś podać przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Można ograniczyć łączę, powiedzmy do 4 kb/s ;) Miałem swego czasu skrypt downloadu napisany przez znajomego dzięki któremu można było pobrać plik za free na wolnym łączu lub za kasę bez limitu. Płaciło się za łączę. Niestety skrypt się zepsuł, znajomy zapadł się pod ziemię od 13 miesięcy ni ma z nim kontaktu. Ale mniejsza z tym, można limitować łączę, nie wiem jak z transferem. Z tego co mi wiadomo można zrobić limit na konkretny katalog, możliwości jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W PHP, to mogę spokojnie sobie ograniczyć.

 

Ale chodzi mi by uciąć przepustowość łącza, np. wydzielić dla jakiegoś usera 90mbit z 100mbit.

 

Bo jak mam zużycie ~99mbit/s - to jest po prostu lipa - serwer "zapycha się", i trzeba czekać wieczność żeby cokolwiek się otworzyło :-)

 

 

rrdplugin.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, skoro masz taki ruch to raczej taki mod Ci nic nie da, bo ktoś dociśnie więcej i znów to samo będzie, pomyśl lepiej o gbitowym łączu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można ograniczyć łączę, powiedzmy do 4 kb/s ;) Miałem swego czasu skrypt downloadu napisany przez znajomego dzięki któremu można było pobrać plik za free na wolnym łączu lub za kasę bez limitu. Płaciło się za łączę. Niestety skrypt się zepsuł, znajomy zapadł się pod ziemię od 13 miesięcy ni ma z nim kontaktu. Ale mniejsza z tym, można limitować łączę, nie wiem jak z transferem. Z tego co mi wiadomo można zrobić limit na konkretny katalog, możliwości jest sporo.

Tylko że to o czym mówisz nie działa przy tak dużym ruchu, bo mod_cband ma bugi.

http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=375016

http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=418645

Nie naprawili ich ciągle dlatego np. wyleciał z repozytorium lenny'ego.

http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=463789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, samemu mając pewne zdolności nie można tych bugów wyeliminować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×