Skocz do zawartości
zen6

Ocena jakości firm oferujących VPS

Polecane posty

Zaznaczam że temat jest skierowany tylko i wyłącznie do klientów VPS, nie do firm oferujących usługi.

Ujmując najprościej proszę o wypowiedzi tylko klientów.

 

 

Nie widziałem tematu podobnego więc zakładam.

 

Chodzi o ocenę jakości , od technicznej strony a kończąc na obsłudze klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://webh.pl -

 

Ping - ok

Lokalizacja - centrum Polski, Łódź - więc ok

Obsługa techniczna - nie sprawdzałem

Zasoby - zdarzają się momenty że nie idzie się na ssh zalogować, takie obciążenie maszyny matki - więc o pracy apache/mysql w tamtym momencie nie mówię

Dostępność usługi - nie zanotowałem żadnego padu od ponad miesiąca

Panel - przejrzysty, bezpieczny, wszystko co potrzebne się w nim znajduje, chociaż nie miałem okazji nigdy go jeszcze używać na tym VPS o którym mówię

 

O czymś zapomniałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

http://hosteurope.de

 

Ping - dobry

Lokalizacja - Niemcy - dobrze

Obsługa techniczna, sprawdzony support w kwestiach formalnych - dobry

Zasoby - nie zdarzyło się żeby było ich brak.

Dostępność - było kilka padów ale nie były częste i długie, jak coś robili planowo to informowali

Panel - KIS da się jakoś przeżyć, Virtuozzo dobry, PLESK jak dla mnie bardzo dobry

Płatności - na minus że domyślnie karta kredytowa ale wymiana dwóch maili i można zapłacić przelewem.

Parametry - jak za tą cenę to full wypas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Webh.pl

 

Ping - Dobry (mały w granicach 15ms)

Lokalizacja - Łódz czyli ok.

Obsługa techniczna, ile to razy trułem pupe Kamilowi na gg ;) mail - ogólnie cały kontakt bardzo szybki :)

Zasoby - Tak jak poprzednik.

Dostępność - Kilka miesięcy temu były drobne pady, ale teraz wszystko chodzi jak należy. (uptime 40 dni ) u webh.pl jestem już prawie rok.

Panel - vdsmanager - czyli wszystko ok.

 

 

 

Logout.pl

 

Ping - Dobry (15-20ms)

Lokalizacja - Akurat mam w nephaxie - Gdańsk

Obsługa techniczna, szybki kontakt mailowy.

Dostępność - Używam od 15 dni, i nie było żadnego padu czy też innych problemów.

Panel - autorski, co prawda mało opcji (brak możliwości reinstalacji systemu) ale jest ok.

 

 

 

Hitme.net.pl

 

Ping - Dobry (15-20ms)

Lokalizacja - Gdańsk

Obsługa techniczna, dawno dawno temu były jakieś problemy z supportem, ale teraz z tego co się orientuje wszystko jest jak powinno być :)

Dostępność - Używałem przez ponad 2 miesiące i nie było żadnych problemów.

Panel - autorski, wszystkie potrzebne opcje także ok.

 

Śmiało polecam wszystkich wymienione firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

budgetvps.pl

 

Ping - Ok ok 20 u mnie

Lokalizacja - Gdańsk

Obsługa techniczna: i tutaj jest raczej problem

Dostępność - jak na razie u mnie 100%

Panel - spoko, wszystko czego potrzebuje wlasciciel Vps sie tam znajduje

 

Jest to oferta budgetowa firmy hitme wiec jakosc gwarantowana !

 

Oczywiscie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eFuturo/Teredo

 

1. Ping: 22ms na Neo z WiFi, więc bardzo dobry (do Onetu mam 24-25ms, do wp.pl 14ms, do hitme.pl 29ms).

2. Lokalizacja: Łódź.

3. Support: póki co rewelacyjny. Szybkie i precyzyjne odpowiedzi na moje pytania.

4. Dostępność usługi: spokojnie na poziomie 99,9%. Maszyna ani razu się nie zamuliła, tak samo łącze chodzi bezbłędnie. Padów w ogóle nie zanotowałem, jedynie raz czy dwa w ciągu półtora miesiąca użytkowania zdarzyło się, że uptimedog powiadomił mnie o braku kontaktu z http, ale wszystko wracało do normy po dosłownie kilku minutach (prawdopodobnie restart serwera-matki). Padów spowodowanych przeze mnie osobiście nie liczę B)

5. Panel: świetny VDS manager. Reistalacja systemu (12 różnych dystrybucji, w sumie 23 opcje do wyboru), reboot, zarządzanie kopiami zapasowymi (trzy pełne automatyczne codzienne kopie), dokładne statystyki i informacje o systemie, zarządzanie adresami IP i procesami, manager plików. Do tego kilka języków i skórek do wyboru.

6. Parametry: jak za stówkę to rewelacja, szczególnie w Polsce (2GB RAM, 3GHz CPU, 60GB miejsca, 240GB transferu). No i matka to nie słabeusz na Athlonie, tylko porządna maszyna na solidnym Xeonie.

 

Podsumowując - ja jestem bardzo zadowolony i z czystym sumieniem mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

statnet.pl

 

ping - ok, jak do hetznera

lokalizacja - DE - hetzner, PL - Iwacom

obsługa techniczna - w razie jakichkolwiek pytań szybko i konkretnie odpowiada, brak zastrzeżeń

dostępność usługi - rzadkie pady, jeśli już to restarty maszyny-matki i wszystko wraca do normy po 1-2 minutach.

Ppnel - przejrzysty, można w nim startować/restartować/wyłączać vpsa, sprawdzać transfer, ruch z/do vpsa, zalogować się konsoli awaryjnej + wszelkie sprawy z opłatami za serwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×