Skocz do zawartości
push

.name i adres email

Polecane posty

Witam,

na poczatku napisze, ze moja wiedza na temat domen jest mizerna wiec prosze o wyrozumialosc.

 

Chce zalozyc swoja wirtualna wizytowke. Oczywiscie popularne koncowki z moim nazwiskiem sa zajete, ale o dziwo znalazlem adres w domenie .name

Adres mialby forme imie.nazwisko.name. Wyczytalem tez ze w takim wypadku adres email to imie@nazwisko.name. Niestety nie moglem znalezc wystarczajacych informacji o adresie email. U nie ktorych rejestratorow jest to zestaw domeny i adresu email z email forwarding (co to wlasciwie znaczy w praktyce?) z tym, ze tylko raz mozna ustawic forwarding przy rejestracji. Domene chcialbym zakupic w ovh.pl, ale nie jestem pewny czy tez oferuja mail czy nie. Ogolnie .name to jakis dziwny twor i chcialbym prosic o pomoc osoby ktore mialy z tym kontakt.

 

Pozdrawiam

push

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

na poczatku napisze, ze moja wiedza na temat domen jest mizerna wiec prosze o wyrozumialosc.

 

Chce zalozyc swoja wirtualna wizytowke. Oczywiscie popularne koncowki z moim nazwiskiem sa zajete, ale o dziwo znalazlem adres w domenie .name

Adres mialby forme imie.nazwisko.name. Wyczytalem tez ze w takim wypadku adres email to imie@nazwisko.name. Niestety nie moglem znalezc wystarczajacych informacji o adresie email. U nie ktorych rejestratorow jest to zestaw domeny i adresu email z email forwarding (co to wlasciwie znaczy w praktyce?) z tym, ze tylko raz mozna ustawic forwarding przy rejestracji. Domene chcialbym zakupic w ovh.pl, ale nie jestem pewny czy tez oferuja mail czy nie. Ogolnie .name to jakis dziwny twor i chcialbym prosic o pomoc osoby ktore mialy z tym kontakt.

 

Pozdrawiam

push

Przy rejestracji domeny nie ustawia się adresu e-mail. Podczas rejestracji podajesz adres serwerów DNS, które bedą ci utrzymywać tę domenę, a dopiero na tych DNS-ach ustawiasz rekordy odpowiedzialne za kierowanie poczty.

Jak sobie ustawisz nazwisko.name to potem w dns-ie ustawiasz:

 

mail IN A 1.2.3.4

nazwisko.name IN MX 10 mail.nazwisko.name.

 

Gdzie 1.2.3.4 to adres IP serwera pocztowego mail.nazwisko.name. Wpis MX sprawia że listy na @nazwisko.name będą kierowane na serwer z IP 1.2.3.4 - potem tylko konfiguracja serwera żeby obsługiwał domenę nazwisko.name i założenie skrzynek typu imie@nazwisko.name

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@guziec

 

To co napisales jest napewna prawda przy wszystkich innych domenach, ale wydaje mi sie ze w .name jest troche inaczej http://pl.wikipedia.org/wiki/.name

 

Dodam tylko, ze domena na drugim poziomie tj. nazwisko.name jest zarejestrowana, wolny jest natomiast trzeci pozion tj. imie.nazwisko.name. Zgodnie z tym co przeczytalem interesuje mnie adres email w formie imie@nazwisko.name, a nie np. imie@imie.nazwisko.name. Jezeli ktos mial kontakt z domena .name to prosze o wyjasnienie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@push

 

z tego co mówi wikipedia, można kupić jedynie domenę drugiego poziomu costutajbedzie.name - dawniej były sprzedawane domeny trzeciego poziomu, jednak się z tego wycofano. skoro domena twojenazwisko.name jest zarejestrowana oraz jeśli moje rozumowanie nt domen .name jest poprawne (nie miałem z nimi do czynienia), powinieneś rozejrzeć się za inną domeną albo zagadać do właściciela twojenazwisko.name ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug wikipedii i innych zrodel poziom drugi jest wspolny. Proba rejestraci domeny w formie nazwisko.name konczy sie niepowodzeniem, ale domene imie.nazwisko.name (to samo nazwisko) moge zarejstrowac. Co chyba jest niemozliwe przy innych rodzajach domen (subdomena?). Najbardziej interesuje mnie sprawa maila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przed chwilą napisałem - organ zarządzający domeną .name zrezygnował ze sprzedaży domen trzeciego poziomu (tzn imie.nazwisko.name) już w 2004 roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to dziwne bo moge taka kupic :/ tak jak napisalem wczesniej. Wydaje mi sie, współistnieje zakup poziomu drugiego i trzeciego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×