Skocz do zawartości
johnyjj2

udostępnianie folderu na serwerze

Polecane posty

Witam!

 

Mam w lokalnej sieci serwer (z Windows XP), podłączony do routera. Na tym serwerze jest katalog, do którego ustawiłem w "Sharing and Security" opcje "Share this folder on the network" oraz "Allow network users to change my files".

 

Rzecz w tym, że jeśli ktoś z zewnątrz przyjdzie, może uzyskać dostęp do plików w tym serwerze. Pomyślałem więc, żeby wymusić na użytkowniku podanie hasła.

 

Znalazłem taką stronę http://banita.pl/konf/smbudostwinxp.html a w niej sugestię:

 

Przejdź do "Panel sterowania" -> "Narzędzia administracyjne" -> "Zarządzanie komputerem" -> "Użytkownicy i grupy lokalne" -> "Użytkownicy -> prawym przyciskiem myszy na "Gość" -> "ustawianie hasła" i wpisujemy nasze tajne hasło.

 

Postąpiłem w ten sposób i wyświetliła mi się następująca informacja:

 

Set Password for Guest

Resetting the password might cause irreversible loss of information for this user account. For security reasons, Windows protects certain information by making it impossible to access if the user's password is reset.

This data loss will occur the next time the user logs off.

You should use this command only if a user has forgotten his or her password and does not have a password reset disk. If this user has created a password reset disk, then he or she should use that disk to set the passwrod.

If the user knows the password and wants to change it, he or she should log in, then use User Accounts in Control Panel to change the password.

For additional information, click Help.

Proceed | Cancel | Help

 

Nie wiem, czy ta zmiana nie uszkodzi w jakiś sposób danych. Dziwi mnie, że pisze on o resetowaniu hasła, skoro nie ma dotychczas żadnego hasła. Również blokowanie dostępu do danych w wypadku zmiany hasła jest dla mnie dziwne.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Nie wiem, czy ta zmiana nie uszkodzi w jakiś sposób danych. Dziwi mnie, że pisze on o resetowaniu hasła, skoro nie ma dotychczas żadnego hasła. Również blokowanie dostępu do danych w wypadku zmiany hasła jest dla mnie dziwne.

 

Jeśli to jest pytanie, to odpowiedź jest prosta - jeśli masz szyfrowane pliki, po zmianie hasła zostaną one utracone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×