Skocz do zawartości
pieniadz

Abuse i ich działanie

Polecane posty

Prosiłbym o podzielenie się swoim doświadczeniem z działaniem abuse@ u konkretnych dostawców przy dzierżawie dedyka.

Ile czasu dano wam na reakcje i jaki to był dostawca?

 

może zacznę

1. strato.de (1-2h) potem blokada całego dedyka na 52h

 

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosiłbym o podzielenie się swoim doświadczeniem z działaniem abuse@ u konkretnych dostawców przy dzierżawie dedyka.

Ile czasu dano wam na reakcje i jaki to był dostawca?

 

może zacznę

1. strato.de (1-2h) potem blokada całego dedyka na 52h

 

dzięki

 

Nie rozumiem tematu, sęk w tym że jak są podjęte działania od sekcji abuse to coś jest niezgodne z prawem/regulaminem/dobrymi zasadami, więc jak można się "bulwersować" lepiej nie dopuszczać do takich sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem tematu, sęk w tym że jak są podjęte działania od sekcji abuse to coś jest niezgodne z prawem/regulaminem/dobrymi zasadami, więc jak można się "bulwersować" ?

 

mam dedyka, mam serwis blogowy, dziennie 500 nowych blogów, ktoś wrzuca na bloga coś niezgodne z prawem/regulaminem/dobrymi zasadami, ktoś to widzi zgłasza do serwerowni (w moim przypadku strato.de)

, strato pisze do mnie dając mi 1 h na reakcje, a potem wyłacza dedyka.

 

No i sęk w tym że dla mnie 1 h to za mało, moge być na wakacjach na piwie etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dedyka, mam serwis blogowy, dziennie 500 nowych blogów, ktoś wrzuca na bloga coś niezgodne z prawem/regulaminem/dobrymi zasadami, ktoś to widzi zgłasza do serwerowni (w moim przypadku strato.de)

, strato pisze do mnie dając mi 1 h na reakcje, a potem wyłacza dedyka.

 

No i sęk w tym że dla mnie 1 h to za mało, moge być na wakacjach na piwie etc...

 

To się ciesz że dali godzine a nie wyłączyli i dali znać na maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam z czego się cieszyć, czyli chcesz mi powiedzieć że to norma tak ?

ty nie informujesz swoich klientów?

Tak - jest to normą ( w Niemczech) - jeśli serwer stwarza zagrożenie dla innych użytkowników internetu - standardem jest natychmiastowe wyłączenie i poinformowanie o fakcie klienta. Wynajmując serwer w niemieckiej serwerowni zobowiązujesz się do przestrzegania niemieckiego prawa. Przykre, ale tak to funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.C. no właśnie to już wiem stąd temat z prośba o wasze doświadczenia z działaniem innych abuse@ z poza niemiec. (holandia, polska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.C. no właśnie to już wiem stąd temat z prośba o wasze doświadczenia z działaniem innych abuse@ z poza niemiec. (holandia, polska)

Holandia z tego co wiem nie była tak restrykcyjna (chociaż chyba ze 2 czy 3 miesiące temu, na ten temat było głośno i miało się wiele w tej dziedzinie zmienić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holandia z tego co wiem nie była tak restrykcyjna (chociaż chyba ze 2 czy 3 miesiące temu, na ten temat było głośno i miało się wiele w tej dziedzinie zmienić)

 

JUż się to troszkę ukruciło, aczkolwiek nadal jest troszkę "luźniej" niż w DE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Dostawałem spam z serwera w hetznerze - odpowiedź na zgłoszenie dostałem w ciągu 15min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostawałem spam z serwera w hetznerze - odpowiedź na zgłoszenie dostałem w ciągu 15min.

 

chodzi mi o sytuacje odwrotne.. Ty masz dedyka w hetznerze, twój klient od Ciebie wysyla spam, co robi abuse w stosunku do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

2 minuty po wiadomości dostałem info od wkur* admina linuxpl.com, że zarejestrowałem się na jakimś forum i dałem zezwolenie na spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na dedykach hostingowych spam czy phising to norma, nie wiem czy prywatne dedyki są traktowane inaczej,

w hetzner zawsze miałem 24h, w dediserv jest podobnie,

nie zdarzyło mi się jeszcze aby za cokolwiek serwer został np. po godzinie zablokowany w całości.

uważam że to też kwestia zdroworozsądkowego podejścia pracowników serwerowni, mail do abuse może wysłać każdy, jak się trafi na nadgorliwca to i problem gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×