Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sam

"Promocje" w cal.pl

Polecane posty

Nigdy nie sadzilem ze o tej firmie napisze cos takiego, ani tez ze taka historia mnie spotka, do rzeczy:

 

W tym tygodniu okazalo się ze na hrd.pl posiadam 2 panele zarejestrowane na moja firme, poprosiłem wiec hrd.pl o polaczenie tych paneli dla mojej wygody – firma się zgodzila.

 

Okazalo się ze cal.pl reklamujący się jako partner NASK trzyma 10 moich domen u kogos innego – hrd.pl i ze przy polaczeniu paneli te 10 domen przejdzie do innego rejestratora (mi osobiście to rybka bo zgodnie z regulaminem cal.pl mógłbym wyslac prosbe o wydanie kodow auth-info dla domen i po prostu je przenieść gdziekolwiek bym nie chciał). Okazalo się jednak ze nie potrzeba nawet tych kodow bo cal.pl jest w tym wypadku wirtualnych rejestratorem moich domen a prawdziwym okazuje się hrd.pl, który nie ma problemow z transferem wewnętrznym domen jeśli oba konta naleza do tej samej firmy (co zreszta wydaje się naturalne), jednak ktos reklamujacy sie jako partner NASK nie ma u siebie domen swoich klientow?!

 

 

Jednak cal.pl postanowil przy tej akcji zarobic :D i wystawil mi fakture na ponad 1 tys zlotych z tytulu kary umownej, powołując się na promocje ktorej nazwy nie może mi podac – bo nazwy w ich miemaniu promocja nie miala oraz nie może mi nawet przedstawic regulaminu tej wirtualnej promocji bo go na swoich stronach nie ma.

 

Promocja dotczyla wszystkich domen zarejestrowanych za naszych posrednictwem oraz domen przeniesionych do cal.pl. Nie bylo innych promocji, wiec nie nosila zadnej nazwy.

 

Dla mnie rozwiązanie było proste – zatrzymac fuzje tych paneli klienta w hrd.pl i z rozgoryczenia ta "promocja" w ktorej miałem brac mimowolnie udzial poprosic o wydanie kodow auth-info dla moich domen, jednak nadal pozostaje kwestia samej "promocji", ktorej punkt mi przytoczono mailem:

 

Chodzi o to, ze chce Pan przeniesc 10 domen do innego operatora niz my. Zgodnie z regulaminem promocji z czasu trwania promocji w ktorej zarejestrowal Pan domeny. Wycinek z regulaminu promocji:

 

 

 

6. Transfery wszystkich domen zarejestrowanych w promocji są płatne w przypadku przeniesienia do innej firmy. Wysokość opłaty wynosi 85 zł netto (słownie: osiemdziesiąt pięć złotych netto). Opłata ta jest znoszona po okresie 24 miesięcy od momentu aktywacji Usługi lub opłacenia pierwszego odnowienia domeny.

 

Wspomne ze o w/w "promocji" nie miałem pojecia, wspomne tez ze w tej "promocji" zarejestrowałem tylko 2 z tych 10 domen za cene 12 zł netto za domene (w aktualnym cenniku cal.pl kwota rejestracji domen .pl wynosi już tylko 9,90 netto – czyli w niby "promocji" zapłaciłem wiecej za domene niż poza "promocja" ).

 

 

 

 

Kolejne 8 domen transferowalem do cal.pl od innego rejestratora i zapłaciłem cal.pl za ich odnowienie zgodnie z ich aktualnym na styczeń/luty cennikiem jaki widnial na ich stronie – nie było w nim informacji iż to jest promocja, oraz ceny nie były niskie – był to sredni koszt jacy rejestratorzy mieli za odnowienie domen na początku roku – dla przykładu w "tej promocji" odnawiałem domene pl za 45.00 netto czyli 54.90 zł brutto, IDN odnawiałem za 15 netto, globalne .net za 23 netto a .com za 29 zl netto i to ma być w "jakiejkolwiek promocji"?! Zanim zacząłem transfer sprawdzałem cennik na stronie cal.pl i przy cenach domen nie było zmianki ze odnowienia sa w jakiejkolwiek promocji!

 

Czuje sie oszukany, a cala sytuacje uznaje za prube wyludzenia odemnie oplaty za cos w czym świadomie nigdy bym nie wziął udzialu, nawet jeśli by cos takiego mialo miejsce.

 

Generalnie jestem w szoku bo takiego cyrku ze strony tej firmy w zyciu bym sie nie spodziewal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moge edytowac powyzszego posta wiec dopisze tutaj dosc istotna informacje -

 

 

Cal.pl twierdzi ze informacje o promocji byly w ich regulaminie:

 

Promocja trwala od 01.01.2007 do 01.02.2009.

Regulamin promocji zaakceptowal Pan - www.cal.pl/regulamin.

Od 1.02.2009 regulamin jest nowy.

 

Na tyle mam szczescie ze ich regulaminy zarchiwizowal

web.archive.org

 

http://web.archive.org/web/*/http://www.cal.pl/regulamin

http://web.archive.org/web/20080213054629/http://www.cal.pl/regulamin

http://web.archive.org/web/20071213004145/http://www.cal.pl/regulamin

 

I nie ma w nim wzmianki o "promocji". Stad tez czuje sie coraz bardziej zdegustowany cala sytuacja ;)

 

Jesli jestem w bledzie w jakiejkolwiek kwesti - prosze o wyprowadzenie mnie z niego, bo nie mam zamiaru na nikogo rzucac oszczerstw, po prostu czuje sie naciagany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest nieprzyjemna bardzo, bo cal.pl usiluje mnie oszukac i zmusic do pozostania w swojej firmie. Ponadto nie moge wyegzekwowac tego by pracownicy ktozy do mnie pisza emaile - podpisywali sie w nich. W ogole jak mozna nie podpisywac sie w wysylanych emailach?! Co to za firma?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczytaj się dokładniej w zapis regulaminu, który przytaczasz:

 

Transfery wszystkich domen zarejestrowanych w promocji są płatne w przypadku przeniesienia do innej firmy. Wysokość opłaty wynosi 85 zł netto (słownie: osiemdziesiąt pięć złotych netto).

 

Chodzi o zarejestrowane domeny (nowe!), a nie przetransferowane do nich. Naliczyli Ci tę kwotę bezprawnie za te 8 przetransferowanych domen.

 

Druga sprawa, to że jeśli z whois wynika, że domenę obsługuje HRD - w ogóle nie kontaktuj się z CAL.pl. Wysyłasz prośbę o wydanie authinfo na adres domeny@consultingservice.pl. Trochę rad, analizę regulaminów, itp. opisałem na moim blogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×