Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bella

Hosting Fansite

Polecane posty

Witam. Jestem nowa więc jeśli pisze coś niezgodnego z tematem lub w złym miejscu to z góry przepraszam, szukałam na forum postów związanych z moim tematem, jednak nic nie znalazłam. Bardzo chciałabym założyć hosting na strony typu Fansite, coś w tym stylu www.flaunt.nu. Użytkownicy dostają darmowe miejsce na stronę i domenę, w zamian na stronie wyświetlane są nasze reklamy "google". Czy myślicie, ze da się na tym zarobić? Co musiałabym mieć by coś takiego rozpocząć, i czy wymaga to dużego nakładu finansowego na początek? Przypuśćmy, ze każda ze stron dostaje 1GB webspace i 1GB transferu. Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

1 Musisz posiadać wiedzę, w innym wypadku zatrudnij Administratora.

 

2 Na darmowy hosting? To dedyk. Ofert znajdziesz pełno.

 

3 Przemyśl to :)

 

4 I jeszcze raz przemyśl czy nie lepiej hodować kwiaty.

 

i czy wymaga to dużego nakładu finansowego na początek

Mniejszego niż hodowla kwiatów. Zależy ile masz serwerów na początek, dochodzą do tego admini itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, Ja bardzo chce miec taki hosting fansitowy, ale nie znam sie bytnio na calej tej obsludze takiego serwera dedykowanego, czy to wszystko jest bardzo trudne? Jakie tak mniej wiecej powinien miec moj serwer dedykowany by taki hosting mial racje bytu i mogl pomiescic troche stronek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to że wziął byś serwer w DE. Cena m/c to około 249zł netto po przez Polską firmę.

Instalacja 600zł Netto jednorazowo. W tym musisz wziąć kogoś kto to skonfiguruje.

Tutaj ceny są od 50-300+zł No i oczywiście w razie w mieć kogoś kto ci naprawi jeżeli będziesz miał jakąś usterkę.

Możesz podpisać umowę z kimś np. za 200zł m/c kto będzie ci pilnował całej maszyny lub kilku maszyn.

 

Oczywiście musisz znać się w jakimś stopniu na obsłudze linuxa aby umieć się po nim poruszać itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za słabe :)
Niby dlaczego? Reseller jest wręcz stworzony do takich zastosowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

No ale bez przesady

Ona tego ni bierze dla 10 kont

Skonczylo by sie jak polwebs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale bez przesady

Ona tego ni bierze dla 10 kont

Skonczylo by sie jak polwebs

 

Zgadzam się :)

 

PS. Przepraszam że napisałem posta jak bym odpowiadał do jakiegoś chłopaka :) W nocy byłem zaspany i nie skojarzyłem że jesteś dziewczyna :) ... muszę się w końcu wyspać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adami nie szkodzi :) Czy istnieja jakies stronki które oferuja tanie serwery dedykowane, ktorymi ktos sie juz opiekuje i sa zainstalowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH.pl oferuje tanie serwery bez limitu transferu. Co do administracji to ciężko coś taniego znaleźć a w Polsce na razie bym nie brał bo jednak ceny są dosyć wysokie. Jak już wspomniałem wyżej albo DE albo FR

 

Co do administratora to raczej z kimś się dogadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A założenie serwera na własnym kompie ma jakąś racje bytu?

 

Przerabiane wielokrotnie: niezbyt :) No chyba, że sobie kupić jakiegoś dobrego symetryka 10Mbit/10Mbit i serwer jako komp ale nie taki, na którym sobie na gygy siedziszm tylko osobna maszyna w pokoju. Z początku się fajnie wydaje, ale jest to uciążliwy pomysł :) i do tego nie jest on rewelacyjnie tanii. Możesz zobaczyć np. na livenet.pl . Ja nie miałem szczęścia skorzystania z ich usług, może się Tobie uda :) + do tego konfiguracja i interwencja admina od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własny komputer (w domyśle domowy) odpada głównie z powodu łącza, neostrada/netia/dialog/chello nie posiadają odpowiedniej przepustowości "w stronę internetu", aby osobie odwiedzającej zagwarantować komfortowe korzystanie ze strony.

 

To czego szukasz to reseller, a w przypadku gdy biznes się rozwinie czekają Cię przenosiny na własny serwer. Jeżeli znasz dobrze angielski, to słowami kluczowymi których szukasz są cpanel, managed, dedicated. Na Webhostingtalk.com znajdziesz wiele ciekawych ofert.

 

Na początku jednak, tak jak p wspomniał, warto zacząć od resellera. Jeżeli pomysł nie wypali, to nie stracisz wiele kasy, czasu ani nerwów. Na początek dla nowicjusza to chyba najrozsądniejsza opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reseller na poczatku wydawał mi sie dobrym pomysłem, nie trzeba sie tak dobrze na wszystkim znac jak przy dedykowanym. Jednak reseller to rozwiazanie na gora 3 miesiace, a co dalej. Przeciez oferty jakie poponuja na konta resellerskie pomieszcza mzoe 2-3 strony?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy o jak popularnych/rozbudowanych stronach mówimy. Na mój nos, taki przeciętny fansite to prosty cms, maksimum 1000 odsłon/dzień i waga całości 5-10MB. Myślę więc, że średni reseller spokojnie utrzyma kilkadziesiąt stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reseller na poczatku wydawał mi sie dobrym pomysłem, nie trzeba sie tak dobrze na wszystkim znac jak przy dedykowanym. Jednak reseller to rozwiazanie na gora 3 miesiace, a co dalej. Przeciez oferty jakie poponuja na konta resellerskie pomieszcza mzoe 2-3 strony?...

 

Chyba już ci powiedzieli że potrzebujesz serwera dedykowanego? Więc o co chodzi?

 

Jeżeli nie masz kasy na serwer, admina oraz pewnie nie umiesz wykonać oprogramowania zakładającego nowe konta to lepiej idź na jagody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie byłabym taka pewna, wiekszosc fansite jest bardzo popularna, bywaja nawet strony które maja po 10. 000 unikalnych odslon dziennie i wiecej. A i tez takie male nie sa, moze sama strona nie jest duza, ale galeria, w ktorej jest po 50.000 tys zdjec, lub wiecej to jest fore obciazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar hostować tak rozbudowane strony, to nie wiem o czym tu gadać. 1000-1500zł/mc i masz serwer(y), oprogramowanie, admina i jeszcze jesteś trochę na plusie.

 

Więcej się nie odzywam, bo to chyba nie ma większego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×