Skocz do zawartości
zskoczylas

Nowy serwis pracy - na VPS/RPS/dedyku? gdzie i jaki? 1-2k PLN/rok

Polecane posty

Witam,

 

Na początku chciałbym się przywitać - to mój pierwszy post/temat na WHT. :)

 

Poszukuję już dość długo remedium na serwer do projektu, w którym uczestniczę.

 

Serwis pracy, zbudowany w php5 z bardzo rozbudowanymi bazami PostgreSQL i sporą ilością "bajerów" java'owych i ajaxowych stanie za parę miesięcy - obecnie programiści planują testy.

 

Przez pierwsze pół roku przewidujemy osiągnięcie ruchu ~50-100k PV/m. Potem - daj Bóg w miliony :) Stąd szukamy przyszłościowego rozwiązania z opcją elastycznego zwiększania mocy!

 

>> Priorytety - uptime ~100%, stabilność i szybkość

 

>> Budżet 1-2k PLN/rok

 

>> Na start NIE mamy wlasnego admina (stad VPS a nie dedyk). Potrzebujemy porządnej pomocy technicznej 24/7/365 - o ile to możliwe w Polsce w takim budżecie :)

 

>> Lokalizacja serwera - Polska (łatwiejsze procedury z rejestracją bazy danych w GIODO)

 

>> Oczekujemy porządnego BACKUP'u całości (bazy i strony) raz dziennie

 

 

>> Co bierzemy pod uwagę (kolejność przypadkowa):

 

-RPS

RPS 5 na ovh

http://www.ovh.pl/produkty/rps5.xml

 

 

-VPS

 

linuxpl.com - VPS3-VPS4

http://vps.serveradmin.pl/

 

VPS Gold na active-hosting

http://active-hosting.pl/

 

 

Nieziemskie parametry za niska cene - gdzie jest haczyk?

http://www.serwerydlaciebie.pl/serwer_wirt...latinum_X3.html

 

 

kei.pl LUNA?

 

http://www.netmark.pl/serweryvps.php (oferta otrzymana mailem)

VPS Easy z netmark

1. Pojemność - 20 GB, Pamięć do 1024 MB (gwarantowane 512 MB), 4 numery IP, Transfer 200 GB miesięcznie - 210 zł zł netto miesięcznie

2. Pojemność - 30 GB, Pamięć do 1536 MB (gwarantowane 768 MB), 6 numery IP, Transfer 300 GB miesięcznie - 310 zł netto miesięcznie

3. Pojemność - 40 GB, Pamięć do 2048 MB (gwarantowane 1024 MB), 8 numerów IP, Transfer 400 GB miesięcznie - 410 zł netto miesięcznie

 

nq.pl - NQ.vps50?

 

logout.pl?

 

dhosting.pl - co z brakiem Crona?

 

iq.pl - nie znalezlismy w ofercie nieczego ciekawego, mimo ze sa chwalone na WHT i nie tylko.

 

az.pl - co o tym myslec? dyskusje sa gorace...

 

webh.pl - czy odzyskali juz jakosc i zakonczyl sie etap "padów"?

 

home VS nazwa - czy to serwery dla malych graczy i stron-wizytowek, czy mozna ich tez brac pod uwage.

 

 

WDC, Beyond, ATM, nephax - to chyba na start zbyt wysoka liga, mamy racje? Oferty otrzymane na maila gwarantują sporo niższe parametry niż u powyższych firm za sporo większe pieniądze.

 

Nie jestem programistą ani adminem - proszę o wyrozumiałość co do mojej hostingowej-ignorancji :)

 

Z góry dziękuję za profesjonalną pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam również pierwszy raz na forum - widze, że mobilek spać nie może.. :) - żart!

 

Ja polecam home.pl - osobiscie nie mam servera w home.pl, ale w firmie ktorej pracuje, mamy 3 servery dedykowane (najtansze) i smigaja podobno dobrze.

 

beyond.pl podobno nie ma sobie rownych w Polsce, sprobuj umowic sie na spotkanie i przekonac ich, ze warto w Was zainwestowac - to byloby najlepsze rozwiazanie.

 

az.pl po wygladzie strony nie chcialbym z niej korzystac!

 

linuxpl.com - chlopaki z Rzeszowa, ale chyba nie maja agregatu i lacza awaryjnego ZONK!

 

trudny temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja taką szybką piłeczkę rzucę...

Jeśli liczysz na coś naprawdę konkretnego i szukasz rozwiązania "przyszłościowego", to zwiększ budżet. Za 2000 rocznie nic sensownego nei znajdziesz.

1. OVH odpada na dzień dobry, bo to nie Polska, tylko Francja, a jak sam napisałeś, lokalizacja w PL jest dla Ciebie ważna. Nie wspominając o tym, że RPSy chodzą na dyskach sieciowych, a to by się nie spisywało dobrze przy takim serwisie.

2. Linuxpl.com siedzi, o ile mnie pamięć nie myli, w Hetzner, czyli w Niemczech. No i są to chyba serwery "root", wsparcie techniczne masz minimalne, to nie "managed".

3. Active-hosting to samo, unmanaged, czyli z softem radź sobie sam, albo wynajmij admina.

4. Serwerydlaciebie.pl - haczyk jest tutaj: lokalizacja: Niemcy, unmanaged. Za dodatkowy "support" w postaci automatycznego backupu i monitoringu kosztuje 90zł miesięcznie (a i tak musisz zatrudnić admina albo samemu dbać o soft).

5. netmark.pl - trudno coś konkretniejszego powiedzieć, na stronie cały czas jest "oferta w przygotowaniu". Nie wiem gdzie mają maszyny, jakie wsparcie dają...

6. nq.pl - tutaj jest konkretna oferta, ale Twoje 2000 rocznie znika w ciągu 3 miesięcy (nie mówiąc o opłacie instalacyjnej w przypadku umowy na czas nieokreślony czy 6 miesięcy).

7. Logout.pl - unmanaged, podobnie jak z kilkoma wyżej.

8. dhosting.pl - niezłe, owszem, ale 1/4 kosztuje 300+VAT miesięcznie. Do tego za darmo masz 2 godziny pracy admina, w czasie których dostosuje on serwer do Twoich potrzeb (czyli instalacja systemu + podstawowych usług, czyli np. LAMP z paroma dodatkami). Na zbyt wiele nie licz... A za każdą dodatkową godzinę zapłacisz ponad stówkę.

9. iq.pl ma ciekawe VPSy (provps.pl), ale ceny już nie z półki "2000zł za rok", chyba, że weźmiesz unmanaged...

10. az.pl ostatnio ma ze sobą więcej problemów niż Emo nastolatka...

11. webh.pl - opinie i informacje na temat padów i tego, czy się zakończyły możesz znaleźć na tym forum. Dodatkowa uwaga z mojej strony - to jest unmanaged...

12. home.pl i nazwa.pl - tzw. "grube ryby" polskiego rynku domenowo-hostingowego. home.pl - nie widziałem u nich VPSów, a dedyki trochę kosztują. Nie mówiąc już o tym, ile kosztuję godzina pracy ich admina. O nazwie nic nie napiszę, bo nie interesowała mnie nigdy ich oferta hostingowa, mam tam tylko parę domen wykupionych.

13. WDC, Beyond, ATM, nephax - masz rację, nie ta liga, nie te pieniądze. Ale w zamian wsparcie techniczne z najwyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osiągnięcie ruchu ~50-100k PV/m
Co to za jednostka?

 

Zdecydowanie za niski budżet macie, przy takich wymaganiach o jakich piszecie... .

Jak dopiszecie jedno zero to będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
3. Active-hosting to samo, unmanaged, czyli z softem radź sobie sam, albo wynajmij admina.

Witam.

Tu się nie zgodzę... wymagania klienta które widzę to:

	   Serwis  pracy, zbudowany w php5 z bardzo rozbudowanymi bazami PostgreSQL i sporą  ilością "bajerów" java'owych i ajaxowych stanie za parę miesięcy -  obecnie programiści planują testy.

Możemy to wgrać i skonfigurować za dodatkową opłatą.

Co do serwera VPS Gold lepszą opcją będzie serwer dedykowany z możliwością upgrade sprzętowego tzn. wymianą procesora na lepszy np. amd Phenom X4 64 bit z amd X2 64 bit lub dołożeniem pamięci RAM wiadome że taki serwis będzie wymagał zwiększenia wydajności maszyny i dlatego ot nasza propozycja.

 

Nowa oferta serwerów dedykowanych, które to będą już uruchamiane na naszej podsieci zostanie ukazana na światło dzienne pod koniec sierpnia.

 

 

Pozdrawiam Damian Miodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> Lokalizacja serwera - Polska (łatwiejsze procedury z rejestracją bazy danych w GIODO)

Przed wyborem lokalizacji zastanow sie jaki poziom w GIODO bedziesz spelnial (czy bedziesz przetwarzal dane wrazliwe) i pozniej skontaktuj sie z uslugodawcami z pytaniem czy na ich serwerach da sie spelnic ww. wymagania.

 

 

beyond.pl podobno nie ma sobie rownych w Polsce,

Bardzo duzo w tym marketingu. To na pewno wysoka polka (cytujac klasyka;)) ale z tym "nie ma sobie rownych" to zdecydowanie przesadziles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. d.v. - cenne wyliczenie!

 

W takim razie moze warto zwiekszyc budzet do 2-4PLN/rok i pomyslec o "managed" dedyku? Ale czy warto na start? Bez doświadczenia w administracji?

 

Albo pokusic sie o serwer zagranica, ale koniecznie przez polskiego operatora? GIODO to by jeszcze wytrzymal pewnie.

 

home, nazwa oraz zlota lige (beyond, WDC, ATM, nephax, etc.) na dzien dobry odrzucamy. NQ.pl i dhosting.pl - tez nie ten budzet.

 

A co myślicie o ofercie Netmark (dostaliśmy mailem - oferta w przygotowaniu, jeszczenie nie na stronie)?

 

"managed" VPS -VPS Easy z netmark

1. Pojemność - 20 GB, Pamięć do 1024 MB (gwarantowane 512 MB), 4 numery IP, Transfer 200 GB miesięcznie - 210 zł zł netto miesięcznie

2. Pojemność - 30 GB, Pamięć do 1536 MB (gwarantowane 768 MB), 6 numery IP, Transfer 300 GB miesięcznie - 310 zł netto miesięcznie

3. Pojemność - 40 GB, Pamięć do 2048 MB (gwarantowane 1024 MB), 8 numerów IP, Transfer 400 GB miesięcznie - 410 zł netto miesięcznie

 

Sporo dobrego czytaliśmy o Lunie z Kei.pl (z opcją przesiadki na FX1) - może to byłby złoty środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może za taką kasę maszyna w hetzner porządne i mocne przez pośrednika (najdmen) + administrator i zmieścisz się raczej w 4 k rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed wyborem lokalizacji zastanow sie jaki poziom w GIODO bedziesz spelnial (czy bedziesz przetwarzal dane wrazliwe) i pozniej skontaktuj sie z uslugodawcami z pytaniem czy na ich serwerach da sie spelnic ww. wymagania.

 

 

Są 3 poziomy "wtajemnicznie" w GIODO - my podchodzimy pod "wysoki", bo baza danych połączona z siecią Internet. Nie będziemy przetwarzać danych wrażliwych, więc nie ma z tym problemu na szczęście. :)

 

A może za taką kasę maszyna w hetzner porządne i mocne przez pośrednika (najdmen) + administrator i zmieścisz się raczej w 4 k rocznie

 

Najdmen i linuxpl.com - stoja chyba w tym samym miejscu. Ale VPS z Najdmen nie ma wybitnej relacji cena-wydajność i stoi w Krakowie, nie w DE.

 

z tych dwóch skłaniamy się bardziej ku linuxpl.com - słusznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słusznie Proponuję Ci dedyka z hetzner które możesz kupić przez Polskiego pośrednika (najdmen) i mieć polską fakturę i obsługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem większość serverów o których jest mowa i w oko wpadły mi cztery:

 

wg mnie najlepsze:

http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna - wydaje się być ok

http://provps.pl/managed_vps.vps - najdroższa z tych opcji

http://active-hosting.pl/oferty/tanie-serwery-vps.php - VPS Gold - wydaje się być niezły

http://vps.serveradmin.pl/ - VPS4 najlepsza opcja wg mnie z tych czterech i chyba najlepsza konfiguracja sprzetu

 

Nie korzystałem z nich, niech się ktoś wypowie o tych czterech opcjach, kto z nich korzysta.

 

Osobiście przystałbym na kei LUNA lub proVPS Pakiet1 - pomimo tego, że są ewidentnie droższe i na pierwszy rzut oka mają gorsze parametry niż pozostałe dwa. Sam szukam czegoś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Luna fajna, ale nie na poważny projekt, tam sporo wydasz - tak, będzie jakość i w ogóle, ale po 3 miechach i tak skoczysz na VPS-a...

provps - tja.. cenyyy...

Active nie znam (w sensie jak działają i w ogóle)

 

Zainteresuj się mimo wszystko może czymś w DE? Statnet? Smallservers? Może zapytaj Adriana (masternet.pl)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy Luna nie jest właśnie managed VPS'em?

 

Dlaczego odradzacie Lunę i jaka jest w takim razie alternatywa?

 

Z drugiej strony, czy nie lepiej wziąć Lunę i przenosić się w miarę rozwoju serwisu na lepsze platformy? Od razu pytanie - wie ktoś jak kei.pl radzi sobie z przenosinami na droższy serwer i generalnie jak u nich wygląda support? Czytałem, że szybkość, uptime i jakość kei.pl bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> Na start NIE mamy wlasnego admina (stad VPS a nie dedyk). Potrzebujemy porządnej pomocy technicznej 24/7/365 - o ile to możliwe w Polsce w takim budżecie ;)

 

przecież zarówno do VPSa i dedyka potrzebny jest admin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwota jaką podałeś oznacza, że masz do wydania do 170zł/miesiąc a za takie pieniądze nie dostaniesz rewelacyjnego VPS'a managed, bo taki ma w cenie administracje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok - wiadomo - ktoś tym musi administrować. Przy VPS managed, jak rozumiem, ciężar administracji spada na providera, a przy VPS root na mnie. I to moja sprawa, czy zatrudnię admina, czy sam się "przyuczę".

 

Rozdzielam tu kwestię postawienia serwera, strony i bazy - na tym etapie mam zespół programistów.

 

Jeśli jestem w błędzie, to głupotą jest dywersyfikacja produktowa 'managed-root'. ;)

 

Podbijam temat Luny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok - wiadomo - ktoś tym musi administrować. Przy VPS managed, jak rozumiem, ciężar administracji spada na providera, a przy VPS root na mnie. I to moja sprawa, czy zatrudnię admina, czy sam się "przyuczę".

 

prawdę mówiąc są zarówno VPSy jak i dedyki bez administratora, jak i z adminem - zazwyczaj te z adminem kosztują trochę drożej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×