Skocz do zawartości
zryty

[pytanko] Serwer pod hosting plików!

Polecane posty

Witam, poszukuję dość szybkiego stabilnego serwera pod "hosting obrazów".

Tak na prawdę, nie mam pojęcia ile transferu i dysku będzie mi potrzebne na początek (może jakoś doradzicie).

Nie wiem, czy VPS, Dedyk czy może na poczatek konto 20GB z limitem 100GB miesiąc...

 

Jak myślicie? Jaka firma była by najodpowiedniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale jaki hosting? publiczny typu imageshack, dla znajomych, dla szkoły, dla siebie?

prawie w ogóle nie ma tu informacji co to ma być...

jaki skrypt? z logowaniem?

 

"ej, robię stronę, ile giga na dysku i transferu jest potrzebne? nic nie wiem, ale pomóżcie"... phh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypt bardzo rozbudowany, galerie publiczne, prywatne, możliwości wrzucania zdjęć publicznych i prywatnych.

Wiele opcji auto edycji i dodawania efektów do wcześniej wgrywanych zdjęć, czy zmiana rozmiaru.

Przewiduję upload do max 2MB góra 3MB.

Skrypt tworzy 100% jakości miniatórki, oraz nie zmienia jakości obrazu orginalnego)

Bardzo bespieczny, ale nie oparty o sql.

Nie przewiduję utworzenia PW (użytkownicy kontaktują się w inny sposó;) oraz komentowania zdjęć. Pozostaje tylko ocena.

Jest jeszcze kilka bardzo lekkich ale bardzo przydatnych i ciekawych funkcji.

 

Nie jest to skrypt typu (wrzuć jeden obrazek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miniaturki

bezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ImageMagick czy GD?

 

Jeśli ImageMagick, to żaden VPS przy większej ilości użyszkodników nie da rady, tylko dedyk, i to z mocnym prockiem (jakiś solidny 4-rdzeniowiec) i min. 4GB RAMu. Jeśli GD, to myślę, że VPS z 2GB RAMu i przydzielonymi 2-3GHz z procka wystarczy nawet na kilka tysięcy przerabianych obrazów dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i mogę mieć z tym problem, nie wiem. Nigdy nie miałem Dedyka.

Co do skryptu, generuje on najwyższej jakości obraz z formatu PNG WBMP do JPEG

Obrazy gif nie są zmieniane.

 

Co do obciążenia procesora, to się okaże w "praniu" skrypt był pisany tak aby nie generował nie potrzebnego dodatkowego obciążenia. Jednak nie wiem jak to wyszło w Praktyce, a do testów potrzebna jest spora grupka użytkowników, może na początek dla tej sporej grupki wykupić serwer aby obserwować statystyki obciążenia??

 

A ze startem serwisu jeszcze się wstrzymać...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypt skryptem, ale z jakiej biblioteki korzystasz, to jest istotne.

 

Pomysł z wykupieniem jakiegoś serwera na test skryptu nie jest głupi. Weź na czas testów jakiegoś niedrogiego VPSa (np. w budgetvps albo active-hosting) i poinstaluj tylko to, co będzie Ci niezbędne (czyli LAMP + GD/ImageMagick + ew. Zend/eAccelerator). Do testu wystarczy, a będziesz miał przynajmniej pełną kontrolę nad zachowaniem serwera i pełną wiedzę na temat generowanego obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z biblioteki GD

Rozważam również wykonanie wersji korzystającej z mysql, i wybrać tę, która będzie zdecydowanie mniej generowała obciążenia na procesor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×