Skocz do zawartości
człowiek_nikt

Hosting - jak zacząć zabawę z administratorką ...

Polecane posty

Witam, 

 

Mam pytanie jak w temacie ... lub z innej strony jak zdobyć doświadczenie w administrowaniu serwerami dedykowanymi.

 

W dwóch zdaniach o mnie, aby pominąć posty typu "co Ty wiesz o zabijaniu?" ;) :

 

Na codzień pracuje jako administrator systemów it, zajmuję się głównie siecią i serwerami opartymi o pingwina. Niestety ale w firmie nie utrzymujemy nic co przypomina hosting (pomijam serwery domino urzymujący pocztę i "specyficzne" aplikacje). 

 

Pozdrawiam

 

Paweł

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Google może ci pomoc :)

 

Nie tylko :) Tu na forum od czasu do czasu w gąszczu spamu też coś dobrego idzie znaleźć ;) Kup sobie jakiegoś VPS'a na start i zacznij się bawić :) Polecić mogę np. http://howtoforge.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tytułu myślałem, że pytanie odnosi się do koleżanki z pracy ;)

 

Kupowanie VPSa, żeby zaczynać to nie musi być jedyne wyjście, wystarczy Linux na własnym kompie, najlepiej w jakiejś wirtualizacji - doskonale imituje VPSa bez generowania zbędnych kosztów. VPS/dedyk to kolejny etap, kiedy już udoskonalisz swoją wiedzę na temat podstaw działania serwera łebowego i chciałbyć np. popracować z którymś z popularnych paneli (DirectAdmin, cPanel etc.) i sprawdzić swoją wiedzę w "warunkach bojowych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na codzień pracuje jako administrator systemów it, zajmuję się głównie siecią i serwerami opartymi o pingwina.

 

I zadajesz takie pytania na forum ... ?

Skoro zajmujesz się "administrowaniem" sieci na "pingwinie" to konfiguracja serwera dedykowanego powinna sprowadzać się dla Ciebie do kompilacji troszkę innego środowiska niż zwykle ...

 

 

Bez ściemy ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jak w temacie ... lub z innej strony jak zdobyć doświadczenie w administrowaniu serwerami dedykowanymi.

 

Możesz na przykład zainteresować się praktyką w Rootnode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ahes doczytaj resztę postu tego pana ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ahes doczytaj resztę postu tego pana ;O

 

Doczytalem i co?

Myslisz, ze administracja serwerami w firmie przypomina administracje serwerami Rootnode? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×