Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mperlam

Proszę o doradzenie nazwy domeny

Polecane posty

Witam. Zamierzam właśnie założyć stronę/portal (na systemie blogowym Wordpress) o tematyce iPodów i iPhone. Jednym słowem wszystko co związane z Apple (oprócz Macbooków itd.). Chciałbym się Was doradzić jaką domenę wybrać. Od razu mówię, że nie może to być domena Polska (kłopotliwa cesja przy zmianie właściciela - w odległej przyszłości). Chciałbym raczej domenę globalną (.com, .info itd.). Czy mogę prosić o pomysł jakiejś ciekawej nazwy domeny? Co myślicie o moich? Która z nich jest najlepsza?

 

jabluszko.info

ichoroba.info (lun .net)

newapple.info

touchnews.info

 

 

PS strona głównie o iPhione i iPod Touch B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jabluszko.info - choć to info to jednak milutka, fajną stronę do tego z ładnie wkomponowanym białym i zielonym i czad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem bardziej nad srebrnym, białym i może czarnym. Zielony nie pasuje do Apple B) Trudno zdecydować się na domenę B) Ostatnia mi się najbardziej widzi. Jak myślicie, jaka będzie najlepsza dla potencjalnego użytkownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym jednak pl-kę. Ruch będzie z Polski, więc na globalnej będziesz sporo tracił (jeśli na pl-ce będzie inny serwis). Obecnie jest tak duża konkurencja, że trzeba dbać o wszystko. Szkoda Twojego czasu, linkowania, reklamy itp. Najwyżej zrób serwis pod globalną, wykup pl-kę i przekieruj ją. Przy ewentualnej sprzedaży zostawisz ją sobie najwyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że jeżeli domena nie jest pl to nie zdobędzie użytkowników i będą oni z zagranicy? Może to umotywuj bo w ogóle tego nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stwierdziłem, że nie zdobędzie użytkowników tylko będziesz tracił ruch na rzecz pl-ki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mperlam

 

ludzie są przyzwyczajeni do .pl i próbują wciskać ją dosłownie wszędzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To do mnie nie przemawia B) Miałem swego czasu stronę com (domenę pl też) i przekierowań z pl nie było prawie w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To do mnie nie przemawia :) Miałem swego czasu stronę com (domenę pl też) i przekierowań z pl nie było prawie w ogóle

 

był taki fajny żarcik jak to ktoś przekazywał drugiej osobie nazwę domeny przez telefon:

 

- to jaka to domena?

- wu wu wu kropka jakasdomena kropka info

- aha, wu wu wu kropka jakasdomena ktopka info kropka pl?

 

może akurat nie trafiłeś do grupy osób, które uważają, że zawsze muszą dodać .pl'kę do adresu albo że nie istnieją inne domeny niż .pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EEEE :) To mnie nie rusza. Wole globalną :)

 

Raczej nie mam problemów z odnajdywaniem newsów ;) Nie chcę bloga konkretnie o iphone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×