Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dawstaw

Problem z serwerem dedykowanym

Polecane posty

Witam.

Natrafiłem ostatnio na dosc powazny problem z serwerem.

 

Posiadam serwer dedykowany z serri kimsufi (ovh.pl)

 

Na serwerze stroi moje zaplecze pozycjonerskie ,kilka lepszych stronek i darmowy hosting.( www.pign.pl)

 

Problem stoi w tym iż coraz cześciej padaja mi strony ( pisze jakis blad o bazie mySQL. np www.scripty.pl coraz czesciej pada.)

Dodatkowo w godzinach wieczornych nie moge sie zalogowac do Panelu DirectAdmin a nawet zdarzylo mi sie iz nie udalo mi sie zalogowac na roota przez putty podajac dobre dane.

 

Nie wiem o co chodzi ale czy to ma związek z transferem ??

Jeżeli w czym innym tkwi problem prosze o sugestie.

 

PS.

Jezeli ktos sie umial by rozwiazac moj problem (wolontariat lub za PLN) prosze o kontakt GG;5183578

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obciążenie/logi/optymalizacja mysql i httpd - to tak po tym co piszesz ;) i zobacz czy ktoś nie wali w Ciebie jakichś udepów czy dos wtedy kiedy nie możesz się zlogować.

 

 

scripty.pl:

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0

 

sesje gdzie trzymasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obciążenie/logi/optymalizacja mysql i httpd - to tak po tym co piszesz ;) i zobacz czy ktoś nie wali w Ciebie jakichś udepów czy dos wtedy kiedy nie możesz się zlogować.

 

 

scripty.pl:

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0

 

Rozmiem ze maszyna jest za slaba aby utrzymywac taka ilosc stron. Mam dokupic jakies podzespoly ? Zwiekszyc procesor zeby wszystko chodzilo ? Czy istnieje jakis sposob aby to zoptymalizowac i zeby wszystko dzialalo jak nalezy ?

 

DObra teraz zadam troche głupie pytanie...Ale wlasciwie gdzie znajde pliki sesji ? Nic nie zmienialem a wiec powinny byc w standardowym miesjcu... ( System Debian 32bity)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmiem ze maszyna jest za slaba aby utrzymywac taka ilosc stron. Mam dokupic jakies podzespoly ? Zwiekszyc procesor zeby wszystko chodzilo ? Czy istnieje jakis sposob aby to zoptymalizowac i zeby wszystko dzialalo jak nalezy ?

 

DObra teraz zadam troche głupie pytanie...Ale wlasciwie gdzie znajde pliki sesji ? Nic nie zmienialem a wiec powinny byc w standardowym miesjcu... ( System Debian 32bity)

 

w php.ini sobie zobacz - najlepiej to by było jakby w /tmp osobna partycja na noexec

php -i | grep session.save_path

 

nie trzeba zmieniać maszyny od razu bo jeszcze nie wiadomo o co biega - w sofcie najpierw pogrzeb albo daj komuś kumatemu pogrzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw pogrzeb albo daj komuś kumatemu pogrzebać.

 

Dobra szukam w miare kumatej osoby... ;)

Znajdzie sie ktos ?? Ceny prosze podawac na PM;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra szukam w miare kumatej osoby... ;)

Znajdzie sie ktos ?? Ceny prosze podawac na PM;]

 

dryndnij do najdmen'a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmiem ze maszyna jest za slaba aby utrzymywac taka ilosc stron. Mam dokupic jakies podzespoly ? Zwiekszyc procesor zeby wszystko chodzilo ? Czy istnieje jakis sposob aby to zoptymalizowac i zeby wszystko dzialalo jak nalezy ?

 

dawstaw: z Twojego komunikatu wynika po prostu, że masz za małą partycję roota (domyślny układ partycji OVH jest bezużyteczny gdy używa się DA czy innego CPanelu). To, że postawisz następny serwer z takim samym podziałem partycji nic nie pomoże, posprzątaj po prostu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Po przenoś katalogi na symlinkach do /home...

Napisz w ofertach pracy, a będziesz miał pełna skrzynkę pw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra prosze o przeniesienie tematu do oferty.

 

W kazdym razie dzieki wszystkim ze dzisiaj tak chętnie sie udzielacie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×