Skocz do zawartości
ksk

Raid 1 soft i problem z bootowaniem

Polecane posty

Mam 2 dyski i chciałem sobie je spiąć w Raid 1 Software no to przy instalacji CentOS porobiłem partycje pospinałem w raida ładnie pięknie wszystko działa w cat /proc/mdstats nie wyrzuca żadnych błędów . Teraz stwierdziłem że sprawdzę jak działa na żywo to cacko . Wyłączyłem dysk nr 1 i według mnie system powinnien się zbootować z 2 dysku no i tu się zaczynają schody system niechce się zbootować . Pokazuje mi problem z grubem. Probowałem to rozwiązać poprzez grub-install /dev/sd* czy też /dev/md* nic z tych nie pomogło jakiś pomysł jak to rozwiązać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja nie miałem problemu z raidem 1. Gruba instalujesz na hd0 i hd1.

ja najpierw towrze partycje na dyskach, potem instaluje na jednym system, na drugim ustawiam typ partycji na fd (linux raid autodetect). dodaje dysk do mdadm, pierwszy na którym jest system jako missing, drugi formatuje ext3 czy co tam wybierzesz, ale formatujesz już /dev/md(x), potem montuje sobie każdą partycje do /mnt/coś i rsynciem przenosze. W /mnt/coś/etc/fstab zmieniam root na np /dev/md0. reboot i zmieniam typ partycji na pierwszym dysku (teraz system jest odpalony z drugiego). Mdadm dodaje do macierzy i obserwuje jak ładnie się odbudowuje pierwszy dysk :P no a potem instlacja gruba na obu dyskach: hd0 i hd1. Działa, sprawdzałem. Jak znajde link z jakiego korzystalem to podeśle

 

pisane z głowy, dawno temu to robiłem :)

 

#edit:

chyba nawet z tego korzystałem: http://www.ladogorski.com/articles.php?id=1

może Ci sie przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×