Skocz do zawartości
northwest

Licencjonowanie MySQL

Polecane posty

Witam,

Orientujecie się może czy stworzenie i wykorzystywanie na własny użytek (komercyjny) aplikacji opartej na interface www (system billingowy) jest zgodne z licencją MySQL (darmową)?

 

 

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Orientujecie się może czy stworzenie i wykorzystywanie na własny użytek (komercyjny) aplikacji opartej na interface www (system billingowy) jest zgodne z licencją MySQL (darmową)?

 

programy z interfejsem www oparte o mysqla mozesz sprzedawac lub wykorzystywac na wlasny uzytek. Twoje programy nie muszą być na licenji GPL a na dowolnej lub Twojej komercyjnej.

Nie też musisz udostepniać żródeł skryptów.

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź ;)

 

To w takim razie czego dotyczy się licencja komercyjna?

Czyli rozumiem że mogę spokojnie swój system bilingowy wykorzystywać w firmie (aplikacja oparta o interface www) bez żadnych komplikacji licencyjnych?

 

 

 

programy z interfejsem www oparte o mysqla mozesz sprzedawac lub wykorzystywac na wlasny uzytek. Twoje programy nie muszą być na licenji GPL a na dowolnej lub Twojej komercyjnej.

Nie też musisz udostepniać żródeł skryptów.

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

licencja komercyjna konieczna jest wtedy gdy rozprowadzasz program razem z mysql.

 

Np napisales program do faktur w C# i jego wersja instalacyjna zawiera mysqla.

Dotyczy to również sytuacji kiedy wykorzystujesz zrodla mysqla w swoich programach.

 

W aplikacja www sprzedajesz lub uzywasz tylko skrypty Twojego programu. Mysqla nie dodajesz bo zawiera go każdy serwer.

 

Wlasciciel serwera (firma hostingowa) też nie musi kupowac licencji komercyjnej.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie jak pisze program w np C# który korzysta z MySQL ale nie rozprowadzam go z MySQL ale po prostu każdy

musi sobie przed instalacją mojego programu sam zainstalować MySQL to jest to zgodne z darmową MySQL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w takim razie jak pisze program w np C# który korzysta z MySQL ale nie rozprowadzam go z MySQL ale po prostu każdy musi sobie przed instalacją mojego programu sam zainstalować MySQL to jest to zgodne z darmową MySQL?
Ale Ty w swojej aplikacji nie korzystasz z serwera MySQL (jako oprogramowania), a jedynie się z nim komunikujesz. Wykorzystujesz natomiast bibliotekę kliencką MySQL i to z jej licencjonowaniem musisz się zapoznać. Jeżeli korzystasz z MySQL Connector'a (rozprowadzanego na GPL'u), a Twoje oprogramowanie będzie udostępniane na licencji innej niż GPL, to oczywiście wymagana jest licencja komercyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku ważna jest licencja biblioteki jakiej używam do łączenia się z bazą ?

I jaką licencje powinien mieć klient na MySQL w moim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli w moim przypadku ważna jest licencja biblioteki jakiej używam do łączenia się z bazą ?
Tak, przecież wyraźnie to napisałem ;)

 

I jaką licencje powinien mieć klient na MySQL w moim przypadku?
Przeczytałeś ze zrozumieniem to co napisałem? Twoja aplikacja nie ma żadnego związku z licencją na serwer MySQL. Klientowi wystarczy standardowa licencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×