Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
drstein

Reset Apache'a

Polecane posty

Na początku witam wszystkich :-D

Od pewnego czasu mam ze swoim serwerem pewien problem otóż w godzinach szczytu potrafi się on dość mocno zagotować a load dochodzi do 100, 200 i utrzymuje się tak czasami dość długo, najlepszym wyjściem jest wtedy reset apache'a.

Sam reset trwa króciutko i jest właściwie niezauważalny dla przeciętnego użytkownika odwiedzającego moją stronę, jeśli akurat jestem przy komputerze to nie ma problemu żeby wykonać reset apache'a czy całego serwera.

Jednak mam pytanie czy da się zrobić coś takiego, żeby przy load powiedzmy powyżej 5 apache automatycznie resetowałby się, przeszukałem już chyba całe forum ale chyba nikt nie poruszał jeszcze tego tematu.

Słyszałem że takie coś jest możliwe jednak sam nie mam pojecia jak takie coś wykonać. Wydaje mi się że można coś takiego zrobić przy pomocy crona jednak co i jak wpisać już nie wiem.

Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku witam wszystkich :-D

Od pewnego czasu mam ze swoim serwerem pewien problem otóż w godzinach szczytu potrafi się on dość mocno zagotować a load dochodzi do 100, 200 i utrzymuje się tak czasami dość długo, najlepszym wyjściem jest wtedy reset apache'a.

Sam reset trwa króciutko i jest właściwie niezauważalny dla przeciętnego użytkownika odwiedzającego moją stronę, jeśli akurat jestem przy komputerze to nie ma problemu żeby wykonać reset apache'a czy całego serwera.

Jednak mam pytanie czy da się zrobić coś takiego, żeby przy load powiedzmy powyżej 5 apache automatycznie resetowałby się, przeszukałem już chyba całe forum ale chyba nikt nie poruszał jeszcze tego tematu.

Słyszałem że takie coś jest możliwe jednak sam nie mam pojecia jak takie coś wykonać. Wydaje mi się że można coś takiego zrobić przy pomocy crona jednak co i jak wpisać już nie wiem.

Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

 

Jest możliwe ale nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ece za skrypt postaram się go wkrótce wypróbować a narazie popróbuje jeszcze z ustawieniami serwera min z "MaxRequestsPerChild"

 

Na razie serwer chodzi znosnie load przeważnie utrzymuje sie na poziomie 1-3 ale czasami ma nagłe skoki i wtedy dochodzi do 30-50 lub więcej.

 

Jest możliwe ale nie ma najmniejszego sensu.

 

Neas dlaczego uważasz że nie ma to najmniejszego sensu.

Na serwerze jest tylko jedna strona i wydaje mi się że lepszym wyjściem będzie awaryjny reset apache'a powiedzmy raz na 3godziny niż load serwer na poziomie 100-200 przez 2-3 godziny, sam reset trwa kilka sekund i bedzie niezauwazalny dla wiekszosci uzytkownikow odwiedzajacych witryne.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neas dlaczego uważasz że nie ma to najmniejszego sensu.

Na serwerze jest tylko jedna strona i wydaje mi się że lepszym wyjściem będzie awaryjny reset apache'a powiedzmy raz na 3godziny niż load serwer na poziomie 100-200 przez 2-3 godziny, sam reset trwa kilka sekund i bedzie niezauwazalny dla wiekszosci uzytkownikow odwiedzajacych witryne.

 

Nie ja uważam, tylko po prostu nie ma. Skoro apache zachowuje się w ten sposób to jest pewnie źle skonfigurowane, więc trzeba tę konfigurację poprawić, a nie killować jakimś skryptem gdy zła konfiguracja daje o sobie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm nie jest to trudne ale sam z tego korzystam wiec moge pomoc.

 

Zakładając że chcesz go restartować co 30 minut dopisujesz do pliku /etc/crontab następące wartości:

 

m  h  dom mon dow  user   command



30 *    *   *   *   root    /etc/init.d/apache2 restart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm nie jest to trudne ale sam z tego korzystam wiec moge pomoc.

 

Zakładając że chcesz go restartować co 30 minut dopisujesz do pliku /etc/crontab następące wartości:

 

m  h  dom mon dow  user   command



30 *    *   *   *   root    /etc/init.d/apache2 restart

Z wszystkimi daemonami tak się obchodzisz? Gratuluję! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×